Reklama

Niedziela plus

Kalisz

Kościół potrzebuje młodych

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim naszym diecezjanom, którzy włączyli się w Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzisiaj możemy tymi środkami podzielić się z wami – powiedział bp Damian Bryl do młodych zgromadzonych na Eucharystii.

Niedziela Plus 44/2022, str. VII

[ TEMATY ]

Kalisz

Karol Porwich/Niedziela

W XXII Dzień Papieski siedemdziesiąt jeden osób, w tym sześćdziesięcioro sześcioro uczniów z 33 dekanatów diecezji kaliskiej i pięcioro z Technikum św. Józefa w Kaliszu, odebrało stypendia im. św. Jana Pawła II. Wydarzenie poprzedziła Msza św. w katedrze św. Mikołaja pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla. – Dzień Papieski jest okazją do tego, żeby jeszcze raz podziękować Panu Bogu za dar tego wielkiego ojca i pasterza Chrystusowego Kościoła – św. Jana Pawła II – podkreślił ks. prał. Adam Modliński, proboszcz katedry.

W homilii biskup kaliski, odwołując się do hasła Dnia Papieskiego: „Blask prawdy”, podkreślił, że Jan Paweł II często nauczał, iż dzięki prawdzie wolność prowadzi nas ku dobru, wieczności i zbawieniu. Następnie podziękował wiernym za złożenie ofiary na fundusz stypendialny, dzięki któremu młodzież może rozwijać swoje talenty. Hierarcha, zwracając się do młodzieży, powiedział, że młodość to czas ważnych wyborów, od których będzie zależało ich dalsze życie. – Chciałbym was prosić, abyście nie przeoczyli tego czasu i podjęli to wyzwanie, które niesie młodość, żebyście mocno i odważnie weszli w życie, słuchali mądrych, szukali prawdy, dobra oraz piękna – zachęcał duchowny i zapewniał młodych o modlitwie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. – Chcemy o nim pamiętać, chcemy pamiętać o jego nauczaniu. Chciejmy to nauczanie czytać, studiować, brać sobie mocno do serca – powiedział bp Bryl.

2022-10-25 14:10

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Źródło siły

Niedziela Plus 21/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Kalisz

pl.wikipedia.org

Pielgrzymka Rodzin Domowego Kościoła u św. Józefa.

Członkowie Domowego Kościoła z całej Polski wzięli udział w XXV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Domowego Kościoła do narodowego sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Jej zwieńczeniem była Msza św. 14 maja pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla. – Miłość małżeńska i rodzinna jest ciągle uszlachetniana, doskonalona przez wspólne troski i radości, przez wspieranie się w trudnych chwilach. Zapomina o sobie dla dobra umiłowanego człowieka. Prawdziwa miłość nigdy nie wygasa. Staje się źródłem siły i wierności małżeńskiej – podkreślił ksiądz biskup. Zaznaczył, że miłość wzajemna jest rzeczywistością wyjątkową: – Miłość wzajemna jest darem. Zaistnienie prawdziwej, autentycznej miłości wzajemnej jest możliwe wyłącznie wówczas, kiedy dwoje ludzi łączy sam Bóg.

CZYTAJ DALEJ

Poznań: Zatrzymano sprawcę dewastacji kościoła w Koziegłowach

2023-02-08 11:03

[ TEMATY ]

Poznań

dewastacja

archpoznan.pl

Policjanci z Czerwonaka ustalili i zatrzymali sprawcę dewastacji kościoła w Koziegłowach – poinformował PAP w środę kom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. 41-letni mężczyzna usłyszał zarzuty obrazy uczuć religijnych, zniszczenia mienia oraz kradzieży lichtarzy.

Do dewastacji kościoła w podpoznańskich Koziegłowach doszło pod koniec stycznia. Jak informowała wówczas policja, nieznany sprawca wszedł do kościoła bocznym wejściem, następnie poprzewracał figury i wyposażenie wewnątrz kościoła. Lokalne media podawały, że "sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraże".

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: Spotkanie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji

2023-02-08 13:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Biuro Prasowe Jasnej Górze

Na Jasnej Górze sprawowana była Msza św. w ramach roboczego spotkania Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski odbywającego się w Częstochowie. Wśród tematów obrad znalazły się m.in. propozycje duszpasterskie na Rok Jubileuszowy 2025, w tym wypracowanie nowych narzędzi (np. w mediach społecznościowych) pozwalających zwłaszcza młodym, a także w parafiach, odkrywać, czym jest Kościół w świetle nauczania Soboru Watykańskiego II.

By zagadnienia związane z soborem i jego kluczowymi kwestiami nauczania trafiły do powszechnej świadomości, będą np. przygotowywane krótkie filmy czy wykorzystywany TikTok i Instagram. Planowany jest także konkurs związany z recepcją nauczania soborowego adresowany do młodych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję