Reklama

Rodzina

Odkryć radość bycia razem

Małżeństwo jest projektem Boga na ludzkość. Czy potrafimy się przygotować do jego realizacji?

Statystyki są zatrważające – w ostatniej dekadzie nie tylko rośnie liczba rozwodów, ale także coraz więcej młodych ludzi decyduje się na nieformalne związki. Przekonanie ich do tego, że sakramentalne małżeństwo jest najlepszym sposobem na szczęśliwe przeżycie życia tutaj, na ziemi, jest wyzwaniem, przed którym stoi cały Kościół, i palącą potrzebą chwili. Krokiem ku temu jest seria filmów Razem przez życie zrealizowana przez Fundację Instytut Mediów. Przy projekcie współpracowała Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA, doświadczona w komunikacji z młodymi osobami, Niedziela natomiast roztoczyła nad nim patronat medialny.

Na projekt składa się pięć filmów, które mają przygotować młodych ludzi do szczęśliwego przeżycia małżeństwa. Poruszone są w nich zagadnienia istotne dla osób, które chcą osiągnąć satysfakcję i szczęście w małżeństwie: jak czerpać radość z bycia razem, co zrobić, by miłość w małżeństwie nie wygasła, jak unikać konfliktów i głębokich kryzysów, a jeśli już zaistnieją, to jak je rozwiązywać, jak ustrzec się błędów oraz w jaki sposób mądrze korzystać z doświadczenia wielopokoleniowych rodzin. Razem przez życie jest remedium na kryzys, który obecnie przeżywa rodzina.

W zagadnienia poruszone w projekcie wprowadza widzów dr hab. Mieczysław Guzewicz, ekspert w sprawach rodzinnych. Jest on konsultorem Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, rekolekcjonistą, wykładowcą oraz autorem książek m.in. z zakresu problematyki małżeństwa i rodziny. Dzieli się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem, dając praktyczne porady, jak sprawić, aby małżeństwo było niczym dzieło sztuki, czyli by zachwycało.

Razem przez życie jest pomocą w zbudowaniu pięknego związku, osiągnięciu wysokiego poziomu relacji, a co za tym idzie – uzyskaniu radości i satysfakcji z życia. To seria filmów, które powinna obejrzeć każda osoba przygotowująca się do małżeństwa.

2022-12-13 14:54

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Małżeństwo – renowacja

Nikt w dniu ślubu nie planuje rozstania, a jednak Dolnoślązacy rozwodzą się najczęściej w Polsce. W 2017 r. na Dolnym Śląsku zawarto 13 919 małżeństw w tym tylko 7071 w Kościele. Rozwiodło się 5946 par, w tym aż 1522 we Wrocławiu, łącznie w miastach 3812. Pozew o rozwód złożyło 2 tys. mężów i 3812 żon

Gdyby nie łaska Boga dana dwojgu ludziom w sakramencie małżeństwa, nikt nie dałby rady być z drugim człowiekiem do końca życia. Tylko Bóg ma szansę zespolić dwoje w jedno. I tylko On jest gwarantem tego zespolenia. Czy rozwodu da się uniknąć? Da się, pod warunkiem, że już w okresie narzeczeństwa, a nawet wcześniej, ludzie nabędą świadomości, że na tej drodze mogą pojawić się trudności i zniechęcenie, i że to naturalne, gdy się planuje taką długą podróż razem, że codzienność nie będzie różowa. Najczęściej nieporozumienia zaczynają się od 3 do 7 lat po ślubie. Wtedy pojawiają się trudności w komunikacji. Jeśli je zbagatelizujemy, może się okazać, że narastają i o porozumienie coraz trudniej. Być może nie zapadnie decyzja o rozstaniu, ale spiętrzone trudności oddalą nas od siebie na tyle, że staniemy się sobie obcy. Jeszcze 10, 15 lat temu ludzie myśleli, że poradzą sobie sami. Przechodzili nad trudnościami do dalszych etapów życia i często okazywało się, że jest coraz gorzej. Dziś, mimo że procent małżeństw rozpadających się jest bardzo duży, coraz częściej, po pierwszych nieporozumieniach, po pierwszych nieudanych próbach rozmów małżonkowie zaczynają szukać pomocy.

CZYTAJ DALEJ

400 dni wojny na Ukrainie: historie bohaterskich sióstr walczących o człowieczeństwo

2023-03-30 18:38

[ TEMATY ]

siostry

rosyjska agresja na Ukrainę

Family News Service

Family News Service

Materiały promocyjne książki Siostry nadziei

Materiały promocyjne książki Siostry nadziei

W piekle wojny nie poddają się i wciąż niosą pomoc ludności na Ukrainie. O historiach bohaterskich sióstr zakonnych dowiadujemy się z książki red. Agaty Puścikowskiej pt. „Siostry Nadziei”. W rozmowie z Family News Service autorka wskazuje, jak doszło do powstania publikacji oraz podaje konkretne przykłady heroicznej postawy sióstr. 30 marca przypada 400. dzień wojny na Ukrainie.

Family News Service: Książka „Siostry Nadziei. Nieznane historie bohaterskich kobiet walczących na Ukrainie” to efekt Pani wielomiesięcznej pracy. Kiedy pojawiła się pierwsza myśl, żeby obszernie spisać losy sióstr zakonnych pozostających w państwie ogarniętym wojną?

CZYTAJ DALEJ

Premierzy domagają się od szefowej KE interwencji ws. napływu ukraińskiego zboża

2023-03-31 15:22

[ TEMATY ]

Ukraina

Adobe.Stock

Premierzy Polski, Węgier, Rumunii, Bułgarii i Słowacji w liście do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen domagają się interwencji ws. napływu ukraińskiego zboża do Unii Europejskiej. Inicjatywa wyszła od szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego.

Pod listem w sprawie środków przeciwdziałających negatywnym skutkom zwiększonego przywozu produktów rolnych z Ukrainy na rynek Unii Europejskiej - oprócz szefa polskiego rządu - podpisali się także premierzy: Węgier Viktor Orban, Rumunii Nicolae Ciuca, Rumunii Eduard Heger i Bułgarii Rumen Radew.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję