Reklama

Niedziela Częstochowska

PRZEZ STULECIE (ARCHI)DIECEZJI 1925 – 2025

Astronomia częstochowska w roku kopernikańskim

Do siedziby częstochowskiego planetarium możesz przyjść „na próbę” i się przekonać, czy astronomia może stać się twoją pasją – zachęca Marek Nowak.

2023-03-15 08:28

Niedziela częstochowska 12/2023, str. VIII

[ TEMATY ]

Częstochowa

Karol Porwich/Niedziela

W planetarium dzieci poznają wszechświat

W planetarium dzieci poznają wszechświat

Częstochowskie osiągnięcia w dziedzinie astronomii związane są przede wszystkim z osobą ks. Bonawentury Metlera. Upłynęły już 84 lata od męczeńskiej śmierci „wiejskiego proboszcza”, jak nazywał siebie skromnie ks. Metler.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 12/2023 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Teoria i praktyka. Sympozjum katechetyczne

[ TEMATY ]

Częstochowa

katecheza

sympozjum

Maciej Orman/Niedziela

Pod hasłem: „Wierzę w Kościół na i po katechezie” 29 października w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie odbyło się sympozjum katechetyczne.

Uzasadniając wybór tematu spotkania, ks. dr hab. Roman Ceglarek, dyrektor Wydziału Przekazu Wiary, Nauczania i Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, wskazał, że od I Niedzieli Adwentu będzie w Polsce realizowany program duszpasterski i katechetyczny pt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. – Temat sympozjum jest kompatybilny z tym programem duszpasterskim i wpisuje się w realizację celów, które zostały w nim postawione – wyjaśnił.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: promulgowano 6 dekretów o heroiczności cnót

2023-03-23 12:58

[ TEMATY ]

Watykan

Adobe Stock

Podczas audiencji udzielonej Jego Eminencji kardynałowi Marcello Semeraro, Prefektowi Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych Ojciec Święty upoważnił tę Dykasterię do promulgowania 6 dekretów o heroiczności cnót sług i służebnic Bożych – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Oznacza to, że do beatyfikacji każdej z tych osób konieczny będzie jeszcze dekret o autentyczności cudu za ich wstawiennictwem.

Wspomniane dekrety o heroiczności cnót dotyczą:

CZYTAJ DALEJ

Śp. ks. Zbigniew Cholewa. Kapłan pełen mądrości

2023-03-24 06:22

Tadeusz Boniecki

13 marca w szpitalu w Zamościu w wieku 75 lat zmarł ks. kan. Zbigniew Cholewa. W kapłaństwie przeżył 51 lat. Przez ostatnie lata był rezydentem w parafii Świętego Ducha w Chełmie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję