Reklama

Niedziela Rzeszowska

Muzyczne uwielbienie

W uszach pozostał dźwięk pieśni, uwielbienia i atmosfery ogromnej wspólnoty. Do historii przeszedł 21. koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”, który w uroczystość Bożego Ciała odbył się w rzeszowskim Parku Sybiraków.

Niedziela rzeszowska 26/2023, str. I

[ TEMATY ]

Rzeszów

Iwona Kosztyła

Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” zgromadził rzesze uczestników

Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” zgromadził rzesze uczestników

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W koncercie, zaliczanym do największych koncertów uwielbienia w Europie, uczestniczyło ponad 20 tysięcy osób. Na scenie pojawili się wybitni muzycy i artyści z Polski i z zagranicy. Muzyka skomponowana i zaaranżowana została przez Marcina Pospieszalskiego, a artystom towarzyszył chór i orkiestra Jednego Serca Jednego Ducha pod batutą Huberta Kowalskiego. Pieśni i piosenki muzyki chrześcijańskiej zaśpiewali m.in. Beata Bednarz, Andrzej Lampert, zespół New Life’m, dzieci z Fundacji Braci Golec oraz goście z Ukrainy.

– Trzeba było 365 dni czekać, aby tu znów stanąć z Wami. Jestem szczęśliwy, że znów tu jesteśmy i jest nas tak wielu, by razem się modlić i śpiewać! – powiedział Jan Budziaszek, pomysłodawca koncertu. – Nie ma oklaskiwania żadnych gwiazd. Nikt tutaj nie występuje. Wszyscy przychodzą po to, żeby stanąć na scenie i oddać Bogu chwałę. Muzycy i chór jedynie animują śpiew, to ludzie przed sceną tworzą koncert. To dzieło to przede wszystkim ich chęci, zaangażowanie, modlitwa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Koncert nie byłby tak wielkim uwielbieniem, gdyby nie wielotysięczny tłum przed sceną. Młodzi, choć nie tylko młodzi, ludzie tańczyli, śpiewali i uwielbiali Boga. Wielu z uczestników przyjechało do Rzeszowa po raz kolejny, inni na koncercie byli po raz pierwszy. – To okazja, by w prosty sposób, za pomocą muzyki i słów chwalić Boga, który odwiedza nas w uroczystość Bożego Ciała. To przeżycie, o którym trudno opowiedzieć słowami – mówili uczestnicy.

– Co roku jesteśmy pod wrażeniem tego koncertu. Owszem, piękny śpiew, ale przede wszystkim atmosfera, która przepełniona jest Bogiem. Piękne są słowa, które wybrzmiewają dzisiaj z tej sceny, piękna jest muzyka, która nam towarzyszy, piękna jest nasza modlitwa uwielbienia. Koncert to wyjątkowe dzieło. To wydarzenie przypomina nam, że Kościół jest żywy i tę żywą wiarę tutaj widać – podkreślił bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej.

Reklama

Szczególnym akcentem tegorocznego koncertu było przywołanie postaci męczenników – rodziny Ulmów z Markowej, zamordowanej 24 marca 1944 r., która zostanie beatyfikowana 10 września br. oraz błogosławionych zakonników: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, franciszkanów konwentualnych, którzy ponieśli śmierć męczeńską 9 sierpnia 1991 r. w Peru.

Pierwszy koncert z cyklu „Jednego Serca Jednego Ducha” Jan Budziaszek zorganizował w 2003 r. Kolejny koncert – za rok.

2023-06-20 14:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ogrody bernardyńskie już otwarte

Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej w 2013 r. przeżywa jubileusz 500-lecia objawień. 15 sierpnia 1513 r. Jakub Ado na gruszy w swoim ogrodzie zobaczył Matkę Bożą z Dzieciątkiem, od której usłyszał: „Nie bój się, chcę ja na tym miejscu chwałę Syna mojego widzieć i pociechy dodać utrapionym”. W roku wielkiego jubileuszu zaplanowano wiele wydarzeń - misje święte, pielgrzymkę do Włoch, założenie złotych koron na cudowny wizerunek. Kościół pięknieje a wraz z nim teren wokół, bo właśnie otwarto przyklasztorne ogrody.

„Pamiętajcie o ogrodach...”

CZYTAJ DALEJ

Skrobiesz w ten sposób lód na aucie? Uważaj na mandat!

2023-12-06 15:48

[ TEMATY ]

rodzina

bezpieczeństwo

Adobe Stock

Śnieg, marznąca mżawka, lód – to nieodłączni towarzysze zimy. Jeśli jesteś kierowcą, przygotuj się na trudne miesiące. Jazda na „bałwanka” czy „czołgistę” jest absolutnie wykluczona. Nie popełniaj też innych zimowych błędów. Tylko tak dotrzesz bezpiecznie do celu i oszczędzisz sobie słonych mandatów. A w razie stłuczki warto mieć dobre ubezpieczenie.

Śnieżyca i mróz niemal zawsze powodują chaos na ulicach. Wyjazd ośnieżonym samochodem, popularnie nazywanym bałwankiem to proszenie się o nieszczęście. To samo dotyczy kierowców, którzy usuwają lód tylko z części szyby, znacząco ograniczając sobie pole widzenia. – O! Jedzie czołgista! – wołają policjanci, którzy w takich przypadkach starają się natychmiast reagować. Wtedy grozi kierowcy mandat, a  podstawą jest tu art. 66 ustawy Prawo o ruchu drogowym.* Mówi on m.in. o tym, że „pojazd musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu”. Nowy taryfikator obowiązuje od zeszłego roku. Zgodnie ze stanowiskiem policji, gdy jazda nieodśnieżonym autem wiąże się z bezpośrednim zagrożeniem na drodze, wówczas kara może sięgnąć nawet 3 tys. zł! Minimalny mandat przewidziany w taryfikatorze to 200 zł.**

CZYTAJ DALEJ

Włochy/„Psalmy Pokoju i Dziękczynienia” - koncert w Rzymie upamiętnił błogosławioną rodzinę Ulmów

2023-12-06 20:31

[ TEMATY ]

Ulmowie

Episkopat News

W Rzymie odbył się w środę koncert „Psalmy Pokoju i Dziękczynienia” w dowód wdzięczności za wrześniową beatyfikację rodziny Ulmów, zamordowanej przez Niemców w Markowej w 1944 roku za ukrywanie Żydów. W Audytorium koło Watykanu wystąpili żydowscy i polscy artyści, wśród nich znany kantor z Nowego Jorku i Golec uOrkiestra.

Koncert w prestiżowym Auditorium della Conciliazione zorganizowała w ramach Festiwalu Psalmów Dawidowych Fundacja imienia Rodziny Ulmów SOAR. Współorganizatorami byli Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, polskie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i województwo podkarpackie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję