Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

Dostrzec dobro

Wśród uhonorowanych znalazły się osoby zaangażowane w posługę liturgiczną oraz niosące pomoc w przeróżnych wymiarach życia i codziennego funkcjonowania parafii.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 26/2023, str. II

[ TEMATY ]

Szczecin

Adam Szewczyk

Wśród wyróżnionych znalazły się katechetki

Wśród wyróżnionych znalazły się katechetki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Radosnym echem majowych wydarzeń odpustowych w parafii św. Stanisława BM na os. Bukowym było wręczenie listów gratulacyjnych oraz pamiątkowych medali jubileuszowych, wydanych z okazji 50. rocznicy utworzenia diecezji szczecińsko-kamieńskiej parafianom, którzy swoją pracą, postawą, niezwykłym zaangażowaniem, ofiarnością i przykładem życia religijnego uczestniczyli i współuczestniczą nadal w budowaniu wspólnoty oraz dziele budowy świątyni na os. Bukowym.

– Ta symboliczna uroczystość stanowi jednocześnie nawiązanie do obchodzonego niedawno jubileuszu 40-lecia parafii św. Stanisława BM. Jest okazją do przypomnienia duchowego znaczenia jakie niesie za sobą zaangażowanie tak wielu ludzi w budowę, rozwój i życie parafii – mówił proboszcz, ks. kan. Józef Filipek wręczając nadane przez metropolitę szczecińsko-kamieńskiego abp. Andrzeja Dzięgę wyróżnienia.

Parafia św. Stanisława BM w Szczecinie jubileusz 40-lecia obchodziła w 2021 r. Przypadł on w okresie trwania pandemii COVID-19, który sparaliżował funkcjonowanie wielu obszarów społecznych aktywności. W znacznej mierze przyczyniło się to do tego, że parafialne akcenty jubileuszowe nieco rozmyły się w czasie, jednak nie pozostały niezauważone.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-06-20 14:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Wilenka” z Wilna w bazylice archikatedralnej

Zespół Pieśni i Tańca „Wilenka” z Wilna, najstarszy polski zespół dziecięco-młodzieżowy na Litwie, modlił się w niedzielę 3 marca br. w bazylice archikatedralnej św. Jakuba Apostoła. Przyjechał do Szczecina i Polic na obchody jubileuszowego „Kaziuka Wileńskiego 2019”, organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wilna, Ziemi Wileńskiej, Nowogródzkiej i Polesia „Świteź” obchodzącego w tym roku swoje 30-lecie.

CZYTAJ DALEJ

Chrystus przychodzi dzisiaj, aby nam powiedzieć, że ważne jest, abyśmy przebaczali

2024-05-15 10:40

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

slonme/pl.fotolia.com

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 20-26.

Czwartek, 13 czerwca. Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

CZYTAJ DALEJ

Biskupi o lekcji religii, ochronie życia i ochronie małoletnich - konferencja po 398. zebraniu plenarnym KEP

2024-06-12 18:31

[ TEMATY ]

Konferencja Episkopatu Polski

flickr.com

Lekcje religii, katecheza parafialna, ochrona życia i prace nad standardami ochrony małoletnich, w tym prace nad powołaniem komisji niezależnych ekspertów do zbadania zjawiska wykorzystywania seksualnego w Kościele w Polsce - te tematy podjęte na zakończonym dziś 398. zebraniu plenarnym Episkopatu Polski podsumowali biskupi na spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie.

Religia w szkole

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję