Reklama

Kościół

Jubileuszowo u Szkaplerznej Pani

W sobotę 22 lipca w maryjnym sanktuarium w Czernej k. Krzeszowic odbędzie się 25. Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej.

Niedziela Ogólnopolska 29/2023, str. 19

[ TEMATY ]

szkaplerz

Wikipedia/J. Nowostawska-Gyalókay

Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krzeszowic

Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krzeszowic

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Drodzy Moderatorzy, Animatorzy i Członkowie Bractwa Szkaplerznego oraz wszyscy Członkowie Rodziny Szkaplerznej, okryci szatą naszej Matki i Królowej!

Będzie to jubileuszowe, już 25., doroczne spotkanie wszystkich noszących szkaplerz Maryi. Warto wrócić w pamięci do naszej wspólnej historii spotkań. W tym roku przypada również inny jubileusz – 2 stycznia rozpoczęliśmy obchody 150. rocznicy urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Przenajświętszego Oblicza, patronki misji i doktora Kościoła, a 29 kwietnia minęło 100 lat od wyniesienia jej do chwały ołtarzy. Przeżywając jubileusz św. Teresy, dziękujmy dobremu Bogu za jej życie, świętość i małą drogę. Prośmy, abyśmy w tym szczególnym czasie doświadczyli łaski duchowej odnowy i głębszego poznania jej małej drogi dziecięctwa duchowego. Gdzie tkwi sekret duszy tej młodej dziewczyny, która zmarła w wieku 24 lat, a która za życia nie była znana prawie nikomu? Odpowiedź znajdujemy w jej Dziejach duszy: „Nareszcie znalazłam moje powołanie, moim powołaniem jest miłość! Tak, znalazłam swoje miejsce w Kościele. (...) W Sercu Kościoła, mojej Matki, będę Miłością... w ten sposób będę wszystkim i moje marzenie zostanie spełnione!”. Słowa te bierzemy jako hasło naszego spotkania i pogłębimy je przez stosowną konferencję. W dalszej części będzie czas na posiłek, odpoczynek, braterskie spotkania, na uroczyste nałożenie szkaplerza św. dla tych, którzy jeszcze go nie przyjęli, ponadto będzie nabożeństwo eucharystyczne z Różańcem i odnowieniem przyrzeczeń szkaplerznych, zakończone błogosławieństwem i rozesłaniem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Do dyspozycji pielgrzymów obok sanktuarium Matki Bożej stoi Dom Pielgrzyma z księgarnią, nowoczesnymi multimedialnymi muzeami karmelitańskim i misyjnym, z salami duszpasterskimi – kinową i konferencyjną, restauracją, gdzie można spożyć posiłek, segmentem hotelowym i parkingami. Będzie możliwość skorzystania z posługi kilku kapłanów spowiedników. Nie zabraknie dodatkowych stoisk, możliwości wsparcia misji w Afryce czy naszych klasztorów i wiernych w Ukrainie.

Reklama

Zwracam się do Was, kapłani, osoby konsekrowane i wierni świeccy, także do Was, moi współbracia – dołóżmy wszelkich starań, aby informacja o tym wydarzeniu dotarła do jak najszerszego kręgu wiernych, zorganizujmy lub pomóżmy zorganizować, na ile to możliwe, grupowe i indywidualne pielgrzymki z naszych wspólnot do Czernej. Niech tego dnia w sanktuarium czerneńskim nie zabraknie nikogo, kto nosi Maryjny szkaplerz Karmelu, kto by nie przybył tutaj choćby duchem i sercem, włączając się w jeden wielki hymn uwielbienia. Chcemy za to wszystko, jak Maryja, śpiewać Bogu Magnificat. Przybywajcie! Matka Boża czeka na was i was zaprasza!

Program spotkania

9.00 – Powitanie, animacja muzyczna

10.00 – Konferencja o. Pawła Hańczaka, karmelity bosego

11.00 – Uroczysta Eucharystia – przewodniczy o. Miguel Marquez Calle, generał Zakonu Karmelitów Bosych

13.00 – Czas na posiłek, odpoczynek, braterskie spotkania

14.00 – Uroczyste nałożenie szkaplerza dla tych, którzy jeszcze go nie przyjęli

14.30 – Nabożeństwo eucharystyczne z Różańcem i odnowieniem przyrzeczeń szkaplerznych

15.15 – Zakończenie spotkania

Klasztor Karmelitów Bosych i sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, Czerna 79,

www.karmelczerna.pl .

Sekretariat Rodziny Szkaplerznej,

tel. 797 002 368.

Dom Pielgrzyma, tel. 505 898 580,

dompielgrzymaczerna@interia.pl .

2023-07-11 14:12

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cudowna moc szkaplerza

Niedziela przemyska 28/2013, str. 8

[ TEMATY ]

szkaplerz

Wołyń

Arkadiusz Bednarczyk

Lipiec 1943 r. - Wołyń. Bandy UPA grasujące w okolicy Józefpola sieją grozę wśród polskich mieszkańców. Nie chcą u siebie Polaków; ludzie nie umieją znaleźć ze sobą wspólnego języka. Kolejny raz w historii ludzi dzieli wielka polityka.

CZYTAJ DALEJ

"Na barkach nadziei" - czyli XIV Paulińskie Dni Młodych

2024-07-19 13:09

[ TEMATY ]

modlitwa

wiara

wakacje

Leśniów

Paulińskie Dni Młodych

mat. prasowy

Od 15 lipca, w Leśniowie odbywają się XIV Paulińskie Dni Młodych, coroczne spotkanie młodzieży z całej Polski organizowane przez ojców paulinów. W tym roku spotykamy się w gronie 173 osób i przyświeca nam hasło "Na barkach nadziei".

Opiekę duchową nad zjazdem sprawuje o. Szymon Zaufal OSPPE. Do czwartku skupiamy się na kontemplacji Słowa Bożego metodą Lectio Divina, rozważając je w kontekście hasła "Na barkach nadziei". Oprócz wspólnych spotkań, uczestnicy dzielą się na mniejsze grupy (kręgi biblijne), aby jeszcze głębiej czerpać z Słowa Bożego i dzielić się nim nawzajem. Każdy dzień zwieńcza Apel Jasnogórski.

CZYTAJ DALEJ

Kongres Eucharystyczny w USA

2024-07-19 16:29

[ TEMATY ]

USA

kongres eucharystyczny

Karol Porwich/Niedziela

Kościół w Stanach Zjednoczonych przeżywa proces głębokiej duchowej odnowy opartej na Eucharystii. Centralnym punktem tego procesu jest Krajowy Kongres Eucharystyczny. „Spodziewamy się cudów, ponieważ kiedy ludzie gromadzą się w imię Jezusa, On objawia się z wielką mocą” - powiedział Radiu Watykańskiemu przewodniczący komitetu organizacyjnego. Oczekujemy głębokich nawróceń, uzdrowień i przede wszystkim prawdziwego wzrostu ducha misyjnego - dodał bp Andrew Cozzens

Oto kilka filmów z Narodowego Kongresu Eucharystycznego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję