Reklama

Książki

Sekrety świętego kapucyna

Takiego spojrzenia na Ojca Pio jeszcze nie było...

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mija 55 lat od śmierci stygmatyka z Pietrelciny; mimo upływu czasu zainteresowanie jego osobą pozostaje żywe, a ludzi zainspirowanych postawą tego niezwykłego kapucyna wciąż przybywa. W ślad za tą popularnością piętrzy się literatura poświęcona Ojcu Pio – każdego roku wydawanych jest co najmniej kilkadziesiąt nowych pozycji książkowych o jego osobie. Czy wobec tego można powiedzieć coś odkrywczego na temat Ojca Pio? Okazuje się, że tak, czego dowodzi swoją najnowszą książką br. Błażej Strzechmiński, kapucyn, który od lat zgłębia fascynującą biografię swojego słynnego współbrata z San Giovanni Rotondo.

Publikacja Świadkowie tajemnicy. Osobiste towarzystwo Ojca Pio jest oryginalnym spojrzeniem na stygmatyka z Pietrelciny oczami osób, które były świadkami jego świętości. Brat Strzechmiński z tysięcy świadków, mających osobisty kontakt ze stygmatykiem, wybrał kilkanaście nietuzinkowych postaci. Dzielą się one swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami ze znajomości z Ojcem Pio, odsłaniając niejako na marginesie opowiadanych historii tajniki życia duchowego słynnego stygmatyka. Tym samym książka ta może się okazać nieocenioną pomocą w procesie osobistego wzrostu duchowego.

W gronie świadków tajemnicy życia Ojca Pio znajdują się ludzie Kościoła, polityki, kultury, artyści, dziennikarze, m.in. Karol Wojtyła, kard. József Mindszenty czy Alojzy Orione oraz córki duchowe stygmatyka. Każda z tych postaci ukazuje inną cząstkę życia Ojca Pio, patrzy na fenomen jego świętości z nieco innej perspektywy. Wszystkie te spojrzenia, będące mozaiką barwnych faktów, układają się w opowieść przybliżającą tajemnicę wielkiego kapucyna z San Giovanni Rotondo.

Świadkowie tajemnicy. Osobiste towarzystwo Ojca Pio
Błażej Strzechmiński, kapucyn
Wydawnictwo: Serafin

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-09-05 14:52

Ocena: +7 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Listy o. Pio, które odmieniają życie

[ TEMATY ]

św. o. Pio

Mat.prasowy

Co sprawia, że słowa pozostawione przez Ojca Pio są znakomitą pomocą w drodze ku Chrystusowi i w pogłębieniu wiary?

Zakonnik z Pietrelciny był otwarty na to, by być ojcem duchownym każdego człowieka, który szuka Jezusa i który się do niego zwraca. Tak jak kiedyś był ojcem duchownym konkretnych osób, tak i dziś chce być ojcem dla tych, którzy szukają u niego pomocy i wstawiennictwa. Pewną formą przybliżenia się do niego i poznania jego fascynującej postaci jest właśnie korespondencja, którą prowadził. Czy kiedykolwiek się zastanawialiśmy, co ten niezwykły zakonnik mógł zawrzeć w swoich listach? Dzięki staraniom braci kapucynów z wydawnictwa Serafin możemy poznać ogromną część epistolarnej spuścizny Ojca Pio. Za ich sprawą do naszych rąk trafia już III tom Listów Ojca Pio.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: niech Duch Święty będzie źródłem naszego bycia i działania

2023-12-06 09:40

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Pozwólmy się zafascynować Duchowi Świętemu i wzywajmy Go każdego dnia: niech On będzie źródłem naszego bycia i działania; niech On będzie źródłem wszelkiego działania, spotkania, zgromadzenia i głoszenia” - zaapelował papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. W swojej katechezie przypomniał, że głoszenie musi dokonywać się w Duchu Świętym. Po pozdrowieniu wiernych przez Franciszka papieską katechezę odczytał ks. prał. Filippo Ciapanelli z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Boże Narodzenie w pudełku po butach

2023-12-06 16:00

Archiwum Fundacji Antoni

Br. Rafał Gorzołka, prezes Fundacji Antoni

Br. Rafał Gorzołka, prezes Fundacji Antoni

Fundacja Antoni po raz kolejny organizuje akcję polegającą na przygotowaniu prezentu świątecznego mieszczącego się w pudełku po butach. Adresatami akcji są podopieczni fundacji: osoby bezdomne, bezrobotne, starsze i rodziny wielodzietne, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.

– Pomysł zrodził się dzięki moim znajomym z Londynu, którzy początkowo wspomagali misje, wysyłając paczki pomocowe do Afryki, ale ze względu na procedury i koszty odpraw oraz transportu, które okazały się dużo większe niż wartość tych paczek, zmienili system pomocy. Zrodził się wówczas pomysł, znany już w Anglii, by organizować paczuszki świąteczne w pudełku po butach. I tak 15 lat temu akcja rozpoczęła się w Londynie wśród Polonii, w kilku polskich kościołach – opowiada br Rafał Gorzołka, franciszkanin, prezes Fundacji Antoni.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję