Reklama

Niedziela Rzeszowska

Wyruszyli na małe żniwa

W ośmiu parafiach rzeszowscy klerycy podzielili się świadectwem rozeznawania powołania do kapłaństwa.

Niedziela rzeszowska 19/2024, str. I

[ TEMATY ]

Tydzień Modlitw o Powołania

Wiktor Gondek, Mateusz Dyląg

Klerycy po spotkaniu z młodzieżą w Mrowli

Klerycy po spotkaniu z młodzieżą w Mrowli

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czwarta Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczęła Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Potrzebujemy pasterzy, i to nie byle jakich, lecz dobrych pasterzy na wzór Jezusa Chrystusa. Jednocześnie prosimy Pana, aby wspomagał powołanych w wytrwałości i gorliwości na rzecz posługi Słowa, sakramentów świętych i diakonii miłości we wspólnotach parafialnych.

Niedziela Dobrego Pasterza była okazją dla rzeszowskich kleryków i księży przełożonych, aby odwiedzić wspólnoty parafialne w naszej diecezji, dzieląc się świadectwem swojej drogi rozeznawania powołania do kapłaństwa. 21 kwietnia br. alumni WSD w Rzeszowie udali się do ośmiu parafii, aby spotkać się z osobami należącymi do grup parafialnych, porozmawiać, wyrazić wdzięczność za dotychczasową modlitwę lub materialne wsparcie. Dziękujemy księżom proboszczom za zaproszenie i cieszymy się z powodu życzliwego przyjęcia w parafiach: św. Wojciecha w Błędowej Zgłobieńskiej; św. Jana Chrzciciela w Gładyszowie; Trójcy Świętej w Głogowie Małopolskim; Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach; św. Anny w Kołaczycach; św. Łukasza Ewangelisty w Mrowli; św. Michała Archanioła w Nockowej i Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zaborowie. Mieliśmy możliwość wspólnej modlitwy i podziękowania za podjęcie duchowej adopcji kleryka lub zapisanie się do Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie. Możliwość spotkania z tymi, do których pośle nas kiedyś Pan, była dla nas wielkim przeżyciem i ważnym doświadczeniem. Zanim kiedyś, jak Bóg pozwoli, wyruszymy na wielkie żniwa, mieliśmy okazję doświadczenia małych żniw w kilku parafiach naszej diecezji.

„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje” (Łk 10, 2). Mając świadomość powagi tych słów i obowiązku modlitwy o to, by Bóg w swojej hojności wzbudzał powołania, nie przestawajmy prosić, by Ci, którzy są powołani, mieli odwagę powiedzieć Chrystusowi „tak” i pójść za Nim.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-05-07 08:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powołania kapłańskie i zakonne w Polsce

[ TEMATY ]

Tydzień Modlitw o Powołania

powołania

Karol Porwich /Niedziela

441 nowych kandydatów do kapłaństwa (w tym 152 w seminariach zakonnych), 442 postulantów i nowicjuszy w zakonach męskich, 279 postulantek i nowicjuszek w żeńskich zgromadzeniach czynnych oraz 96 postulantek, nowicjuszek i aspirantek w zakonach kontemplacyjnych – tak w liczbach przedstawiały się powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego w Polsce w 2020 r.

25 kwietnia, w IV niedzielę wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna w Polsce Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja drohiczyńska: Pierwsza tura zmian personalnych

2024-06-20 13:05

[ TEMATY ]

zmiany personalne

zmiany kapłanów

drohiczynska.pl

Biskup Piotr Sawczuk 18 czerwca br. w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie wręczył przybyłym księżom nominaty uwzględniające tegoroczne zmiany personalne.

Spotkanie rozpoczęła modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Słowo wprowadzenia skierował wikariusz generalny ks. prał. Zbigniew Rostkowski. Biskup zwracając się do kapłanów zachęcił do radosnego podjęcia obowiązków duszpasterskich na nowych placówkach. Podkreślił rolę i znaczenie prowadzenia systematycznego życia duchowego opartego na żywej relacji z Jezusem. Następnie zostały wręczone dekrety kierujące do pracy na parafii. Zmiany wchodzą w życie z dniem 24 sierpnia 2024 r.

CZYTAJ DALEJ

ME 2024 – mecz z Austrią, najważniejszy moment turnieju dla polskich piłkarzy

2024-06-21 07:02

[ TEMATY ]

piłka nożna

ME 2024

PAP/Marcin Bielecki

Trener reprezentacji Polski Michał Probierz

Trener reprezentacji Polski Michał Probierz

"Mecz o wszystko", "finał", "najważniejszy moment turnieju" – takie określenia padają w piłkarskiej reprezentacji Polski przed piątkowym spotkaniem z Austrią w Berlinie. Obie drużyny przegrały na inaugurację w grupie D mistrzostw Europy.

Biało-czerwoni ulegli w niedzielę w Hamburgu Holendrom 1:2, zaś Austriacy dzień później przegrali w Duesseldorfie z Francuzami 0:1. Kto przegra w piątek w Berlinie, znajdzie się więc w bardzo trudnej sytuacji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję