Reklama

Kościół

Tarnów

Zapaleni Miłością

Już wkrótce do bł. Karoliny przybędzie młodzież z całej Polski, aby przeżyć wyjątkowe rekolekcje pod namiotami.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jubileuszowe, XV Miasteczko Modlitewne przy sanktuarium bł. Karoliny w podtarnowskiej Zabawie zbliża się wielkimi krokami.

Co roku wokół tutejszego sanktuarium powstaje miasteczko, i to z prawdziwego zdarzenia, ponieważ młodzi na tydzień rozbijają tu namioty, pod którymi zamieszkują. Wydarzenie przyciąga tłumy i jest z jednej strony czasem wspólnego przeżywania wiary, formacji oraz wzrostu duchowego, a z drugiej – możliwością dobrej zabawy i radosnej integracji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Trzy powody

Reklama

Burmistrz Miasteczka Modlitewnego Paweł Ryndak przyznaje, że powodów, dla których warto wziąć udział w tym wydarzeniu, jest wiele, ale wymienia trzy kluczowe, które sprawiają, że to miejsce jest wyjątkowe. – Po pierwsze, jest to spotkanie w gronie młodych osób, które doświadczają takich samych problemów i rozterek jak ja. Miasteczko daje przestrzeń do wymiany doświadczeń, rozmów, zabawy oraz, co najważniejsze, do wspólnej modlitwy. Drugi powód to okazja do wyciszenia się. – W Zabawie będziemy mogli doświadczyć spokoju przy Panu Jezusie, bo jest to przede wszystkim spotkanie z Nim. Jesteśmy tam też cały czas przy bł. Karolinie i to od niej właśnie możemy zaczerpnąć tego spokoju, zadumania i rozmodlenia, które ona miała w sobie – podkreśla. Spotkanie z samym sobą to trzecia rzecz, która jest charakterystyczna dla Miasteczka Modlitewnego. Mój rozmówca zaznacza: – Jest to czas, kiedy możemy wniknąć w samego siebie. Świat pędzi coraz szybciej i nic nie wskazuje na to, żeby miał zwolnić, a w Zabawie czas się zatrzymuje. Przez ten tydzień będziemy mogli doświadczyć spokoju, ciszy, wewnętrznego zatrzymania, zadumania i rozmodlenia. To sprawia, że potem wracamy do naszej codzienności z naładowanymi bateriami i możemy w niej świadczyć o Jezusie.

Weronika Chmur, liderka sekcji medialnej Miasteczka Modlitewnego, mówi, że dla niej udział w tych rekolekcjach to czas stawiania sobie wymagań i nawiązywania relacji: – Miasteczko to tak naprawdę drugi człowiek, którego spotykamy na każdym kroku. Często inni się po prostu do ciebie uśmiechają i są chętni do rozmów. Poprzednie miasteczka były dla mnie także formą wyzwania, żeby się zmierzyć z samą sobą i zobaczyć, czego mi brakuje oraz nad czym muszę jeszcze popracować, żeby stawać się lepszym człowiekiem. Miasteczko uczy pokory, otwartości, pokonywania własnych słabości oraz dawania siebie drugiemu człowiekowi. Jest to też czas sam na sam z Panem Bogiem.

Formacja

Tegoroczne rekolekcje odbędą się pod hasłem: „Zapaleni Miłością”. Ojciec duchowny – ks. Stanisław Kłyś zaproponuje uczestnikom podróż do Źródła. Przez konferencje, prace w grupach i inne formy będzie zachęcał, aby uczestnicy zastanowili się, co jest sednem ich życia i do czego dążą.

Animatorka wydarzenia Magdalena Kordecka zapowiada, że w tym roku uczestnicy miasteczka szczególnie przyjrzą się modlitwie Ojcze nasz z Ewangelii wg św. Marka: – Będziemy rozważać pięć próśb, które zostały w niej zawarte. Będzie też o tym, jak słuchać Boga, dowiemy się, dlaczego na modlitwę warto przychodzić ze względu na Jezusa. Razem z Nim wejdziemy do serca. Będziemy też mówić o relacjach i poukładaniu samego siebie.

Miasteczko Modlitewne potrwa od 27 lipca do 2 sierpnia. Zapisy na to wydarzenie – do 13 lipca. Szczegóły można znaleźć na stronie: www.miasteczkomodlitewne.pl .

2024-07-09 08:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nasi diecezjanie na zjeździe Krajowej Rady KSM

Nasi diecezjanie uczestniczyli w zebraniu Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, w sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie.

Spotkanie rozpoczęło się 23 września Mszą świętą, podczas której z młodzieżą modlili się m.in. abp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej i delegat KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz bp Adam Bab, biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej i delegat KEP ds. KSM. W spotkaniu wziął udział również ks. Andrzej Lubowicki, asystent generalny KSM. Podczas obrad przedstawiciele diecezjalnych oddziałów KSM opowiadali o swojej pracy i prezentują wspólne dzieła. Jednym z nich jest miesięcznik Wzrastanie, którego 400 numer ukaże się już niedługo.
CZYTAJ DALEJ

W całym kraju alerty RCB. Temperatury osiągną nawet 42 st. C

2026-06-27 13:20

[ TEMATY ]

Alert RCB

upały

Adobe Stock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydały ostrzeżenia przed upałem dla całego kraju, które będą obowiązywały w najbliższych dniach. Temperatury w dzień wyniosą do 42 st. C, a w nocy do 24 st. C.

IMGW wydał ostrzeżenia II stopnia przed upałem dla województwa warmińsko-mazurskiego, części zachodniopomorskiego i pomorskiego, a także północy podlaskiego. Tam temperatura maksymalna w sobotę i poniedziałek wyniesie od 30 st. C do 34 st. C, a w niedzielę od 34 st. C do 37 st. C. W nocy termometry wskażą od 19 st. C do 23 st. C.
CZYTAJ DALEJ

Tragiczne skutki trzęsienia ziemi w Wenezueli. Nie żyje 1430 osób, a zaginionych może być nawet 50 tysięcy

2026-06-28 08:26

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

Wenezuela

tragiczne skutki

PAP

Skutki trzęsienia ziemi w Wenezueli

Skutki trzęsienia ziemi w Wenezueli

Wenezuelskie i zagraniczne ekipy ratunkowe oraz rzesze miejscowych ochotników kontynuowały w nocy z soboty na niedzielę dramatyczne próby wydostania ocalałych spod gruzów setek budynków zawalonych w wyniku środowych trzęsień ziemi.

Wiele z takich akcji kończyło się powodzeniem, ale eksperci przyznawali w rozmowach z mediami, że wraz z upływem czasu szanse na przeżycie uwięzionych osób maleją, zwłaszcza, że od kataklizmu minęły już ponad 72 godziny.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję