Reklama

Niedziela Legnicka

W drodze do jubileuszu

Pod hasłem „Pielgrzymi Nadziei” 14 września w Legnicy odbyło się diecezjalne spotkanie młodych.

Niedziela legnicka 40/2024, str. IV

[ TEMATY ]

Legnica

Monika Poręba-Zadrożna

Modlitwie towarzyszyły spotkania w grupach

Modlitwie towarzyszyły spotkania w grupach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jest to jeden z etapów przygotowania do Jubileuszu Młodych w Rzymie w 2025 r. Papież Franciszek zwracając się do młodych z całego świata, mówił: – Wy, młodzi, jesteście radosną nadzieją Kościoła i ludzkości, będącej nieustannie w drodze.

Do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy przyjechało ponad 160 młodych ludzi, by wspólnie się modlić, śpiewać, słuchać świadectw oraz poznawać różne wspólnoty młodzieżowe, funkcjonujące w diecezji. Była strefa modlitwy, strefa wrażeń, uwielbienie i uroczysta Msza św., której przewodniczył biskup pomocniczy Piotr Wawrzynek.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Dzisiaj wraz z młodymi ludźmi rozpoczynamy, zgodnie z prośbą papieża Franciszka, nasze „Pielgrzymowanie nadziei”. Będzie ono miało w przyszłości jeszcze szerszy charakter i w różnych momentach będziemy zapraszać młodych ludzi, abyśmy pielgrzymowali do różnych miejsc w diecezji, aby je poznawać, modlić się, doświadczać wspólnoty – mówi ks. Mateusz Wyspiański, diecezjalny duszpasterz młodzieży, zapowiadając kolejne spotkania.

– Spotkanie, wspólnota, rodzą nadzieję. Można powiedzieć, że kto jest we wspólnocie, ma nadzieję. Wspólnota nadaje sens pielgrzymowaniu, chroni przed samotnością. Dziś bowiem młody człowiek często jest sam i myśli, że jest zgubiony, a to nieprawda. Celem takiego spotkania jest to, abyśmy mogli budować wspólnotę i żeby to było dla nich takim doświadczeniem, że tym jest Kościół – pójściem razem w jedną stronę – mówił bp Piotr.

Kolejne spotkanie będzie miało miejsce w sobotę, przed Niedzielą Chrystusa Króla.

2024-10-01 13:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czas pokuty i refleksji nad sobą

[ TEMATY ]

Legnica

Popielec

Wielki Post

Ks. Waldemar Wesołowski

„Bądźmy jak ten popiół, z którego Bóg na nowo utworzy nowego człowieka. Przejmijmy jak najwięcej z ducha Jezusa, ducha przebaczenia, ducha wspólnoty, byśmy z radością mogli obchodzić święta Paschalne ” – powiedział biskup Zbigniew Kiernikowski w Katedrze legnickiej na rozpoczęcie obchodów Wielkiego Postu.

Eucharystię koncelebrowali: biskup pomocniczy Marek Mendyk oraz przełożeni Wyższego Seminarium Duchownego. Na modlitwie zebrali się wierni, siostry zakonne oraz klerycy.
CZYTAJ DALEJ

Andrzej Lewek: tamtego dnia wszystko, co wiedziałem o Bogu, uznałem za śmieci

2026-03-19 07:28

[ TEMATY ]

świadectwo

świadectwa

fot. archiwum prywatne

Andrzej Lewek

Andrzej Lewek

Bóg zaczął objawiać mi się w nowy sposób i wtedy okazało się, że wszystko to, co o Nim wiedziałem, to śmieci. Pan pokazał mi Kim jest dla mnie. To było tak mocne, zmieniające życie doświadczenie, że od tamtego czasu jestem w zupełnie innym miejscu - tak o swoim nawróceniu opowiedział w rozmowie z Polskifr.fr Andrzej Lewek, krajowy koordynator Ruchu Mężczyzn św. Józefa. 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

Andrzej Lewek urodził się w tradycyjnej, katolickiej rodzinie, co dało mu dobry fundament. „Dorastałem w przekonaniu, że życie wiarą jest ważne, że Pan Bóg jest ważny, chociaż ta pobożność i religijność była nie do końca chrześcijańska, dlatego że bardzo dużo tam było rytualizmu, ale też spinania się, by po ludzku osiągnąć doskonałość” - wskazał po latach.
CZYTAJ DALEJ

40 pytań Jezusa: „Czyż nie jesteście ważniejsi?”

2026-03-19 21:00

[ TEMATY ]

Niezbędnik Wielkopostny 2026

40 pytań Jezusa

Canva Pro

"Przypatrzcie się ptakom w powietrzu (...) Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one?"

Przypatrzcie się ptakom w powietrzu (...) Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one?

Każdego dnia Wielkiego Postu podamy Ci jedno konkretne pytanie, które Jezus zadaje w Ewangeliach (np. „Czy wierzysz?”, „Czego szukacie?”, „Czy miłujesz Mnie?”). Bez moralizowania. Niech to będzie zaproszenie do osobistej konfrontacji i zmierzenie się z własnymi trudnościami w czasie tegorocznej wielkopostnej drogi.

Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one?  (Mt 6,26)
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję