Reklama

Polska

Anielskie wakacje Ojców Trynitarzy

[ TEMATY ]

wakacje

Archiwum organizatorów

Duszpasterstwo Więzienne Ojców Trynitarzy w Krakowie po raz drugi zorganizowało tygodniowy wyjazd wakacyjny dla dzieci, których rodzice odbywają kary pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Krakowie-Podgórzu oraz w Zakładzie Karnym w Krakowie-Nowej Hucie. Patronat honorowy wakacji objęli Metropolita Krakowski oraz Wojewoda Małopolski.

Tegoroczne Wakacje Anielskie odbyły się od 28 czerwca do 4 lipca w Kalwarii Zebrzydowskiej - tuż przy Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej. Prawie 30 dzieci uczestniczyło w przygotowanych dla nich warsztatach i kursach, wyjazdach, konkursach i zabawach. Dzieci miały okazję nauczyć się rzeźbić z gliny, profesjonalnie strzelać z łuku czy sprawdzić swoje umiejętności w terenie - podczas podchodów biblijnych i zajęć z komunikacji. Ratownicy medyczni prowadzili kurs pierwszej pomocy. Odbyły się również warsztaty bębniarskie i misyjne, a dzieci przygotowywały, według własnego pomysłu, biżuterię afrykańską dla mamy lub taty. Zawody sportowe i gry zespołowe prowadzone były przez studentów z Instytutu Pedagogicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dla niektórych uczestników naszego wyjazdu Wakacje Anielskie były jedyną możliwością wyjazdu z domu na wakacje. Dlatego też nie jest dziwne wielkie zaangażowanie i radość z atrakcji, takich jak wyjazd do Parku Miniatur w Inwałdzie, czy przejazd kolejką do Zakrzowa na ognisko.

Zwieńczeniem naszych wakacji była uroczysta msza święta, na którą przyjechały rodziny, w tym również matki odbywające wyrok. Wzruszenia i szczęścia nie było końca, podobnie jak podczas odwiedzin skazanych z podgórskiego aresztu, którzy prezentowali dzieciom umiejętności tresury psów, jakich nabywają podczas programu z zakresu dogoterapii.

Sukces tegorocznych Wakacji Anielskich to nie tylko zasługa Duszpasterstwa Więziennego Ojców Trynitarzy w Krakowie, ale także wielu dobroczyńców i hojnych ludzi zainteresowanych tym projektem. Nie można pominąć wielkiego zaangażowania kadry wychowawczo-pedagogicznej. Wspólne dzieło kolejny raz udowodniło, że nie brakuje ludzi o dobrych sercach, a przede wszystkim pokazało, jak szlachetną inicjatywą jest organizowanie „wakacji z Bogiem” dla najmłodszych. Wymagało to wiele pracy i wysiłku, ale przyniosło najpiękniejszy dowód wdzięczności - dziecięcy uśmiech oraz radość - zarówno dzieci jak i ich rodziców. Dla nas było to kolejne wyzwanie ukazujące przede wszystkim troskę Kościoła o rodziny!

2015-08-11 10:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wakacje z Bogiem

Niedziela sosnowiecka 31/2021, str. II

[ TEMATY ]

Caritas

wakacje

Sosnowiecka Caritas

Uczestnicy kolonii w Zakopanem

Uczestnicy kolonii w Zakopanem

Jak co roku Caritas Diecezji Sosnowieckiej przygotowała wakacje dla dzieci i młodzieży.

Wtym roku odbędą się 4 dwutygodniowe turnusy w pensjonacie „Bachledówka” w Zakopanem-Harendzie. Każdego dnia dzieci mają wiele atrakcji: spacery, wyjścia nad potok, konkursy piosenki, dyskoteki, zawody sportowe, pogodne wieczory, wycieczki do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Podczas kolonii realizowany jest także program profilaktyczny „Poprawiamy swoje Ja”. Są to prowadzone przez pedagoga zajęcia warsztatowo-integracyjne z elementami profilaktyki uzależnień. Jest również czas na profilaktykę zdrowotną. Oczywiście nie brakuje lokalnych atrakcji, m.in. spotkań w szałasie, wieczorów góralskich oraz zapoznania uczestników kolonii z kulturą i historią Zakopanego.

CZYTAJ DALEJ

UE/ Minister Adamczyk w Brukseli: Via Carpatia i CPK wpisane do sieci głównych szlaków komunikacyjnych Unii

2022-12-05 17:33

[ TEMATY ]

Bruksela

Via Carpatia

Andrzej Adamczyk/Twitter

Via Carpatia i Centralny Port Komunikacyjny zostały wpisane do sieci bazowej Transeuropejska Sieć Transportowa (TEN-T), czyli sieci głównych szlaków komunikacyjnych w UE - powiedział w poniedziałek w Brukseli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk po spotkaniu unijnych ministrów odpowiedzialnych w swoich rządach za kwestie transportu.

"Dzisiaj bardzo ważny dzień dla Polski. Można powiedzieć wprost: nastąpiło zwieńczenie wieloletnich starań, których celem było wpisanie głównych korytarzy komunikacyjnych, szczególnie tych na wschodzie Polski, do sieci bazowej TEN-T - sieci głównych szlaków komunikacyjnych w Unii Europejskiej" - powiedział Adamczyk.

CZYTAJ DALEJ

Centrum Heschela KUL upamiętniło ofiary Akcji „Reinhardt”

2022-12-05 20:36

[ TEMATY ]

KUL

upamiętnienie

BP KUL

Podczas Akcji „Reinhardt” zginęło dwa miliony Żydów, tylko z powodu swojego pochodzenia. Musimy działać wspólnie, aby pamięć o tych wydarzeniach nie zaginęła. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Centrum Heschela. To bardzo ważna inicjatywa, symbol wzajemnego zaufania, dialogu i zrozumienia, a to jest dokładnie to, czego dziś potrzebujemy – powiedział ambasador Izraela w Polsce Yacov Livne podczas upamiętnienia ofiar niemieckiej akcji „Reinhardt” w 80.. rocznicę jej rozpoczęcia. Wydarzenia w Lublinie zorganizowało Centrum Heschela KUL.

O tej wartości naszej wspólnej historii i misji związanej z jej przekazywaniem mówił również rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski. Przypomniał, że wśród pierwszych ofiar niemieckiego terroru w Lublinie znaleźli się także wykładowcy KUL, w tym rektor uczelni ks. prof. Antoni Szymański. „Pamięć o tych wydarzeniach musi być podtrzymywana, szczególnie wśród młodych ludzi, także z wykorzystaniem nowym mediów i technologii komunikacji. To również zadanie Centrum Heschela KUL" – podkreślał ks. prof. Kalinowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję