Reklama

Niedziela Łódzka

Piotrków Trybunalski

Codziennie ufać Matce

Akt zawierzenia może być pięknym i głębokim doświadczeniem dla wspólnoty i dla każdej rodziny, która chce wzrastać w wierze i miłości – powiedział proboszcz ks. Włodzimierz Dudka.

Niedziela łódzka 44/2024, str. II

[ TEMATY ]

Piotrków Trybunalski

Aleksandra Meckier

Uroczystość była wyjątkowym momentem jedności i duchowej odnowy

Uroczystość była wyjątkowym momentem jedności i duchowej odnowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Piotrkowie Trybunalskim wierni pod przewodnictwem proboszcza ks. Włodzimierza Dudki, zawierzyli swoją wspólnotę Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. W uroczystości wziął udział o. Zbigniew Frankowski z Jasnej Góry, który w homilii przypomniał o niezwykłej roli Maryi w życiu każdego chrześcijanina oraz o wartości aktu zawierzenia w duchowej drodze. Ojciec Frankowski podkreślił, że Akt zawierzenia to nie jednorazowy gest, ale zobowiązanie do życia w duchu oddania i miłości. Zaznaczył, że serce Maryi jest otwarte na każdego, kto szczerze pragnie przyjąć Jej opiekę i wsparcie.

Na Eucharystii obecni byli przedstawiciele Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej, którzy wspierali parafian modlitwą oraz swoją obecnością. Parafianie, zgromadzeni licznie w świątyni, mogli doświadczyć, jak wielką moc ma wspólna modlitwa i jak silne więzi łączą ich w wierze. Zawierzenie parafii Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski jest nie tylko aktem zaufania, ale także wyrazem nadziei na to, że Maryja jako Matka narodu będzie towarzyszyć i prowadzić parafię w kolejnych latach. Indywidualne zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi będą odbywać się w piotrkowskiej parafii podczas Mszy św. w pierwsze soboty miesiąca.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-10-29 13:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziś wyruszyła 151 Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę

[ TEMATY ]

Piotrków Trybunalski

archidiecezja łódzka

ks. Jacek Tyluś

Dziś o godz. 7.00 rano Mszą św. sprawowaną przez abp Grzegorza Rysia w Bazylice Mniejszej w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęła się 151 Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę. Jest ona inna niż dotychczas, dlatego że formę jej pielgrzymowania wyznaczyła nadal trwająca epidemia koronawirusa. Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych w pielgrzymce codziennie uczestniczy 100 osób i 50 osób z obsługi.

W homilii wygłoszonej do pielgrzymów abp Grzegorz Ryś, nawiązując do czytań z dzisiejszego święta ku czci św. Benedykta powiedział, że każdy z nas, a szczególnie pielgrzym opuszcza swój dom, swoją rodzinę – tak jak mówi Piotr w dzisiejszej Ewangelii – ale też, jak odpowiada mu Jezusa – opuszczając swoje miejsce, otrzymujemy więcej. Arcybiskup przywołując postać i życie św. Benedykta – zwrócił uwagę na wartość wspólnoty, która budujemy oraz na ten ostateczny cel do którego dążymy, mianowicie podążanie ku Bogu. Pielgrzymka jest ważna, bo nam to wszystko pokazuje – mówił kaznodzieja. Ona nam pokazuje te relacje jakie mamy między sobą, ale nade wszystko i te, które są między nami a Bogiem.
CZYTAJ DALEJ

92. Poznańska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

2026-07-15 17:09

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Agata Kowalska

Prawie 1300. pątników wkroczyło na Jasną Górę z 92. Pielgrzymką Poznańską. W tym roku "Wypłynęli na głębię". NAJbardziej wytrwały pielgrzym maszerował po raz 60., NAJmłodszy ma 4. miesiące, a NAJwiększą grupę stanowili pielgrzymkowi nowicjusze - prawie 300. osób szło pierwszy raz!

- Jeśli chodzi o liczbę pątników, to mamy dokładnie policzoną, 1291. osób. To są dzieci, młodzież, dorośli - o pielgrzymkowej rozmaitości opowiada ks. Rafał Walid, przewodnik. Podkreśla, że liczba pątników napawa organizatorów radością. Wyjaśnia też znaczenie tegorocznego hasła. - Ono ma przede wszystkim pomóc nam otworzyć się i zaufać Panu Bogu - mówi. Podkreśla też, że w życiu napotykamy wiele sytuacji, które wymagają zaufania Panu. Odnosi się do św. Piotra, który pomimo zmęczenia, zachęcony przez Jezusa ponownie zarzucił sieć. - Połów był obfity właśnie dlatego, że zawierzył Panu Bogu, co przyniosło piękne owoce - zaznacza kapłan, podkreślając jednocześnie, że jest to także zaproszenie dla nas do „wypływania na głębię”.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Czerny opuszcza grono elektorów papieskich

2026-07-16 11:40

[ TEMATY ]

Kard. Michael Czerny

https://pl.wikipedia.org/

Prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, kard. Michael Czerny 18 lipca kończy 80 lat. Po osiągnięciu tego wieku przestaje należeć do grona elektorów papieskich. Tym samym 116 spośród 241 kardynałów zachowuje prawo głosu w ewentualnym konklawe.

Kard. Czerny jest jezuitą, od 2019 roku kardynałem i należy do jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci Watykanu. Papież Franciszek wielokrotnie powierzał mu misje o charakterze dyplomatycznym. Po ataku Rosji na Ukrainę kard. Czerny wielokrotnie podróżował wraz z kard. Konradem Krajewskim do tego kraju. W 2025 roku przebywał również w ogarniętym kryzysem Libanie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję