Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Aktywni w sporcie

Obóz zimowy w Krasnobrodzie zorganizowany przez Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych w Zamościu oraz Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” był doskonałą okazją do integracji i aktywności sportowej dla osób z niepełnosprawnościami.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 11/2025, str. VI

[ TEMATY ]

Krasnobród

Małgorzata Sobczuk

„Rynniarze” na starcie

„Rynniarze” na starcie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W programie znalazły się różnorodne dyscypliny, takie jak boccia, famerunning, paralekkoatletyka oraz pływanie, co pozwoliło uczestnikom na rozwijanie swoich umiejętności oraz nawiązywanie nowych znajomości.

Ireneusz Klimek, prezes AKSON podkreślił, że obozowe zajęcia były dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników. Treningi prowadzone były przez wykwalifikowanych trenerów, a wolontariusze wspierali uczestników w codziennych aktywnościach. Celem obozu była nie tylko poprawa kondycji fizycznej, ale również integracja społeczna i zwiększenie pewności siebie wśród uczestników.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Mieczysław Nowak, jako trener Kadry Narodowej Polskich Boccistów odegrał kluczową rolę w rozwijaniu umiejętności zawodników oraz w przygotowaniach do zawodów. Boccia to sport, który wymaga nie tylko techniki, ale także strategii i precyzji. Obóz treningowy pod przewodnictwem Mieczysława Nowaka zapewnił zawodnikom nie tylko intensywny trening, ale także możliwość integracji i wymiany doświadczeń. Na takich obozach często organizowane są różnorodne zajęcia, które pomagają w doskonaleniu umiejętności oraz w budowaniu zespołowego ducha.

Reklama

Polski Związek Boccii powołał do reprezentacji Jakuba Wójcika z AKSON Zamość w klasie BC4 na zawody międzynarodowe w Poznaniu. Jako gracz ma za sobą wiele doświadczeń związanych z grą w boccia. Jego przygoda z tym sportem rozpoczęła się w dość młodym wieku, co pozwoliło mu na rozwijanie umiejętności i zdobywanie cennych doświadczeń na różnych poziomach rywalizacji. Jakub opowiedział o swoich ulubionych momentach w karierze, a także o tym, jak ważne dla niego jest wsparcie ze strony trenera Mieczysława Nowaka oraz całego zespołu.

Nie zabrakło zajęć rozwijających umiejętności społeczne oraz sportowe. Te dla aksonowskiej ekipy poprowadziła Iwona Srożak. Aktywności takie jak gra w kości, bingo czy nauka obozowej piosenki są świetnym sposobem na integrację i rozwijanie umiejętności interpersonalnych. Trening Umiejętności Społecznych (TUS) to również bardzo ważny element, który wspiera dzieci w nauce funkcjonowania w grupie.

Wyjazdy na basen w Tomaszowie Lubelskim były doskonałą okazją do rozwijania umiejętności pływackich oraz aktywności fizycznej, co jest istotne dla zdrowia i kondycji dzieci. Sport ma moc łączenia ludzi, a uczestnictwo w takich wydarzeniach z pewnością przyczynia się do poprawy jakości życia młodych sportowców. W programie znalazły się różnorodne zajęcia, które z pewnością rozwinęły nie tylko umiejętności sportowe, ale także interpersonalne. Obóz zakończył się pozytywnymi opiniami uczestników, którzy z entuzjazmem wspominali o wspólnych treningach i zabawach.

Mówiąc o bocii, to z fascynacją trzeba stwierdzić, że ta dyscyplina sportu może być dostępna dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, a jednocześnie daje im szansę na rywalizację na najwyższym poziomie, jak na przykład w Paraolimpiadzie. Sukcesy, które odnosi polska kadra, są dowodem na to, że ciężka praca i determinacja przynoszą efekty.

2025-03-11 16:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziękczynienie u Pani Jagodnej

2025-09-23 13:59

Niedziela zamojsko-lubaczowska 39/2025, str. IV

[ TEMATY ]

Krasnobród

Joanna Suszko

Biskup Marian Rojek błogosławi wieńce

Biskup Marian Rojek błogosławi wieńce

Krasnobrodzkie sanktuarium od lat gromadzi ludzi, którzy przybywają tam, by dziękować Bogu za owoce ziemi. Tak było i tym razem. W niedzielę, 14 września, rolnicy z całej diecezji zamojsko-lubaczowskiej spotkali się u Matki Bożej Krasnobrodzkiej, by wspólnie przeżywać diecezjalne dożynki.

Świętowanie rozpoczęło się tradycyjnie przy Kaplicy na Wodzie, skąd barwny korowód wieńców przeszedł na plac kościelny. Tam rozbrzmiała muzyka w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Wójtowanie” z Krasnobrodu, a w południe rozpoczęła się najważniejsza część uroczystości – Eucharystia.
CZYTAJ DALEJ

Ingres abp. Andrzeja Przybylskiego do katedry Chrystusa Króla w Katowicach

2025-10-01 09:24

[ TEMATY ]

ingres

Katowice

abp Andrzej Przybylski

Archiwum Bp. Andrzeja

W sobotę 4 października w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się ingres abp. Andrzeja Przybylskiego. Ceremonia poprzedzona będzie kanonicznym objęciem urzędu w kurii metropolitalnej. Mszy świętej podczas ingresu przewodniczyć będzie nuncjusz apostolski w Polsce.

Kanoniczne objęcie urzędu przez abp. Andrzeja Przybylskiego w kurii metropolitalnej w Katowicach zaplanowano na godz. 9.00; nowy metropolita przedstawi kolegium konsultorów bullę nominacyjną podpisaną przez papieża Leona XIV, po czym kanclerz kurii sporządzi i odczyta protokół podpisany przez członków kolegium.
CZYTAJ DALEJ

Wiara, rap i prawdziwe życie!

2025-10-01 19:42

Archiwum organizatorów

Parafia św. Andrzeja na Wrocławskich Stabłowicach zaprasza na spotkanie z RapPedagogiem

Parafia św. Andrzeja na Wrocławskich Stabłowicach zaprasza na spotkanie z RapPedagogiem

Już w tę niedzielę, 5 października, parafia św. Andrzeja Apostoła na Wrocławskich Stabłowicach zaprasza na wyjątkowe spotkania z Dobromirem Makowskim – RapPedagogiem – pedagogiem, streetworkerem, wykładowcą i raperem, który dzieli się swoją historią życia, nawrócenia i działania Boga.

– To nie będzie typowy wykład. Będzie HIP-HOP, prawdziwe świadectwo i rozmowa – wszystko, co porusza i zostaje w sercu – zachęcają organizatorzy. O godzinie 16.00 rozpocznie się spotkanie RapPedagoga z rodzicami, a o godzinie 19.00 spotkanie z młodymi. Zaproszona jest młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej. Wstęp na oba spotkania jest wolny!
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję