Reklama

Adoracja we wspólnocie

Z soboty na niedzielę, z 21 na 22 czerwca, w kościele pw. św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, w której wzięli udział przedstawiciele Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej, przybyli z całej Polski.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 21.00 Mszą św. celebrowaną przez bp. Ireneusza Pękalskiego. Wszystkich przybyłych w imieniu nieobecnego proboszcza parafii, która udostępniła świątynię na czas modlitwy, ks. Zygmunta Łukowskiego, przywitał ks. Tadeusz Zawiślak, opiekun grupy adoracyjnej z tego kościoła. Byli także obecni, ks. dr Kazimierz Dąbrowski, duszpasterz Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej w Archidiecezji Łódzkiej, ks. Marian Górka, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Andrespolu i ks. Jan Pachwicewicz z parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach.
W wygłoszonym słowie Ksiądz Biskup odwołał się do odczytanej Ewangelii o burzy na jeziorze, mówiąc: "Poczujcie się bezpiecznie w łodzi z Chrystusem, w łodzi Chrystusa nie giniemy. Chciałbym, aby w ten sobotni wieczór wszyscy poczuli się na nowo Jego uczniami, obecnymi w Jego szkole, a najlepszą szkołą Jezusa jest Eucharystia". Ksiądz Biskup podkreślił także, że wszyscy, szczególnie członkowie Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej, winni być również uczniami w szkole Matki Jezusa: "Nauczycielka Maryja na nowo powtarza słowa z Kany Galilejskiej: «Zróbcie wszystko, cokolwiek mój Syn wam powie». Sama pokazała nam w swoim doczesnym życiu, że słuchała Syna, rozważała w sercu Jego słowa i przenosiła je na wszelkie wymiary życia".
Po zakończeniu Eucharystii w programie tego nocnego czuwania znalazły się stałe punkty, obecne w czasie każdej adoracji: Różaniec, rozważania Męki Pańskiej, modlitwy do Miłosierdzia Bożego, litanie, pieśni. Adoracja zakończyła się o godz. 5.00 rano.
Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej powstała w Warszawie w 1980 r., a jej założycielką jest osoba świecka - Teresa Lipiecka. Po kilku latach Wspólnota rozszerzyła swą działalność na całą Polskę. Zostały założone 33 rejony, składające się z jednej, a czasem dwóch lub trzech diecezji, obejmujących obszar całego kraju.
W Łodzi Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej powstała w 1989 r. w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela z inicjatywy Zdzisława Frączka. Obecnie w archidiecezji łódzkiej działa 30 grup adoracyjnych. W każdej parafii, gdzie istnieje taka grupa, adoracje odbywają się raz w miesiącu w różnych terminach. Oprócz tego przedstawiciele poszczególnych grup z archidiecezji łódzkiej spotykają się co jakiś czas w różnych kościołach na wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Program tych adoracji jest wywieszony w wielu parafiach. Poza tym Wspólnota spotyka się także na adoracjach ogólnopolskich, takich jak ta ostatnia w Łodzi.
Charyzmatem Wspólnoty jest szerzenie kultu Najświętszego Sakramentu i przyczynianie się do tego, aby w każdym kościele odbywały się Jego adoracje. Hasłem Wspólnoty są słowa: Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty. Podczas adoracji szczególnie polecani są Bogu Kościół, Ojciec Święty i Ojczyzna.
Adoracja Najświętszego Sakramentu jest szczególnym wyrazem czci i miłości do Jezusa Eucharystycznego. Trwając przed Najświętszym Sakramentem, wierzymy, że w maleńkim kawałku chleba jest obecny sam Chrystus, który obiecał, że pozostanie w nim aż do skończenia świata. Adoracja jest także formą dziękczynienia Bogu i wynagradzania Mu za wszelkie zniewagi i niewdzięczności, których doznaje od nas i od innych ludzi. W czasie adoracji możemy trwać w ciszy i wsłuchiwać się w głos Boga, co jest chyba najpiękniejszą modlitwą.
Chrystus w Najświętszym Sakramencie czeka na każdego z nas. Schowany w tabernakulum jest obecny w każdym kościele. Warto o tym pamiętać i znaleźć kilka chwil w ciągu dnia, aby przyjść do Niego i powiedzieć Mu choć jedno słowo lub przypomnieć sobie tylko, że On nas kocha.
A może w naszej parafii odbywają się comiesięczne adoracje Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej? Warto się tym zainteresować i przystąpić do niej lub samemu stworzyć taką grupę, szerząc w ten sposób kult Najświętszego Sakramentu.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lublin. Przeniesienie pomnika ks. Idziego Radziszewskiego

2022-12-09 09:54

Ks. Marek Kuś

Poświęcenie pomnika ks. Idziego Radziszewskiego w 2018 r.

Poświęcenie pomnika ks. Idziego Radziszewskiego w 2018 r.

4 lata temu, 8 grudnia 2018 r., dokładnie w 100. rocznicę pierwszej inauguracji roku akademickiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w pobliżu KUL na skwerze abp. Józefa Życińskiego w Lublinie stanął pomnik ks. Idziego Radziszewskiego.

CZYTAJ DALEJ

Kraków: ruszyły przygotowania do procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć

2022-12-09 15:07

[ TEMATY ]

Helena Kmieć

Fundacja im. Heleny Kmieć

Zamordowana w Boliwii wolontariuszka misyjna Helena Kmieć może zostać błogosławioną. Powołano postulatora procesu beatyfikacyjnego, którym został salwatorianin ks. Paweł Wróbel.

Ksiądz Paweł Wróbel SDS w kaplicy arcybiskupów krakowskich odebrał od ks. Andrzeja Scąbra - delegata ds. kanonizacyjncyh archidiecezji krakowskiej - dekret abp. Marka Jędraszewskiego, który powołał go na urząd postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Heleny Kmieć.

CZYTAJ DALEJ

BBC: zakonnica z Watykanu na liście najbardziej wpływowych kobiet 2022 roku

2022-12-09 17:08

[ TEMATY ]

Watykan

zakonnica

BBC

en.wikipedia.org

Podsekretarz Synodu Biskupów s. Nathalie Becquart znalazła się na liście stu najbardziej inspirujących i wpływowych kobiet 2022 roku. Światowy ranking przygotowała po raz dziesiąty BBC.

O siostrze Nathalie Becquart napisano, że jest pierwszą w historii kobietą zajmującą stanowisko podsekretarza Synodu Biskupów. Tym samym stała się jednym z głównych doradców papieża w ważnych dla Kościoła katolickiego sprawach i jedyną kobietą mogącą brać udział w głosowaniach na Synodzie. Przypomniano, że wcześniej ta zakonnica ksaweriańska była pierwszą kobietą-dyrektorem Krajowej Służby Ewangelizacji Młodzieży i Powołań we Francji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję