Reklama

Franciszek

Papież do Kubańczyków: przybędę, by Wam powiedzieć, że Jezus was miłuje

O tym, że w centrum jego przepowiadania podczas podróży na Kubę będzie stało zapewnienie o wiernej miłości Jezusa i Jego miłosierdziu zapewnił Ojciec Święty Kubańczyków w wyemitowanym wczoraj wieczorem przesłaniu wideo.

[ TEMATY ]

Franciszek

Franciszek na Kubie i w USA

Grzegorz Gałązka

Franciszek zapowiedział, że pragnie dzielić z Kubańczykami wiarę i nadzieję, aby umocnić się wzajemnie w naśladowaniu Jezusa. Podkreślił wierność kubańskiego Kościoła a także mężne stawianie czoła trudnościom dnia powszedniego i wzajemną miłość z jaką mieszkańcy tego kraju wspomagają siebie nawzajem. „Dziękuję za wasze jakże ważne świadectwo” – powiedział Papież.

Reklama

Następnie Ojciec Święty scharakteryzował orędzie, jakie pragnie przekazać podczas swojej wizyty: „Jezus was bardzo kocha, Jezus miłuje was na serio, zawsze jesteście w Jego sercu. On wie lepiej niż ktokolwiek inny, czego każdy potrzebuje, do czego dąży, jakie pragnienie jest najgłębsze, jakie jest nasze serce. On nas nigdy nie opuszcza” – zapewnił Franciszek. Papież podkreślił wierność Boga, nawet wówczas, gdy człowiek zachowuje się źle. Podziękował za modlitwy w intencji rozpoczynającej się jutro pielgrzymki i zachęcił Kubańczyków, aby kształtowali swe serca w szkole Jezusa.

Ojciec Święty zapowiedział, że pragnie też przybyć na Kubę jako misjonarz Bożego miłosierdzia i zachęcił tamtejszych katolików, aby oni sami byli także misjonarzami nieskończonej miłości Bożej, aby nikomu nie zabrakło świadectwa wiary i miłości. „Niech cały świat wie, że Bóg zawsze przebacza, że Bóg jest po naszej stronie, że Bóg nas kocha” – zaapelował Papież. Swoją pielgrzymkę zawierzył patronce Kuby - Matce Bożej z El Cobre.

2015-09-18 10:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek w USA

[ TEMATY ]

USA

Franciszek

Franciszek na Kubie i w USA

Grzegorz Gałązka

Historyczna wizyta i udział na wspólnej Sesji Kongresu Stanów Zjednoczonych na Kapitolu, spotkanie z bezdomnymi w kościele św. Patryka w Waszyngtonie oraz nieszpory dla duchowieństwa i osób konsekrowanych w katedrze św. Patryka w Nowym Jorku złożyły się na trzeci dzień wizyty apostolskiej papieża Franciszka w USA. Jej hasłem są słowa: "Miłość jest naszą misją".

Historyczna wizyta w Kongresie

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś do duchownych: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji

2021-09-18 09:38

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

księża

ks. Paweł Kłys

W trzecim i ostatnim dniu tegorocznych rekolekcji kapłańskich, którym w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi przewodniczy arcybiskup Grzegorz Ryś, duchowni diecezjalni i zakonni wysłuchali nauki rekolekcyjnej oraz przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. - Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji – mówił abp Ryś.

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia poza, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Papieskie Orędzie na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Chodź i zobacz! Aby komunikować, trzeba spotykać osoby, tam gdzie są i takie, jakimi są – apeluje Papież w ogłoszonym dziś Orędziu na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce będziemy obchodzić 19 września.

Franciszek odnosi się w nim do jednego z zasadniczych problemów współczesnych mediów. Polega on na tym, że informacje coraz częściej powstają w redakcji, przed komputerem, jedynie na podstawie danych zaczerpniętych z agencji, z sieci społecznościowych, bez kontaktu z opisywaną rzeczywistością, bez spotkań z ludźmi i bez weryfikacji. W konsekwencji powstaje obraz spłycony i ujednolicony.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję