Reklama

Niedziela Częstochowska

Rada Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

Talenty - radość - akcja

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Beata Pieczykura

- Módlmy się, byśmy stali się świadkami Ewangelii i nieśli nadzieję współczesnemu światu jako Akcja Katolicka - powiedział ks. Jacek Michalewski - diecezjalny asystent kościelny Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej 24 października podczas rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

Odbyła się ona w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie i zgromadziła prezesów parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej z całej archidiecezji. Spotkanie prowadziła wiceprezes Elżbieta Rozenfield. Centralnym punktem była Msza św. pod przewodnictwem ks. Jacka Michalewskiego w intencji ojczyzny, bieżących spraw instytutu diecezjalnego, wszystkich członków AK zarówno żywych, jak i zmarłych, a także chorych. W homilii ks. Michalewski mówił o radości Ewangelii i zadaniach Akcji Katolickiej. Głównym zadaniem członków jest pomnażanie talentów, które otrzymali od Boga, dzielenie się nimi oraz prowadzenie innych ludzi do Jezusa i danie im nadziei. Źródłem siły w tym dziele jest życie w wolności, cieszenie się każdym słowem Ewangelii, a przede wszystkim sakramenty pokuty i Eucharystii.

Beata Pieczykura

Ks. Jacek Michalewski

Ks. Jacek Michalewski

W czasie forum był też czas na refleksję na istotne tematy w działalności AK. Dlatego wywiad formacyjny „Wybrane ekonomiczne aspekty funkcjonowania Kościoła w Polsce” wygłosił ks. inf. Ireneusz Skubiś. Jak stwierdziła Elżbieta Rozenfield: - Ten problem wymaga głębszej analizy i mądrego postawienia. Radę zakończyło omówienie spraw bieżących, takich jak m.in.: informacja o działalności Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej od początku roku do końca września, informacja o bieżącej sytuacji finansowej, sprawozdanie z udziału w kongresie krajowym, sprawozdanie Elżbiety Rozenfield jako delegata DIAK-u do Rady Krajowego Instytutu AK. Takie spotkanie ludzi świeckich zaangażowanych w dzieło nowej ewangelizacji umacnia, aby w codzienności świadczyć, że Bóg jest miłością.

Beata Pieczykura

Ks.inf. Ireneusz Skubiś

Ks.inf. Ireneusz Skubiś
2015-10-24 15:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zdecydowane stanowisko Akcji Katolickiej ws. ataków na rodzinę i Kościół

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

LGBT

pixabay.com

Akcja Katolicka w Polsce wyraża głęboki sprzeciw wobec nachalnej propagandy polityki LGBT, wobec napaści na kapłanów i świątynie, publicznego ubliżania katolikom świeckim oraz plagi bezczeszczenia świętych wizerunków wiary katolickiej - napisała w apelu prezes AK Urszula Furtok.

W apelu przekazanym PAP w poniedziałek, Furtok podkreśliła, że „moc wiary jest naszym antidotum na politykę LGBT”. W ocenie Akcji Katolickiej, nadszedł czas na zdecydowane działanie w celu zaprzestania dalszej deprawacji. Priorytetem w Polsce staje się dziś bezpieczeństwo duchowe naszego narodu — zaznaczyła Furtok.

CZYTAJ DALEJ

Ona po prostu... kochała ludzi. Mija 6 lat od śmierci Helenki Kmieć

[ TEMATY ]

Helena Kmieć

Fundacja im. Heleny Kmieć

Helena Kmieć

Helena Kmieć

Kochała ludzi. Miała chroniczny niedobór snu, bo zawsze wybierała bycie wśród ludzi. Zamiast odpoczywać, robiła miliony rzeczy - wspomina zamordowaną w Boliwii Helenę Kmieć Magdalena Kaczor, specjalistka ds. Promocji i Fundrisingu Wolontariatu Misyjnego Salvator i przyjaciółka misjonarki.

Publikujemy wspomnienie Magdaleny Kaczor o wolontariuszce Wolontariatu Misyjnego Salvator (WMS) Helenie Kmieć:

CZYTAJ DALEJ

Dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau: świat się nie zmienił, czy tym razem wystarczająco wcześnie zareagujemy?

2023-01-27 08:56

[ TEMATY ]

Holocaust

Mazur_EpiskopatNews

„To bardzo ważne, żeby tak ekstremalnego zła jak ludobójstwo, masowe mordy nie traktować w kategoriach incydentalnych, to nigdy i nigdzie nie powstaje samo z siebie” - mówi Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abrahama J. Heschela dr Piotr M. A. Cywiński, dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. 27 stycznia przypada 78. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady, w którym zginęło 1,1 mln osób.

Przewodnim motywem 78. rocznicy będzie proces planowania, tworzenia i rozbudowy systemu odczłowieczenia i ludobójstwa w Auschwitz, który szczególnie mocno określiły słowa Ocalałego Mariana Turskiego – „Auschwitz nie spadło z nieba”. „Chcemy bardzo uwypuklić, że to był bardzo złożony proces planistyczny, projektujący, zespoły się spotykały, myślały, zmieniały non stop, wszystko w ramach rozwoju obozu” – zauważa dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jak dodaje, skoro był to proces, to było możliwe włożenie „kija między szprychy” w trakcie rozwoju sytuacji, jednak nie udało się tego zrobić.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję