Reklama

Polska

Bramy Miłosierdzia w polskich diecezjach

Realizując wskazania Papieża Franciszka zawarte w Bulii Misericordiae vultus ogłaszającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia oraz wytycznych dotyczących odpustów i sakramentu pokuty zawartych w liście Papieża, ustanowiono wyznaczone kościoły miejscem uzyskiwania odpustu Roku Jubileuszowego, w czasie jego trwania, tj. od 8 grudnia 2015 roku do 20 listopada 2016 roku

[ TEMATY ]

Rok Miłosierdzia

Krzysztof Świertok

Aby uzyskać opust jubileuszowy należy odbyć pielgrzymkę do kościoła katedralnego lub innego nw. kościoła jubileuszowego oraz spełnić następujące warunki:

• Przystąpić do sakramentu pojednania
• Uczestniczyć w Mszy św. lub w innym nabożeństwie albo przeprowadzić krótką prywatną refleksję nad Miłosierdziem Bożym
• Odmówić Wyznanie Wiary oraz modlitwę za Papieża i w intencjach, które nosi On w sercu dla dobra Kościoła i całego świata.

· Metropolia białostocka
Archidiecezja białostocka
Diecezja drohiczyńska
Diecezja łomżyńska

·Metropolia częstochowska
Archidiecezja częstochowska
Diecezja radomska
Diecezja sosnowiecka

· Metropolia gdańska
Archidiecezja gdańska
Diecezja pelpińska
Diecezja toruńska

· Metropolia gnieźnieńska
Archidiecezja gnieźnieńska
Diecezja bydgoska
Diecezja włocławska

· Metropolia katowicka
Archidiecezja katowicka
Diecezja gliwicka
Diecezja opolska

· Metropolia krakowska
Archidiecezja krakowska
Diecezja bielsko-żywiecka
Diecezja kielecka
Diecezja tarnowskiej

· Metropolia lubelska
Archidiecezja lubelska
Diecezja sandomierskiej
Diecezja siedlecka

· Metropolia łódzka
Archidiecezja łódzka
Diecezja łowiecka

· Metropolia poznańska
Archidiecezja poznańska
Diecezja kaliska

· Metropolia przemyska
Archidiecezja przemyska
Diecezja rzeszkowska
Diecezja zamojsko-lubaczowska

· Metropolia szczecińsko-kamieńska
Archidiecezja szczecińsko-kamieńska
Diecezja koszalińsko-kołobrzeska
Diecezja zielonogórsko-gorzowska

· Metropolia warmińska
Archidiecezja warmińska
Diecezja elbląska
Diecezja ełcka

· Metropolia warszawska
Archidiecezja warszawska
Diecezja płocka
Diecezja warszawsko - praska

· Metropolia wrocławska
Archidiecezja wrocławska
Diecezja legnicka
Diecezja świdnicka

2015-12-14 11:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: ikona z Polski będzie wystawiona podczas inauguracji Roku Miłosierdzia

[ TEMATY ]

Watykan

Rok Miłosierdzia

Włodzimierz Rędzioch

Na prośbę Ojca Świętego Franciszka greckokatolicka ikona z Polski „Brama Miłosierdzia” zostanie wystawiona 8 grudnia podczas uroczystego otwarcia Roku Miłosierdzia w Watykanie.

Ikona „Brama Miłosierdzia” znajdzie się na Placu św. Piotra podczas uroczystego otwarcia Roku Miłosierdzia. Poprosił o to Ojciec Święty Franciszek. O słynącej cudami jarosławskiej ikonie dowiedział się on od kaznodziei Domu Papieskiego o. Raniero Cantalamessy OFMCap, który kopię ikony otrzymał na zakończenie rekolekcji dla biskupów greckokatolickich i rzymskokatolickich głoszonych na Ukrainie.

CZYTAJ DALEJ

Tomaszów Mazowiecki: rusza LabOratorium Wiary, w pierwszej konferencji m. in. abp Ryś i prof. Zoll

2022-11-25 18:03

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

konferencja

Tomaszów Mazowiecki

Magdalena Pijewska/Niedziela

„Kościół Ostatniej Szansy - możliwości i stracone szanse współczesnego Kościoła” - pod tym hasłem rozpoczyna się cykl spotkań w ramach powstającego przy duszpasterstwie księży filipinów LabOratorium Wiary. W dyskusji udział wezmą m. in. abp. Grzegorz Ryś, prof. Andrzej Zoll, Sławomir Lachowski założyciel mBanku czy Anna Jochim-Labuda dyrektorka puckiego hospicjum. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 27 listopada w Tomaszowie Mazowieckim.

– Od dziesięciu lat przy parafii Świętej Rodziny prowadzonej przez księży filipinów w Tomaszowie Mazowieckim istnieje Msza Święta Ostatniej Szansy. To ostatnia Msza w mieście, gromadząca głównie ludzi młodych z Tomaszowa i okolic, ludzi szukających swojego miejsca w Kościele, ludzi którzy byli i odeszli, albo mu się przyglądają, poznając ten Kościół. Stwierdziliśmy, że to na tyle ciekawe środowisko, że ci ludzie mogą być też ciekawą inspiracją dla nas, dla duchownych, również w kontekście trwającego synodu. Postanowiliśmy zaproponować, by to środowisko spotykało się regularnie w ramach projektu, który nazwaliśmy LabOratorium wiary - oratorium, które założył św. Filip, połączone z kwestią badania, dociekania, szukania odpowiedzi – wyjaśnia KAI ks. Grzegorz Chirk, filipin.

CZYTAJ DALEJ

Papież: przemoc względem kobiet nie bierze się znikąd

2022-11-26 15:00

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Aby skutecznie zwalczyć plagę przemocy względem kobiet nie wystarczą wyspecjalizowane organy czy działania represyjne. Potrzeba jedności i współpracy przede wszystkim w dziedzinie prewencji – mówił Papież na audiencji dla przedstawicieli włoskiej policji, którzy specjalizują się w zwalczaniu przemocy względem kobiet. Podkreślił, że prewencja jest niezwykle ważna, bo ten rodzaj przemocy wynika często z postaw kulturowych, głęboko zakorzenionej mentalności i uprzedzeń.

Papież zwrócił też uwagę na czynniki, które sprzyjają przemocy względem kobiet. Są to z jednej strony hedonistyczny styl życia, a z drugiej – kryzys gospodarczy i społeczny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję