Reklama

Modlitwa

Modlitwa na obraz Trójcy Świętej

[ TEMATY ]

modlitwa

wiara

ARCHIUM KOŚCIOŁA NAD ODRĄ I BAŁTYKIEM

W naszą modlitwę zaangażowany jest cały Bóg. Jezus, Syn Boży, uczy nas modlitwy do Ojca, który jest w niebie. A kiedy nie umiemy się modlić, Ojciec i Syn posyłają do nas Ducha Świętego, aby Ten modlił się w nas. Nie możemy mieć wątpliwości, że modląc się do Boga, modlimy się zawsze do Tego, który jest jeden, ale w trzech osobach. I choć nie mamy wystarczającej wiedzy o Trójcy Świętej, to możemy być pewni, że cały Bóg łączy się z nami na modlitwie. Modlitwa jednak musi być modlitwą na Boże podobieństwo. A skoro Ten, do którego jesteśmy podobni, jest Bogiem Trójjedynym, więc i nasza modlitwa musi mieć coś z tej tajemnicy Boga.

Modlitwa jest wspólnotą osób

Trójca Święta jest niepojętą wspólnotą Osób Boskich. Są one ze sobą w tak ścisłej komunii, że stanowią jednego Boga. Jaki stąd wniosek dla nas? Nasza modlitwa jest również osobową komunią człowieka z Bogiem. To jest spotkanie osób, które mają dążyć do komunii. Jeśli się modlisz tylko po to, aby zarobić na niebo, jeśli owocem twojej modlitwy nie jest wzrastające poczucie jedności z Bogiem, to twoja modlitwa nie jest na Boże podobieństwo. Nie chodzi w niej bowiem o mnożenie praktyk religijnych czy też o wyrecytowanie najpiękniejszych nawet słów. W modlitwie zawsze chodzi o jedność człowieka z Bogiem, a wszystko inne jest tylko narzędziem do zbudowania tej jedności. Szukaj więc na modlitwie takich narzędzi, które pomagają ci zbudować osobową jedność z Panem. Zobacz, czy twoje dotychczasowe modlitwy zbliżają cię do Niego, czy też nie budują z Nim prawdziwej komunii. Ta wspólnota osób ma nie tylko wymiar pionowy, czyli nie dotyczy tylko twojej jedności z Najwyższym. Osobowa komunia na modlitwie to również wspólna modlitwa z innymi. Modlitwa na obraz Trójcy Świętej to także modlitwa we wspólnocie, modlitwa w rodzinie, modlitwa z braćmi i siostrami. Kiedy modlimy się razem, stajemy się podobni do trzech Osób Boskich, które łączą się ze sobą we wzajemnym uwielbieniu!

Módl się przede wszystkim za drugich

Czymś, co jest najważniejszym warunkiem komunii osób, jest całkowite bycie dla drugich. W ewangelicznych scenach, w których obecne są trzy Osoby Boskie, żadna z tych Osób nie wskazuje na siebie. Jezus cały jest dla Ojca, Ojciec nieustannie rodzi Syna, a Duch Święty jest cały dla Syna i Ojca. Osoby Boskie nie są dla siebie, ale zawsze są dla drugich. Ty też postaraj się na modlitwie zawsze być dla drugich. Módl się więcej za innych niż za siebie, staraj się nagiąć swój sposób modlitwy do modlitwy innych we wspólnocie. Pamiętaj słowa, które mówiła św. Teresa, że ważniejsza od modlitwy prywatnej jest modlitwa w chórze. Nie bój się więc rezygnować z osobistych spotkań z Bogiem, jeśli masz możliwość spotkania z Bogiem we wspólnocie innych osób. Kiedy na modlitwie jesteś nie dla siebie, ale dla drugich, to twoja modlitwa staje się podobna do Boga, który nie jest dla siebie.

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowianie modlili się z chrześcijanami z Nazaretu o pokój w Ziemi Świętej

[ TEMATY ]

modlitwa

Ks. Mariusz Frukacz

Członkowie Wspólnoty Nowego Życia (New Life Community) z Nazaretu gościli 5 lipca w parafii pw. św. Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników w Częstochowie, podczas spotkania modlitewnego w intencji pokoju na świecie, szczególnie w Ziemi Świętej, Syrii i na Ukrainie.

Spotkaniu modlitewnemu przewodniczył o. Mihovil Filipović – monfortianin z Domu św. Gabriela w Częstochowie, koordynator diecezjalny Odnowy w Duchu Świętym. - ,Modlimy się dzisiaj o pokój w świecie, ale także o pokój w naszych sercach i ten wielki dar pokoju chcemy zanieść do naszych rodzin - mówił na początku spotkania ks. Sławomir Bartoszuk proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św. Faustyny!

2021-09-24 09:24

[ TEMATY ]

duchowość

czyściec

stock.adobe.com

Każdy z nas ma chwile, w których zadaje sobie pytanie: co będzie po śmierci? Od razu niebo, a może najpierw czyściec? Jeśli tak, to jak tam jest? To aż tak bolesna rzeczywistość? Poznaj kilka cytatów z Dzienniczka św. Faustyny mówiących o wizji czyśćca.

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe (Dz. 20).

CZYTAJ DALEJ

Liga włoska - gol Zielińskiego, Napoli nie zwalnia tempa

2021-09-23 20:46

[ TEMATY ]

piłka nożna

Włochy

Polak

PAP

Piotr Zieliński ustalił wynik w 59. minucie.

Piotr Zieliński ustalił wynik w 59. minucie.

Piotr Zieliński zdobył bramkę dla Napoli w wyjazdowym spotkaniu 5. kolejki włoskiej ekstraklasy z Sampdorią Genua, zakończonym zwycięstwem gości 4:0. Neapolitańczycy wygrali wszystkie mecze w Serie A od początku sezonu i zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Goście prowadzili dwoma golami już przed przerwą, a na listę strzelców wpisali się Nigeryjczyk Victor Osimhen (10.) i Hiszpan Fabian Ruiz (39.). Po zmianie stron swoją drugą bramkę zdobył Osimhen (50.), a Zieliński ustalił wynik w 59. minucie. To pierwszy gol Polaka w tym sezonie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję