Reklama

Polityka

Premier Beata Szydło w Berlinie

[ TEMATY ]

premier

Niemcy

KPRM

Będziemy budować silną Europę, silną Unię Europejską , unię ojczyzn, suwerennych państw wzajemnie się szanujących, mających pewność, że wspólnie dążą do budowania bezpiecznej Europy, dobrobytu własnych obywateli i dobrej przyszłości państw. To jest w naszym wspólnym interesie. W interesie wszystkich Europejczyków - podkreśliła premier Beata Szydło w obfitym przemówieniu, które wygłosiła podczas berlińskiej wizyty w Fundacji Koerbera.

Jak zaznaczyła kilkakrotnie, pojawia się w ostatnim czasie wiele nieprawdziwych informacji na temat Polski , dlatego chce wykorzystać wizytę w Niemczech, by wyjaśnić wątpliwości. Podkreśliła, że to moment, by powiedzieć o dobrych zmianach, które dzieją się teraz w Polsce.

Reklama

Podstawa wszystkich dobrych relacji jest zawsze wspólna rozmowa o ważnych sprawach. UE powinna zajmować się rozmową o wszystkich sprawach CzłonkowieUE powinni ze sobą rozmawiać. Można odnieść wrażenie, że tej rozmowy czasem brakuje - mówiła premier Szydło, dodając że powinniśmy pamiętać o poszukiwaniu konsensusu oraz szanować własną suwerenność i pomagać sobie, gdy tego potrzebujemy.

Polska, polski rząd chce być aktywnym kreatorem polityki europejskiej . Nasze wewnętrzne sprawy - dotyczące czy to Trybunału Konstytucyjnego czy mediów - są wewnętrznymi sprawami polski . Wewnętrzne decyzje polskiego Parlamentu nie powinny zajmować Parlamentu Europejskiego, bo w tym czasie umykają ważne sprawy dotyczące choćby imigrantów - podkreśliła.

Polska demokracja ma się świetnie, rozwija się. Polacy są przywiązani do wolności, o którą długo walczyli. To jest wartość, której nie pozwolimy sobie odebrać. Mam wrażenie że próbuje się nas podzielić, to jest niedobra rzecz. UE nie powinna się dzielić - dodała wskazując, że to, Unię powinna łączyć przyszłość Europy. Należy przy tym wyciągać wnioski z popełnionych błędów i iść do przodu.

2016-02-13 07:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Premier przed kopalnią "Wujek": tamta krew wytyczyła drogę do wolności, do niepodległej Rzeczypospolitej

Wszyscy, którzy jesteśmy dziećmi tamtej odwagi chylimy dziś czoła i dziękujemy, że tamta krew wytyczyła drogę do solidarności, wolności, do niepodległej Rzeczypospolitej - mówił premier Mateusz Morawiecki przed pomnikiem poległych górników KWK "Wujek", w 39. rocznicą pacyfikacji kopalni.

Szef rządu powiedział przed pomnikiem pomordowanych górników z kopalni "Wujek, "że są w ojczyźnie rachunki krzywd, obca dłoń ich też nie przekreśli". "Mając to w pamięci wiemy, jaką ranę zadała nam junta Jaruzelskiego w grudniu 1981 roku" - stwierdził premier przypominając, że tysiące górników odważnie stanęło do walki o wolność.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent w rocznicę odbudowy Zamku Królewskiego: trudno uwierzyć, że 50 lat temu były tu ruiny (krótka)

2021-09-16 19:08

[ TEMATY ]

Warszawa

prezydent

Zamek Królewski

Wikipedia

Trudno uwierzyć, że 50 lat temu było tu morze ruin; podziękowania dla tych, którzy dbają o to jedno z najważniejszych świadectw naszej kultury, są absolutnie zasadne - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji 50 rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

"To niezwykle ważne, jedno z najważniejszych świadectw naszej wielkiej historii, naszej tradycji, naszej kultury" - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek podczas uroczystości jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie. "Kiedy się tu wchodzi, to nie ma wątpliwości, że podziękowanie i nagrodzenie tych, którzy na co dzień dbają o tę niezwykłą spuściznę, jest absolutnie zasadne. Zamek prezentuje się pięknie. Kiedy patrzymy na niego dzisiaj, to trudno uwierzyć, że 50 lat temu było tutaj tylko morze ruin" - podkreślił prezydent.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję