Reklama

Wiadomości

Powstał portal Jedenznas.pl – o bioetyce i pro-life

Portal jedenznas.pl będzie gromadził informacje ze świata bioetyki i tematyki pro-life a także donosił o zagadnieniach dotyczących obrony czy promocji wartości, które podejmują europejscy i krajowi ustawodawcy. Portal uruchomiła właśnie krakowska Fundację „Jeden z nas”.

[ TEMATY ]

ochrona życia

obrońcy życia

pro‑life

BOŻENA SZTAJNER

„Chcemy w jednym miejscu gromadzić te wszystkie informacje tak, by każdy człowiek był poinformowany, by wiedział, co się w tych sprawach dzieje” – mówi Jakub Bałtroszewicz. Pomysłodawca portalu i szef Fundacji „Jeden z nas” dodaje, że portal ma służyć jako watchdog, czyli „obserwator tego, co nasi politycy – szczególnie ci w Parlamencie Europejskim – robią w sprawie obrony życia, rodziny czy walki z ideologią gender”.

„Wielu polityków w trakcie swoich kampanii wyborczych deklarowało bardzo konkretne zachowania i promowanie konkretnych spraw, jak chociażby obronę chrześcijańskiej wizji człowieka. My chcemy na tym portalu pokazywać, jak poszczególni politycy robią to w praktyce. Czy rzeczywiście wywiązują się ze swoich obietnic” – zapowiada Bałtroszewicz. Dodaje, że przed kolejnymi wyborami każdy będzie mógł zajrzeć na portal i sprawdzić czy dany kandydat wywiązał się ze swoich obietnic czy pozostał w sferze deklaracji.

Wg Bałtroszewicza obrona świata wartości pro-life będzie skuteczna tylko wówczas, gdy świadomi i dobrze wyedukowani ludzie będą podejmowali decyzje o tym, kto ma ich reprezentować w instytucjach, które odpowiedzialne są za powstawanie większości prawa obowiązującego w naszym kraju.

Na portalu każdego dnia ma pojawiać się kilka newsów. Jego zaletą ma być fakt, że w jednym miejscu będzie gromadził wszystkie informacje dotyczące obrony wartości i tego co się dzieje w Polsce i na świecie w sprawach związanych z bioetyką.

Bałtroszewicz zaznacza, że dotychczas wiedza dotycząca różnych zagadnień pro-life była bardzo rozproszona w internecie. „W swojej pracy potrzebowałem informacji na temat tego, jak wyglądają prawne regulacje dotyczące in vitro w krajach Unii Europejskiej. W jednym miejscu takiej wiedzy nie można znaleźć. Ambicją tego portalu jest to, żeby osoba zainteresowana mogła w jednym miejscu uzyskać kompetentne i ciekawe informacje o tym, co się w tych sprawach dzieje” – zapowiada pomysłodawca portalu jedenznas.pl.

Reklama

Portal jedenznas.pl został uruchomiony 19 marca, w tym samy czasie, gdy Fundacja „Jeden z nas” wspólnie z Międzywydziałowym Instytutem Bioetyki przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie uruchomiła pierwszą w Polsce Poradnię Bioetyczną.

„Mam nadzieję, że te dwa aspekty działalności Fundacji „Jeden z nas”, czyli portal i Poradnia pomogą ludziom odnaleźć się w świecie bioetyki, który jest coraz bardziej skomplikowany, często niezrozumiały, a nierzadko my sami nie mamy czasu, żeby w tym świecie się zorientować” – mówi Bałtroszewicz.

2016-03-20 15:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie żyje legendarny obronca życia, Carlo Casini

[ TEMATY ]

pro‑life

pro life

Carlo Casini

Włodzimierz Rędzioch

Po długiej chorobie zmarł w południe w Rzymie w wieku 85. lat Carlo Casini, jedna z najwybitniejszych postacji włoskiego katolicyzmu od kilkudziesięciu lat zaangażowana w działalność społeczną i polityczną - sędzia, prawnik, parlamentarzysta, poseł do PE, promotor inicjatyw społecznych o zasięgu nie tylko krajowym lecz światowym.

Dla obrońców życia ten adwokat z Florencji to prawdziwa legenda – ponad 40 lat temu założył pierwszy włoski Ruch na rzecz Życia, był inspiratorem zorganizowania Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka „One of us” z siedzibą w Brukseli (www.oneofus.eu), przez wiele lat jako poseł walczył o respektowanie życia w parlamentach: włoskim i europejskim. Jest autorem wielu publikacji na temat początku i końca życia, prawa do życia, praw człowieka, sprzeciwu sumienia, biopolityki.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęcił Polaków do działań na rzecz pokoju

2022-12-07 12:10

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Do działania na rzecz pokoju, zwłaszcza na Ukrainie, pamiętając o straszliwych zbrodniach, jakich dopuszczali się Niemcy na obywatelach polskich narodowości żydowskiej zachęcił papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Koncert organowy w Bazylice św. Elżbiety [Zaproszenie]

2022-12-07 19:38

Archiwum organizatorów

Fundacja Kultura Brzmienia we współpracy z miastem Wrocław oraz parafią św. Elżbiety we Wrocławiu zapraszają na kolejny koncert w ramach II edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Brzmienie Fest” .

Wystąpią Zuzanna i Maciej Batorowie – małżeński duet organowy ze Świdnicy. Koncert odbędzie się w piątek, 9 grudnia o godz. 19 w Bazylice św. Elżbiety. Wstęp jest bezpłatny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję