Reklama

Kultura

Marcin Styczeń w Częstochowie

Marcin Styczeń - pieśniarz, kompozytor, autor tekstów, lektor dziennikarz. Artysta dał się poznać jako znakomity interpretator poezji Karola Wojtyły. Jego artystyczny dorobek to osiem płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą Ernestem Bryllem, z którym współpracuje od wielu lat.

Koncert promujący najnowszą, autorską płytę Marcina Stycznia odbędzie się 16 kwietnia w Częstochowie.

"Zbieg" to ósma płyta w dorobku Marcina Stycznia, a druga autorska.

Reklama

- Po ośmiu latach znowu zdecydowałem się na w pełni osobistą wypowiedź - mówi Marcin Styczeń - Chociaż na płycie „Zbieg” znalazły się dwie piosenki, które napisałem jeszcze jako niespełna dwudziestolatek, to większość zrodziła się w ostatnich dwóch latach. Są one owocem medytacji. Siadając w ciszy możemy, po pierwsze, uświadomić sobie, jaki chaos mamy w głowie, jakie myśli, jakie emocje nami targają, jak bardzo jesteśmy zniewoleni we własnym wnętrzu. Boleśnie doświadczamy, że rządzą nami różne schematy myślowe, które odbierają możliwość-oglądu rzeczywistości takiej, jaką ona jest.

Marcin Styczeń, mówi, że jest zależny od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podroż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. Na koncertach Marcina pojawiają się ludzie w różnym wieku, łączy ich wspólna wrażliwość i wartości miłość, prawda, wiara, nadzieja. _ Kiedyś bardziej myślałem, że śpiewam dla siebie. Dzisiaj widzę jak bardzo my ludzie, jesteśmy sobie potrzebni. To co robię jest dla innych. Tylko wtedy ma to sens.

Warto spotkać się z dobrym słowem i muzyką Marcina Stycznia. Koncert promujący najnowszą, autorską płytę Marcina Stycznia odbędzie się 16 kwietnia 2016 (sobota g.19) - Częstochowa, Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej, aleja Armii Krajowej 23 - koncert "Zbieg" Marcin Styczeń z zespołem w składzie: Tomasz Pfeiffer (gitara), Paweł Puszczało (kontrabas, gitara basowa), Karol Domański (perkusja).

Serdecznie zapraszamy na koncert!

2016-03-24 11:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

IV Integracyjny Przegląd Jasełek i Pastorałek „Anioły tańczą”

[ TEMATY ]

koncert

kolęda

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Biskup świdnicki Ignacy Dec 14 stycznia, sprawując Mszę św. w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Wałbrzychu, zainaugurował IV Integracyjny Przegląd Jasełek i Pastorałek „Anioły tańczą”.

- Pan Bóg czeka na nasze modlitwy, prośby oraz dobre uczynki. Przychodźmy do Niego często i nie wstydźmy się Go prosić w różnych potrzebach – mówił w homilii bp Dec. Po raz kolejny Przegląd Jasełek i Pastorałek, został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową Specjalną nr 10 i Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 10 w Wałbrzychu przy współudziale ks. dr. Witolda Baczyńskiego, proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Wałbrzychu.

CZYTAJ DALEJ

Rodzice mogą składać wnioski o 500+ na kolejny okres świadczeniowy

2023-01-31 09:57

[ TEMATY ]

500 plus

Adobe Stock

Od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie 500+ na kolejny okres świadczeniowy. Złożenie wniosku do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń. Wsparcie w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód rodziny.

„Zachęcam wszystkich rodziców, aby nie zwlekali ze złożeniem wniosku. Sama procedura odbywa się bez wychodzenia z domu, dzięki dostępnym platformom internetowym. Złożenie wniosku do 30 kwietnia to gwarancja ciągłości wypłaty świadczenia. My ze swojej strony zapewniamy, że środki trafią do rodzin zgodnie z terminami. Program Rodzina 500+ będzie realizowany, a środki na ten cel zostały zabezpieczone” – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

CZYTAJ DALEJ

Sukces ministra Ziobry w uruchomieniu elektronicznego dozoru skazanych

2023-01-31 17:35

[ TEMATY ]

sukces

skazany

Zbigniew Ziobro

PAP/Paweł Supernak

- Dzięki przepisom przygotowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości coraz więcej skazanych odbywa kary poza więzieniami, w Systemie Dozoru Elektronicznego (SDE). Rozszerzamy działanie tego skutecznego systemu. Jego maksymalna dobowa pojemność wzrośnie do 10 tys. miejsc – powiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas dzisiejszej (31 stycznia br.) konferencji prasowej.

Minister podkreślił, że system przeznaczony jest dla tych, którzy nie są sprawcami najcięższych przestępstw, nie są mocno zdemoralizowani, lecz popełnili w życiu błąd, który mają szansę naprawić.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję