Reklama

Z życia Ruchu Światło-Życie

DOM-owe refleksje

Pierwszy DOM - Diecezjalna Oaza Modlitwy - odbył się w dniach 19-21 września w Olsztynie k. Częstochowy. Miał być dla wszystkich i był, uczestniczyło w nim prawie 70 osób - zarówno młodych, jak i dorosłych - uczniowie gimnazjów, licealiści, studenci, pracujący, rodziny z dziećmi. Przyjechali z różnych miejscowości naszej archidiecezji. Wielu z nich nie doświadczyło wspólnoty ani podobnego rodzaju rekolekcji. Byli i tacy, którzy rozpoczynają swoją formację w Ruchu Światło-Życie, ale też i tacy, którzy są w nim od wielu lat. Przyjechali nie dlatego, że im się nudziło w domu, ale dlatego, że szukają, że bardzo pragną doświadczyć Bożej miłości. Przyjechali, bo wiedzą, że taki czas i miejsce to błogosławiony czas i błogosławione miejsce; gdzie oddycha się Bogiem, gdzie można się zatrzymać i spojrzeć na swoje życie inaczej. Rozmawiając z jedną z uczestniczek DOM-u, zapytałam ją, czy wierzy w to, że Bóg ją kocha, odpowiedziała: „Nie i dlatego tu jestem, bo bardzo chcę uwierzyć”.
Mogłoby wydawać się, że trudno pogodzić potrzeby duchowe tak różnorodnej grupy. A jednak się udało, m.in. dlatego, że uczestnicy mogli spotkać się w grupach wiekowych. Trudno bowiem, aby 30-latek dzielił się swoimi przemyśleniami z 13-latkiem, bo ich problemy i doświadczenia są zupełnie inne.
DOM, którego temat brzmiał Jezus Chrystus, rozpoczął się w piątek wieczorem Eucharystią i adoracją Najświętszego Sakramentu, które były czasem sprzyjającym wyciszeniu. Jeśli ktoś myśli, że w grupie, gdzie przeważają nastolatki, jest to niemożliwe, powinien zobaczyć jak po 30-minutowej adoracji Najświętszego Sakramentu wszyscy nadal klęczą w ciemnej już kaplicy.
W sobotę poza najważniejszym punktem dnia - Eucharystią były też: konferencja, modlitwa indywidualna w oparciu o tekst Pisma Świętego, nazywana w Ruchu Światło-Życie „Namiotem Spotkania”, celebracja sakramentu pojednania i spotkania w grupach. Wieczorem był czas szczególnego głoszenia dobrej nowiny o Jezusie Chrystusie - ewangelizacja, a po niej czas, w którym wiele osób powiedziało Chrystusowi, że chcą, aby był ich Panem i Zbawicielem.
Niedzielę przeżyliśmy w rodzinnej atmosferze - rodzinnej również przez to, że dołączyły do nas rodziny z Domowego Kościoła. Trzeba bowiem podkreślić, że jedną z charakterystycznych cech DOM-ów jest forma otwarta, tzn., że można przyjechać na cały bądź na jego część (jeden, a nawet pół dnia). Każda chwila w DOM-u odnawia naszą duchowość i pogłębia wiarę. Zapraszamy do DOM-u.

Diecezjalna Oaza Modlitwy (DOM)

- to nie są zwykłe rekolekcje weekendowe. Będą się odbywały co miesiąc, są bowiem elementem Jubileuszowej Nowenny, nazwanej Pielgrzymowaniem Miłości, którą Ruch Światło-Życie przeżywa w tym roku w związku z rocznicami związanymi z jego powstaniem m.in. 30. rocznicą poświęcenia Ruchu Niepokalanej Matce Kościoła. Ich tematy to tzw. 10 kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej, które dla osób będących w Ruchu Światło-Życie są swego rodzaju programem na życie. Ważne jest to, że na dom może przyjechać każdy - zarówno ktoś, kto jest w Ruchu Światło-Życie, jak i osoby, które nawet nie wiedzą, co to takiego. Nie ma też ograniczeń wiekowych. DOM-y są dla wszystkich. Doświadczenie tego, który już się odbył, mówi, że jest to możliwe i wcale nie takie trudne.
DOM-y są animowane przez Jordan - wspólnotę Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej.

Tematy i terminy DOM-ów

Niepokalana - 24-26 października
Duch Święty - 28-30 listopada
Kościół - 27-29 grudnia
Słowo Boże - 23-25 stycznia
Modlitwa - 13-15 lutego
Liturgia - 19-21 marca
Świadectwo - 16-18 kwietnia
Nowa Kultura - 9 maja
Agape - 4-6 czerwca

Zgłoszenia i szczegółowe informacje

tel. (0-34) 365-24-70,
kom. 0-607-129-658,
e-mail zgloszenia@jordan.org.pl
www.jordan.org.pl

Diakonia Słowa
Parafia św. Zygmunta
ul. Krakowska 1
42-200 Częstochowa

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę - już w drodze

2021-07-26 13:00

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Pielgrzymka 2021

ks. Maciej Świgoń /Gość Niedzielny

W ciągu 19 dni przejdą 640 km – najdłuższa polska pielgrzymka z Helu na Jasną Górę wyruszyła wczoraj na szlak. Jubileusz 40. Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej jej uczestnicy będą świętować wyjątkowo: część z nich po dojściu na Jasna Górę wyruszy do Hiszpanii, by szlakiem Jakubowym dojść do Santiago de Compostela. Na trasę wyruszyło około 300 pielgrzymów.

Droga na Jasną Górę rozpoczęła się tradycyjnie 25 lipca o świcie w kościele Bożego Ciała na Helu. W codziennym programie będzie jutrznia, Msza Święta, modlitwa, konferencje w drodze oraz nocne czuwanie podczas apelu jasnogórskiego wraz z goszczącymi rodzinami. Pątnicy dziennie będą mieli do przebycia średnio 35 km.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Sportowe wyzwanie na pomoc niepełnosprawnym chłopcom

2021-07-27 11:25

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

challenge

wyzwanie

Fundacja Zostań Aniołem

Chłopcy czekają na naszą pomoc.

Chłopcy czekają na naszą pomoc.

Trwa sportowe wyzwanie, dzięki któremu można pomóc niepełnosprawnym chłopcom ze Strumienia.

Fundacja „Zostań Aniołem” ze Strumienia organizuje akcję #artsportfunchallenge2 (malowanie poprzez bieganie), która wspomoże mieszkańców tutejszego Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję