Reklama

Musical z pasją

Z dala od gwaru codzienności, wśród łąk i lasów ziemi lubuskiej, całkowicie odizolowane od świata zewnętrznego podczas 2 tygodni żmudnej pracy rodziło się we wspólnym wysiłku Teatru „Tritonus” wielkie dzieło Wojciecha Kopcińskiego - musical Leiden.
Zgodnie z wcześniejszym projektem, oprócz kadry profesjonalnych artystów: Miry Kieniewicz-Kopcińskiej (przygotowanie muzyczne i kostiumy), Leszka Kułakowskiego (aranżacje), Wiesława Bednarka (dyrygent), Hanny Deręgowskiej-Libickiej (choreografia) i Mariana Panka (scenografia) udział wziął zespół utalentowanej młodzieży ze wszystkich zakątków Polski pod opieką równie zaangażowanych w przedsięwzięcie księży salezjanów z częstochowskiego ośrodka „Sowa” - ks. Klaudiusza Sobonia i ks. Janusza Kamińskiego. Polsko-niemiecki Teatr „Tritonus” gościnnie przyjął pod swoje skrzydła otwartych na sztukę młodych ludzi.
Owocem systematycznej pracy stał się plenerowy spektakl Leiden (cierpienie) - misterium męki i śmierci Jezusa Chrystusa, opracowany w oparciu o musical Jesus Christus Superstar, po raz pierwszy wystawiony publicznie 30 sierpnia br.
Były to dni na wskroś przesiąknięte muzyką. Rozśpiewani i roztańczeni, często urządzaliśmy spontaniczne koncerty do późnych godzin nocnych, a do jazzbandu Leszka Kułakowskiego szybko dołączyli reprezentanci Państwowej Szkoły Muzycznej w Częstochowie, tworząc niepowtarzalnie zgrany zespół akompaniujący podczas finału Leiden.
Najtrudniej było się rozstać i powrócić do rzeczywistości. Już teraz żyjemy oczekiwaniem na premierę musicalu Leiden, która ma się odbyć w kwietniu przyszłego roku w Częstochowie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: młodzi przygotowują VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji

2021-07-29 18:09

[ TEMATY ]

młodzi

Łódź

Kongres Nowej Ewangelizacji

Adobe Stock.pl

W Łodzi trwają przygotowania do VI Kongresu Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się we wrześniu w Łodzi. W organizację wydarzenia zaangażowana jest archidiecezja i liczne środowiska, w tym wielu ludzi młodych, którzy włączą się wcześniej w modlitewne Jerycho modląc się i objeżdżając na rowerach miasto, a także uczestnicząc w biegach wokół Łodzi.

VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji odbędzie się w Łodzi od 9 do 11 września. Jego celem jest zarówno refleksja i omówienie narzędzi ewangelizacji w miastach, jak i wyjście do mieszkańców z przesłaniem Ewangelii. Towarzyszy mu hasło: „Miasto - rewitalizacja”.

CZYTAJ DALEJ

Ostatnia droga Franciszka

2021-07-30 09:25

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Od kilku miesięcy 7-letni Franek ze Świdnicy zmagał się z nieuleczalną chorobą nowotworową. Rodzice chłopca nie tylko walczyli o jego życie ziemskie, ale zrobili wszystko, aby zapewnić mu życie wieczne.

Franciszek był jednym z pięciu synów Pawła i Marty. Był radosnym i otwartym dzieckiem, lubiącym sport i zabawę. Miał swoje marzenia, a także zainteresowania. Dzięki miłości, której doświadczał od swoich rodziców i braci, odznaczał się wielką wrażliwością na drugiego człowieka. Wychowywany w duchu pobożności maryjnej, uczył się relacji z Panem Bogiem. Wszystko przerwała niespodziewana choroba i przedwczesna śmierć.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję