Reklama

Temat tygodnia

Jubileuszowe kolędowanie

Przed nami jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Tym razem Festiwal odbędzie się od 8 do 11 stycznia 2004 r. „Podobnie jak przed rokiem głównymi organizatorami Festiwalu są: Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Sosnowieckiej oraz Urząd Miasta Będzina. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej, bp Adam Śmigielski SDB oraz Prezydent Miasta Będzina Radosław Baran. Festiwalowemu jury przewodniczyć będzie ks. prof. Andrzej Banasiewicz SDB z Akademii Muzycznej w Warszawie. Obok zasiądą prof. Mirosława Knapik z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz ks. prof. Kazimierz Szymonik z Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie” - wyjaśnia dyrektor Festiwalu, ks. Piotr Pilśniak.

Niedziela sosnowiecka 45/2003

Wyjątki z Festiwalowego Regulaminu
Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek ma formułę konkursu. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów. Dopuszcza się jedynie udział dzieci szkół muzycznych stopnia podstawowego. Dolna granica wieku uczestnika wynosi 7 lat. W Festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, a także osoby nie zrzeszone w organizacjach. Zgłoszeniem na Festiwal jest karta uczestnictwa przesłana do 28 listopada 2003 r. pocztą, faksem lub e-mailem do Biura Festiwalu, która powinna zawierać:
- informacje o składzie zespołu: nazwę i rodzaj (np. chór, zespół wokalno-instrumentalny), solista podaje imię, nazwisko oraz wiek,
- kategorię wiekową (dzieci - od 7 do 14 lat, młodzież - od 15 do 18 lat, dorośli - od 19) i ilość występujących osób repertuar (imię i nazwisko kompozytora i tytuł utworu)
- imię i nazwisko instruktora
- rejon eliminacji wybrany przez wykonawcę
- dokładne określenie potrzeb technicznych.
Uczestnicy Festiwalu zobowiązani są do zaprezentowania trzech dowolnie wybranych kolęd lub pastorałek (soliści i duety dwóch) w tym obowiązkowo jednej tradycyjnej polskiej, a ilość wykonywanych zwrotek nie może przekraczać trzech. Dopuszcza się możliwość wykonania jednej kolędy zagranicznej oraz użycia podkładu muzycznego. W kategorii chórów przynajmniej jeden utwór winien być wykonany a cappella. Czas prezentacji nie może przekroczyć: 10 minut - soliści i duety, 15 minut - zespoły. Laureaci Grand Prix I miejsca w poszczególnych kategoriach IX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek nie mogą wystąpić w X edycji Festiwalu.
Festiwal składa się z dwóch etapów. Do pierwszego z etapu dopuszcza się wszystkich spełniających wymagania formalne. Terminy przesłuchań eliminacyjnych w poszczególnych rejonach zostały opublikowane na stronie internetowej Festiwalu do 31 października 2003 r. Po tym terminie można również uzyskać informacje w Biurze Festiwalu lub ośrodkach eliminacyjnych. Do drugiego etapu wchodzą najlepsi uczestnicy przesłuchań eliminacyjnych, nie więcej jednak niż dwóch przedstawicieli tej samej kategorii.
Etap I rozpocznie się 9 grudnia i zakończy 10 dni później. Przesłuchania eliminacyjne odbędą się w rejonach: Będzin, Bielsko-Biała, Częstochowa, Dębno, Gniezno, Goleniów, Jarosław, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kraków, Krasnobród, Lublin, Łódź, Olkusz, Olsztyn, Radom, Równe, Rybnik, Starachowice, Tarnowskie Góry, Tuchów, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra. Etap II rozpocznie się 8 stycznia 2004 r. i potrwa do 10 stycznia. Wówczas będą miały miejsce przesłuchania finałowe w Będzinie. Koncert Galowy odbędzie się w niedzielę, 11 stycznia, o godz. 17.00 w sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie-Syberce. Tradycyjnie uczestnicy wysłuchają najlepszych, nastąpi wręczenie nagród i zakończenie jubileuszowej X edycji Festiwalu.
Zgłoszenia należy nadsyłać do 28 listopada 2003 r. pod adresem: Biuro Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek przy Duszpasterstwie Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, 42-500 Będzin, skrytka pocztowa nr 49, tel. +48 (0-32) 762-28-55; fax +48 (0-32) 762-28-56, e-mail: ofkip@ofkip.pl; strona internetowa Festiwalu: http://www.ofkip.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

Ostatnia szansa zapisów na 41. PPW

2021-07-28 11:18

Paweł Siciński

Trwają zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. W D.A. Wawrzyny przy ulicy Bujwida będzie możliwość zgłoszenia się do udziału w tegorocznej pielgrzymce. 

Na stronie Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej czytamy "W najbliższą niedzielę i poniedziałek będzie możliwość osobistego zapisania się w Biurze Pielgrzymkowym mieszczącym się w Duszpasterstwie Akademickim Wawrzyny przy ul. Bujwida 51. Przed wyborem zachęcamy do zapoznania się z opisem grupy http://pielgrzymka.pl/index.php/grupy-pielgrzymkowe/

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję