Reklama

Piłkarskie Mistrzostwa

Jak co roku, już od kilku lat wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego wznawiają swoją pracę formacyjną grupy ministrantów, dzieci i młodzieży, działające przy parafiach. Grupy te dążą nieustannie do pogłębienia wiary i więzi z parafią przez zaangażowanie w jej życie.
W dekanacie Tomaszów Lubelski Północ wciąż na nowo rozwijają się i działają grupy ministrantów. Formacja służby liturgicznej obejmuje nie tylko przygotowanie teoretyczne i praktyczne, ale także zwraca uwagę na rozwój religijny i ogólnoludzki. Dlatego też w tym roku, z inicjatywy księży naszego dekanatu, jak również nowo mianowanego duszpasterza sportu w dekanacie ks. Zygmunta Jagiełły, ks. Krzysztofa Kłosa z parafii Szarowola oraz dyrektora szkoły w Szarowoli Stanisława Droździela, został zorganizowany ministrancki turniej piłki nożnej. W turnieju tym wzięli udział ministranci z całego dekanatu. Głównym celem rozgrywek nie był wynik, ale przede wszystkim wzajemne poznanie się chłopców, wspólna zabawa przy ognisku i nawiązanie przyjaźni. Zawodnikom podczas gry towarzyszyły grupy kibiców, złożone z kolegów i koleżanek, którzy dodawali otuchy w sportowej rywalizacji.
Ministranci byli bardzo dobrze przygotowani do zawodów, gdyż przez całe wakacje pilnie trenowali pod okiem swych duszpasterzy. Mecz rozegrano przy pięknej pogodzie 4 października. I tak w zawodach wystąpiły drużyny z Szarowoli, Tomaszowa Lubelskiego, Dzierążni, Tarnawatki, Wieprzowa. Mistrzem rozgrywek okazali się gospodarze ministranci z Szarowoli, którzy już od kilku lat nie dają odebrać sobie zwycięstwa. Kolejne miejsca zajęli ministranci z Tomaszowa Lubelskiego, Wieprzowa, Dzierążni i Tarnawatki. Gospodarze dzięki uprzejmości ks. Krzysztofa Kłosa oraz dyrektora szkoły przygotowali napoje i poczęstunek dla gości.
W żadnym spotkaniu sędziowie nie pokazali czerwonej kartki, a gra fair play wniosła ducha optymizmu. Każda z drużyn na koniec otrzymała dyplomy pamiątkowe oraz zaproszenie na następne zawody.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa/ PSP: wybuch samochodu dostawczego, dwie osoby zginęły

2021-07-26 17:26

Trzy osoby zostały poszkodowane w wybuchu samochodu dostawczego przy ul. Wrocławskiej w Częstochowie – podała w twitterowym wpisie w poniedziałek po południu Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej.

Dwie z tych osób poniosły śmierć.

CZYTAJ DALEJ

Caritas dzieciom. Wakacyjne atrakcje dla najmłodszych

2021-07-26 14:23

[ TEMATY ]

Caritas

Caritas Polska

Zbliża się półmetek tegorocznej Wakacyjnej Akcji Caritas. Z wypoczynku na koloniach, półkoloniach i krótszych wyjazdach organizowanych przez diecezjalne Caritas w różnych rejonach Polski skorzysta tego lata około 8 tys. osób. Akcja jest finansowana ze zbiórek organizowanych przez Caritas. Niestety dla wielu dzieci w Polsce wyjazd na wakacje, z uwagi na trudną sytuację materialną, wciąż pozostaje w sferze marzeń. W tym roku akcja nabrała dodatkowego znaczenia, dając dzieciom szansę na integrację i odbudowanie relacji z rówieśnikami po okresie izolacji i nauki zdalnej.

Nauka zdalna i brak codziennego kontaktu odcisnęły swoje piętno na najmłodszych. Jak przyznaje Maryla Jaskułowska, wychowawczyni na koloniach Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach nad Liwcem, część dzieci wyjeżdża na wakacje zamknięta w sobie, obarczona bagażem trudnych doświadczeń z czasu pandemii. Otwierają się pod wpływem zajęć integracyjnych, opowiadają o swoich przeżyciach, odnajdują radość we wspólnej zabawie.

CZYTAJ DALEJ

Qulturalne Bierzmowanie. Artyści, wspólnoty, duchowni - młodym.

2021-07-27 07:49

[ TEMATY ]

bierzmowanie

Mat.prasowy

Nowa inicjatywa ewangelizacyjna skierowana do młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zyskuje poparcie biskupów i zainteresowanie muzyków chrześcijańskich.

Jak pisze w skierowanym do organizatorów liście Ksiądz Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski ” Ta nowatorska forma spotkań wpisuje się w dzieło Nowej Ewangelizacji dając młodemu pokoleniu możliwość spotkania ze słowem Bożym w różnych przestrzeniach codziennego życia.” Swojego pasterskiego błogosławieństwa inicjatywie przekazali także Ksiądz Biskup Romuald Kamiński oraz Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś. Po wycofaniu obostrzeń dotyczących wydarzeń w domach kultury, 27 maja 2021 w dekanacie laseckim w archidiecezji warszawskiej odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie młodzieży pod hasłem Qulturalne Bierzmowanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję