Reklama

Krosno Odrz.

Świetlica środowiskowa

Od kilku lat członkowie koła Akcji Katolickiej działającego przy parafii pw. św. Jadwigi w Krośnie Odrz. zastanawiali się, jak i gdzie zorganizować miejsce, w którym miejscowe dzieci i młodzież mogłyby spotykać się po lekcjach, rozwijać swe zainteresowania i we właściwy sposób spędzać wolny czas. 14 października odbyły się pierwsze świetlicowe zajęcia!

Proboszcz ks. kan. Mieczysław Pytka zaproponował do wykorzystania pomieszczenia w dolnej części domu katechetycznego. Musiały one jednak być poddane gruntownemu remontowi. Należało wymienić podłogi, wyszpachlować i odmalować ściany, wymienić lampy i okna, odremontować drzwi wewnętrzne i zainstalować nowe przy wejściu, przywrócić używalność sanitariatom. Ogrom stojących przed członkami AK prac wydawał się z początku wprost niemożliwy do pokonania, ale powstające z Bożym błogosławieństwem dzieła rządzą się swoimi prawami i to, co po ludzku rozumując, jest niemożliwe, staje się faktem. Tak też i było w krośnieńskim przypadku.
Rozpoczęte pod przewodnictwem Jerzego Zawiasy prace trwały dwa miesiące. Dzięki licznym sponsorom i ludziom dobrej woli udało się pozyskać niezbędne materiały, a prace wykonywali bezinteresownie członkowie Akcji i grono życzliwych ludzi. Za pieniądze otrzymane z Urzędu Miasto zakupiono sprzęt i meble.
Zajęcia w środowiskowej świetlicy odbywają się - jak na razie - we wtorki i czwartki w godz. 15.00-18.00. Uczestniczy w nich 18 uczniów szkół podstawowych. Program zajęć przewiduje tworzenie warunków do nauki własnej, pomoc w nauce, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, pomoc w przezwyciężaniu kryzysów szkolnych, rodzinnych i rówieśniczych, przekazywanie informacji o szkodliwości szeregu znanych powszechnie nałogów, naukę współżycia w grupie. Planowane jest też dożywianie dzieci. - Dyżury pełnią wykwalifikowani pedagodzy, chociaż z ich pozyskaniem - jako że za swą pracę nie mogą liczyć na wynagrodzenie - jest pewien kłopot - mówi pedagog Alicja Zawiasa. Wierzy jednak, że grono pedagogów, zwłaszcza emerytowanych, powiększy się, albowiem cel jest ze wszech miar szczytny.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

IO Tokio: Polscy siatkarze pokonali Japonię 3:0

2021-07-30 09:05

[ TEMATY ]

IO Tokio

PAP

Polscy siatkarze pokonali Japonię 3:0 (25:22, 25:21, 26:24) w meczu 4. kolejki grupy A turnieju olimpijskiego w Tokio. To trzecie zwycięstwo na igrzyskach podopiecznych Vitala Heynena, którzy zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Na zakończenie pierwszej rundy biało-czerwoni w niedzielę (godz. 2) zmierzą się z Kanadą.

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Ostatnia droga Franciszka

2021-07-30 09:25

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Od kilku miesięcy 7-letni Franek ze Świdnicy zmagał się z nieuleczalną chorobą nowotworową. Rodzice chłopca nie tylko walczyli o jego życie ziemskie, ale zrobili wszystko, aby zapewnić mu życie wieczne.

Franciszek był jednym z pięciu synów Pawła i Marty. Był radosnym i otwartym dzieckiem, lubiącym sport i zabawę. Miał swoje marzenia, a także zainteresowania. Dzięki miłości, której doświadczał od swoich rodziców i braci, odznaczał się wielką wrażliwością na drugiego człowieka. Wychowywany w duchu pobożności maryjnej, uczył się relacji z Panem Bogiem. Wszystko przerwała niespodziewana choroba i przedwczesna śmierć.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję