Reklama

Wiadomości

Kotowice: Z nutą do Nieba

[ TEMATY ]

konkurs

Paweł Trawka

W Katolickiej Szkole w Kotowicach prowadzonej przez wrocławską Caritas w czwartek 14 kwietnia spotkali się mali wykonawcy utworów religijnych. V Międzyszkolny był okazją do zaprezentowania umiejętności artystycznych i przekazania duchowych treści, które obecne są w chrześcijańskim śpiewie.

Ponad 70 małych artystów dzieliło się dziś swoimi talentami. Śpiewali, grali na instrumentach, ale też modlili się śpiewem. Dla konkursowego jury wyłonienie zwycięzców okazało się bardzo trudne, ponieważ prezentowany poziom przygotowania i osobiste umiejętności okazały się być na bardzo wysokim poziomie. Dziecięcy śpiew trafiał prosto w serca obecnych. Kryteria oceniania zostały przez organizatorów bardzo skrupulatnie określone. Pod uwagę była brana czystość wykonania, rytmiczność i melodyjność, prezencja na scenie czy zapamiętanie tekstu. Dodatkowe punkty mogli zdobyć uczniowie grający na instrumentach muzycznych.

Wykonawcy zostali podzieleni na trzy kategorie: Zespół klas I-III, Soliści klas IV-VI oraz zespół klas IV-VI. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Reklama

Zespół klas I-III : Zespół SP Siechnice z piosenką: „Podaruj mi swój czas”
Soliści klas IV-VI: Marek Kukla (SP Polakowice) z piosenką: „Ofiaruję Ci”
Zespół klas IV-VI: duet SP Polakowice z piosenką: „Chlebie najcichszy” oraz chór KSP Kotowice „Pobłogosław Ojcze”

Wykonawcom serdecznie gratulujemy.

2016-04-15 07:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W podróż REGIObohaterem

[ TEMATY ]

konkurs

koleje

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Leopold Lis-Kula, Jan Piwnik, Maria Kujawska, Bohdan Stanisław Sołtys, Roman Abraham – m.in. imiona tych polskich bohaterów będą nosiły nowe pociągi POLREGIO. Uroczysta gala konkursu „REGIOboheter”, w czasie której wręczono nagrody laureatom z szesnastu województw odbyła się dziś w Belwederze.

W uroczystości udział wzięli m.in. minister Dariusz Gwizdała, zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, gen. bryg. Jarosław Kraszewski, dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, Andrzej Kensbok, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu, członek rady programowej projektu „Niepodległa”, Dariusz Śliwowski, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu, Jan Kowalski, dyrektor Biura „Niepodległa”, Krzysztof Zgorzelski, prezes zarządu spółki Przewozy Regionalne, właściciela marki POLREGIO oraz dyrektorzy i przedstawiciele spółki Przewozy Regionalne.

CZYTAJ DALEJ

Jak się trafia na ołtarze?

2021-09-07 11:14

Niedziela Ogólnopolska 37/2021, str. 10-12

[ TEMATY ]

kanonizacja

beatyfikacja

Magdalena Pijewska

Co decyduje o tym, że ktoś zostaje błogosławionym lub świętym? Czy zawsze potrzebny jest cud? I co ma z tym wszystkim wspólnego „adwokat diabła”? – wyjaśnia o. Zdzisław J. Kijas, franciszkanin konwentualny, były relator Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Katarzyna Woynarowska: Błogosławionym nie można zostać automatycznie, tylko dlatego, że ktoś był pobożnym i porządnym człowiekiem. Co musi się stać, by Kościół zwrócił uwagę na konkretną osobę? Cud?

O. Zdzisław J. Kijas: Niezwykle ważna, wręcz podstawowa, jest tzw. opinia świętości (fama sanctitatis) na temat życia zmarłej osoby. Opinia ta musi być ciągła, tzn. nie chwilowa, nie tylko zaraz po śmierci, ale rozciągnięta w latach i coraz bardziej się rozszerzająca – zarówno na ludzi, jak i na kraje, coraz bardziej intensywna. I nie tylko wśród osób bliskich, rodziny czy osób zakonnych, których był (lub była) członkiem, ale również innych.

CZYTAJ DALEJ

Daj im się wyśpiewać!

2021-09-16 20:46

Fot. Lumen de Lumine

Pod hasłem „Daj im się wyśpiewać!” rozpoczęły się przesłuchania do chóru Pueri Cantores Sanctae Hedvigis w Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

Chór tworzą młodzi chłopcy, ale w tym roku nabór rozpoczął się również do sekcji dziewczęcej. Spotkania organizuje Łukasz Czartowski, absolwent Papieskiego Instytutu Muzyki Sakralnej w Rzymie, dyrygent zespołu Schola Gregoriana Vratislaviensis – Lumen de Lumine i prezes Fundacji o tej samej nazwie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję