Reklama

Polska

Wspólna Msza św. w sanktuarium św. Jacka

[ TEMATY ]

Legnica

ŚDM w Krakowie

Monika Łukaszów/Ks. Waldemar Wesołowski

„Prawdziwe szczęście, to uświadomić sobie, że jest KTOŚ, kto kocha nas bezwarunkowo" - powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. w kościele św. Jacka rozpoczynającej Światowe Dni Młodzieży w diecezji legnickiej.

Odnosząc się do wydarzenia eucharystycznego, które dokonało się w kościele św. Jacka, gdzie znajdują się relikwie Ciała Pańskiego, Biskup Legnicki apelował: „powinniśmy być gotowi, aby w nas stawał się cud nawrócenia”.

„Szczęśliwe wasze oczy, które to widzą. Szczęśliwe uszy, które to słyszą i szczęśliwe wasze serca, jeśli to pojmują. Nasze szczęście nie zależy od tego, co mamy, ani od tego, co zrobimy, prawdziwe szczęście jest wtedy, kiedy uświadomimy sobie, że Ktoś nas kocha darmowo. I my powinniśmy to też innym okazywać. Niech więc te wspólne chwile przeżywane tutaj w Legnicy, a później w Krakowie pomogą nam być właściwie szczęśliwymi” – mówił do młodych bp Kiernikowski.

Reklama

Eucharystia sprawowana była po polsku i po łacinie. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość wysłuchania homilii, czytań oraz modlitw dzięki tłumaczeniom symultanicznym. Podczas wspólnej modlitwy śpiew prowadziła orkiestra i diakonia muzyczna ŚDM diecezji legnickiej.

Pielgrzymi zgromadzeni w świątyni, modlili się również przy relikwiach Ciała Pańskiego, które od czerwca br. są wystawione do publicznej adoracji. Wśród osób, które pierwsze swoje kroki skierowała właśnie przed świętą relikwię była Emanuela z Francji. „Cieszę się bardzo, że mogę tutaj być i chociaż na chwilę skierować wzrok w tę świętą cząstkę. Obiecałam sobie, że wieczorem postaram się tutaj jeszcze przyjść na dłużej, aby w ciszy poadorować Pana Jezusa” - powiedziała.

Tuż przed Mszą św. zgromadzoną w świątyni młodzież oficjalnie powitał bp Marek Mendyk. „Dzisiaj z wielka radością witamy was w naszym mieście. Życzymy nie tylko udanych dni, ale tez miłych spotkań w rodzinach, zawiązanych przyjaźni. Chcemy, abyście dobrze czuli się w naszych domu, w domu, który w drodze do Krakowa i na spotkanie z Ojcem Świętym niech stał się na kilka dni także waszym domem. Serdecznie was witamy i mamy nadzieje, że pobyt w Legnicy zapisze się w waszych sercach dobrze” – mówił Biskup pomocniczy.

Po Mszy św. na placu przed kościołem na wszystkich czekał ciepły posiłek. Była to także pierwsza okazja do zintegrowania młodych chrześcijan goszczących w naszym mieście. Nie brakowało też spotkań w mniejszych grupach, międzynarodowych dyskusji, a także wspólnej zabawy. Był też śpiew i taniec oraz dużo uśmiechów, bo ze względu na bariery językowe właśnie uśmiechem młodzi porozumiewali się miedzy sobą. Następnie, zgodnie z planem przygotowanym przez organizatorów, pielgrzymi podzieleni na mniejsze grupy zwiedzali piastowska Legnicę i jej najciekawsze zabytki, m.in. zamek piastowski, park miejski, legnicką Katedrę oraz Mauzoleum Piastów Śląskich.

2016-07-21 18:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nabożeństwo ekumeniczne w katedrze

[ TEMATY ]

ekumenizm

Legnica

ks. Piotr Nowosielski

Z udziałem przedstawicieli Kościołów: ewangelicko-augsbuskiego, greckokatolickiego i prawosławnego odbyło się 25 stycznia nabożeństwo ekumeniczne w legnickiej katedrze, któremu przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

CZYTAJ DALEJ

Symbole i zwyczaje Adwentu

Niedziela podlaska 49/2002

[ TEMATY ]

adwent

Karol Porwich/Niedziela

Bóg w swojej wielkiej miłości do człowieka dał swego Jednorodzonego Syna, który przyszedł na świat by dokonać dzieła odkupienia ludzi. Jednak tę łaskę każdy z nas musi osobiście przyjąć. Zadaniem Kościoła jest przygotowanie ludzi na godne przyjęcie Chrystusa. Kościół czyni to, między innymi, poprzez ustanowienie roku liturgicznego. Adwent rozpoczyna nowy rok kościelny. Jest on pełnym tęsknoty oczekiwaniem na Boże Narodzenie, na przyjście Chrystusa. Adwent to okres oczyszczenia naszych serc i pogłębienia miłości i wdzięczności względem Pana Boga i Matki Najświętszej.

Wieniec adwentowy

CZYTAJ DALEJ

Izaak - Od Abrahama do Jezusa. Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza

2022-11-29 09:23

[ TEMATY ]

Biblia

adwent

Bp Piotr Przyborek

"Od Abrahama do Jezusa" to seria krótkich filmików, w których bp Piotr Przyborek opowiada o przodkach Mesjasza ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję