Reklama

Niedziela Legnicka

Po raz czwarty pierwsza pomoc u św. Joanny

Już po raz czwarty lubińska Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. św. Joanny Beretty Molli zorganizowała warsztaty z pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia dzieci i niemowląt.

[ TEMATY ]

warsztaty

warsztaty

Agata Szymkowiak

Zajęcia odbyły się w SP nr 10 w Lubinie w czwartek 3 listopada o godz. 17. Przeprowadzenie warsztatów było możliwe dzięki finansowaniu Poradni przez Urząd Miasta Lubina oraz dzięki darowiźnie Fundacji KGHM Polska Miedź.

Uczestnicy i tym razem byli bardzo zadowoleni. - Teraz wiem, że w najczęstszych przypadkach, jakie mogą zdarzyć się mojemu dziecku, będę umiała pomóc, a przynajmniej będę próbowała udzielić pomocy, nie bojąc się, że zrobię więcej szkody niż pożytku. To cenne. Mam nadzieję, że ta wiedza i umiejętności pozwolą mi w kluczowym momencie nie wpaść w panikę – mówi jedna z mam niemowlaków, uczestnicząca w zajęciach.

Warsztaty poprowadziły lek. Agnieszka Jalowska i lek. Bogumiła Trent. Obie panie są pediatrami i neonatologami, a ich codzienna praktyka wzbogaciła warsztaty o wiele autentycznych i pouczających przykładów. Panie od dawna współpracują z lubińską Poradnią i chętnie dzielą się swoją wiedzą na tego typu zajęciach. Istotnym elementem warsztatów była również możliwość przećwiczenia resuscytacji i postępowania w przypadku zadławienia na specjalnych fantomach.

2016-11-05 08:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Śpiew, instrumenty i ewangelizacja

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 46/2012, str. 3

[ TEMATY ]

muzyka

warsztaty

Ks. Marcin Bobowicz

Uczestnicy warsztatów wystąpią z TFP na wspólnym koncercie

Uczestnicy warsztatów wystąpią z TFP na wspólnym koncercie

Tymczasowa Formacja Prowizoryczna 4 listopada poprowadziła w Kargowej warsztaty muzyczne. Była to odsłona druga – pierwsza miała miejsce tydzień wcześniej. Do udziału w obu spotkaniach zgłosiło się ok. 30 osób, również spoza Kargowej. Na warsztaty złożyły się dwa elementy: nauka śpiewu i gry na instrumentach oraz ewangelizacja. – Treści ewangelizacyjne były tu bardzo istotne – uważa ks. Marcin Bobowicz. – Prowadzący warsztaty Krzysztof Irisik wplatał w zajęcia świadectwo swojego życia, dzielił się tym, jak na co dzień przeżywa wiarę.

CZYTAJ DALEJ

Wiara to pewność bliskości Boga

2023-01-05 11:41

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 5, 21-43.

Wtorek, 31 stycznia 2023. Św. Jana Bosko, prezbitera, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek w Kinszasie: przebaczenie, wspólnota i misja źródłami pokoju

2023-02-01 10:32

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Wybierzmy bycie świadkami przebaczenia, obrońcami we wspólnocie, ludźmi w misji pokoju w świecie” - powiedział papież podczas Mszy św. sprawowanej na lotnisku „Ndolo” w stolicy Demokratycznej Republiki Konga – Kinszasie.

Bandeko, bobóto [Bracia i siostry, pokój]

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję