Reklama

Niedziela Legnicka

Udana zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Pobiednej

Uśmiech matki i dziecka bezcenny

Powodzeniem zakończyła się kolejna zbiórka publiczna przeprowadzona przez Komitet Społeczny zawiązany przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku, zrealizowana w ramach IX edycji Lubińskiego Betlejem w Lubinie.

[ TEMATY ]

wigilia

Bartłomiej Czubak

Organizatorzy wraz z wolontariuszami: Daniel Kotylak z lewej oraz Ola Charchal i Oliwia Kozłowska - z skarbonami

Organizatorzy wraz z wolontariuszami: Daniel Kotylak z lewej oraz Ola Charchal i Oliwia Kozłowska - z skarbonami

10 grudnia na terenie Centrum Kultury Muza, Komitet Społeczny przeprowadził zbiórkę na dofinansowanie wyposażenia placu zabaw dla dzieci z Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej, w Górach Izerskich. Doskonałym pomysłem na zrealizowanie tego celu, okazała się grochówka warzona na „żywym ogniu” w wojskowej kuchni polowej. Dzięki tej oryginalnej kulinarnej ofercie, udało się pozyskać dobrowolne środki finansowe, które zostaną przeznaczone na zakup i montaż huśtawki oraz bujaka.

„Wierzymy, że dzięki kolejnym zbiórkom uda się nam w przyszłości sukcesywnie rozbudować plac zabaw, dokupując w kolejne jego elementy, tak aby dzieci mogły aktywnie spędzać wolny czas na powietrzu” - mówi Agnieszka Czubak, jedna z organizatorek zbiórki.

Przed świętami do Pobiednej wyruszył dodatkowo transport darów przygotowany podczas adwentowej zbiórki, do której, jak co roku aktywnie włączyli się mieszkańcy Chróstnika, Krzeczyna Wielkiego, Raszówki i Lubina. Nie bez echa przeszła również zbiórka dla podopiecznych z ośrodka, którą zorganizowały dzieci ze szkoły podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim. Podobnie jak w ubiegłym roku, dzieci przygotowały paczki zawierające artykuły spożywcze, odzież, zabawki oraz gry planszowe.

Jak podkreśla ks. Kazimierz Rapacz, proboszcz parafii w Chróstniku, zorganizowana zbiórka to świadectwo miłosierdzia oraz przykład szlachetnej postawy ludzi, którzy swoim bezinteresownym działaniem dają wiarę i nadzieję innym w przezwyciężaniu trudnej sytuacji losowej, w której obecnie się znaleźli.

2017-01-02 08:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obrzęd Wieczerzy Wigilijnej w rodzinie

Niedziela Ogólnopolska 51/2015, str. 7

[ TEMATY ]

rodzina

wigilia

Bożena Sztajner/Niedziela

Boże Narodzenie to obok Wielkanocy najbardziej uroczyste święta w polskiej tradycji. Już poprzedzający je wieczór wigilijny jest dla nas, Polaków, najpiękniejszym, najbardziej rodzinnym i wzruszającym wieczorem roku. Pamiętajmy jednak, że wieczerza wigilijna przeżywana w rodzinnym gronie powinna mieć charakter religijny

Wokół odpowiednio udekorowanego i nakrytego do wieczerzy stołu gromadzi się rodzina. Na środku stołu umieszczone jest siano, a na nim uroczyście złożona Księga Pisma Świętego, obok ustawiamy udekorowaną świecę. Symbolizuje ona obecność w rodzinie Chrystusa, który przyszedł na ziemię jako Światłość świata. Wszyscy stoją, a najstarszy z rodziny zapala świecę.

CZYTAJ DALEJ

Edykt w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

2022-11-26 14:00

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

s. Iwona Król

edykt

Kamil Krasowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński wydał edykt, zachęcający wiernych do przekazania jakichkolwiek dokumentów, pism, zdjęć, pamiątek lub wiadomości dotyczących Siostry M. Iwony Król. Publikujemy pełny tekst dokumentu.

Edykt Bpa Tadeusza Lityńskiego w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

CZYTAJ DALEJ

Dwa paradoksy Adwentu

2022-11-26 15:06

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Ewangelia: Mt 24, 37-44

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję