Reklama

Polska

Plusy i minusy mediów społecznościowych

Debata z udziałem Bp Marka Solarczyka, która odbędzie się w ramach XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie.

Debata pt. Plusy i minusy mediów społecznościowych rozpocznie się o godz. 15:30.

W spotkaniu wezmą udział:

Biskup Marek Solarczyk (biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej)

Reklama

Aneta Liberacka (red. naczelna Stacja7.pl)

ks. Mariusz Wedziuk (Dyrektor programowy Radia Warszawa)

ks. Przemysław Śliwiński (Rzecznik Archidiecezji warszawskiej)

Prowadzenie: Monika Przybysz (prof. UKSW, dr hab.), wykładowca public relations.

2017-03-30 14:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Debata o Ojczyźnie

Pod hasłem: „Gdy myślę Ojczyzna…” wieczorem 14 kwietnia w MiGOK w Łochowie odbyła się debata poświęcona rozumieniu patriotyzmu. Szczególnymi jej gośćmi byli biskup drohiczyński Antoni Dydycz i burmistrz Łochowa Marian Dzięcioł

Na spotkanie, które rozpoczęła śpiewem historycznych pieśni Emilia Śliwowska, przybyli mieszańcy Łochowa, władze powiatowe z Węgrowa oraz duchowni z dekanatu. Bp Dydycz w swym wystąpieniu mówił o potrzebie zrozumienia istoty miłości do ziemskiej ojczyzny, która niesie w sobie odniesienie do miłości rodzicielskiej. Podkreślił także, że nie można utożsamiać narodu z państwem, gdyż wielokrotnie historia pokazała, że naród nie posiadał państwowości lub nie utożsamiał się z państwem, a jako taki trwał i rozwijał się, czego Polacy są szczególnym przykładem. „Nosicielami Ojczyzny były polskie rodziny - mówił. - Pojęcie Ojczyzny jest czymś, co z naszej strony wymaga, abyśmy z niej nie tylko korzystali, ale mieli wobec niej także obowiązki, do których należy: jej poznanie, zrozumienie i pokochanie” - konkludował.

CZYTAJ DALEJ

Wybuch gazu w Katowicach - rodzina wikariusza ks. Piotra Ucińskiego jest w szpitalu

2023-01-27 14:29

[ TEMATY ]

Katowice

PAP/Michał Meissner

Proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach-Szopienicach, na której terenie doszło w piątek do wybuchu, ks. Adam Malina, był poza budynkiem, a rodzina wikariusza ks. Piotra Ucińskiego jest w szpitalu. Rodziny ukraińskie, które mieszkały w budynku nie ucierpiały - poinformował w komunikacie Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP.

Do wybuchu w budynku plebani przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Katowicach-Szopienicach doszło w piątek ok. godzin 8.30. W chwili wybuchu było tam 8 osób, 7 osób zostało ewakuowanych; jedna osoba jest poszukiwana.

CZYTAJ DALEJ

Przyjdź, zobacz, zostań, jeżeli chcesz!

2023-01-28 13:25

Marzena Cyfert

Ks. Marek Chrzanowski

Ks. Marek Chrzanowski

Trwa spotkanie dla kobiet, zorganizowane przez Orioński Instytut Świecki. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., którą w kościele św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim sprawował ks. Marek Chrzanowski, kapłan, poeta, ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy.

Na spotkaniu obecne były członkinie Instytutu z Łodzi, Wrocławia i zaproszeni goście. W homilii ks. Chrzanowski zauważył, że są takie chwile i wydarzenia w naszym życiu, które są niepowtarzalne, a które Bóg daje nam po to, żebyśmy je głęboko przeżyli i żebyśmy potrafili w nich zobaczyć coś wyjątkowego; coś takiego, co pozostanie w sercach na długo, albo nawet na zawsze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję