Fraszka pod tytułem Wiem autorstwa Izumi Joshida z łódzkiego gimnazjum nr 28 zwyciężyła w konkursie zorganizowanym podczas festynu w Katolickim Liceum i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łodzi.
Wiem, że Twoje mądre spojrzenie ponad całym światem, pragnę, aby moje maleńkie istnienie było polnym kwiatem - tak brzmi fraszka, która zwyciężyła w konkursie łódzkiego „Katolika”. „Zwycięski
utwór zostanie spisany na pergaminie i wysłany do Watykanu” - zapewnia Joanna Dyniak, organizatorka akcji.
Katolickie Liceum i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łodzi od wielu lat świętuje urodziny swojego Patrona. „Te uroczystości zawsze mają bardzo radosny charakter” - mówi wicedyrektor
szkoły, Małgorzata Szymańska. „Naszą tradycją już się stało, że świętujemy wszystkie rocznice związane z Ojcem Świętym Janem Pawłem II” - dodaje.
Katolickie Liceum było pierwszą katolicką szkołą w diecezji łódzkiej. Erygowane zostało 16 marca 1991 r. przez abp. Władysława Ziółka, ordynariusza łódzkiego. Już w kwietniu minister edukacji
narodowej zezwolił diecezji łódzkiej na prowadzenie szkoły, która miała realizować programy nauczania zatwierdzone dla tego typu szkoły państwowej. W roku 1994/95 szkoła prowadziła już osiem oddziałów
po dwie klasy na każdym poziomie. W tej chwili w liceum uczy się 189 osób, zaś w pierwszym roku szkolnym były 52 osoby. Mury szkoły opuści w tym roku już siódmy rocznik absolwentów. Prawie wszyscy nasi
absolwenci z pięciu kolejnych roczników podjęli studia, w tym około 90% na wybranych kierunkach.
Wystawa otwarta w Zamku Świętego Anioła z okazji Roku Jubileuszowego 2025 i czynna do 30 listopada opowiada o pontyfikacie Jana Pawła II. To pontyfikat, który stał się ikoną globalną.
Wystawa „Jan Paweł II. Człowiek, Papież, Święty” w obiektywie Gianniego Giansantiego zaprasza do ponownego odczytania pontyfikatu, który naznaczył nie tylko historię Kościoła, lecz także dzieje współczesnej komunikacji wizualnej.
Ojciec Święty mianował nuncjuszem apostolskim w Iraku księdza prałata Mirosława Stanisława Wachowskiego, dotychczasowego podsekretarza ds. stosunków z państwami, nadając mu jednocześnie godność arcybiskupa tytularnego Villamagna in Proconsulari - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
Ksiądz arcybiskup - nominat Mirosław Stanisław Wachowski urodził się 18 maja 1970 r. w Piszu. 15 czerwca 1996 r. przyjął w Ełku święcenia kapłańskie i został inkardynowany do diecezji ełckiej. Jest doktorem prawa kanonicznego. Po studiach w Papieskiej Akademii Kościelnej, 1 lipca 2004 r. rozpoczął pracę w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej. Był sekretarzem Nuncjatury Apostolskiej w Senegalu, następnie w Przedstawicielstwie Stolicy Apostolskiej przy Organizacjach Międzynarodowych w Wiedniu, i z kolei Radcą Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, a od 2015 r. w Sekcji ds. Relacji z Państwami w Sekretariacie Stanu.
Papież Leon XIV miał wspaniałe relacje z ojcem i matką. W wywiadzie dla amerykańskiego portalu „Crux”, którego fragmenty opublikowano w czwartek w Rzymie, papież powiedział, że nadal jest blisko związany ze swoimi dwoma braćmi, mimo że jeden z nich reprezentuje przeciwne poglądy polityczne i mimo że mieszkają w różnych miejscach. Leon podkreślił, że to właśnie doświadczenia rodzinne ukształtowały go jako osobę.
Papież opowiedział się za większym uznaniem tradycyjnych rodzin składających się z ojca, matki i dzieci. Rodzina jest „fundamentem” społeczeństwa.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.