Reklama

Festiwal Piosenki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ostatnich dniach maja odbył się już VI Festiwal Piosenki Religijnej w kaplicy św. Rafała Archanioła w Zamościu organizowany cyklicznie przez parafię Miłosierdzia Bożego w Zamościu. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: 6-9 lat, 10-13 lat, 14 lat i powyżej.
Celem tego festiwalu było zaprezentowanie i promocja dorobku artystycznego młodych talentów, propagowanie piosenki religijnej i ożywienie religijnego ruchu artystycznego, wzajemne poznanie się oraz dobra zabawa i szlachetne współzawodnictwo.
Poziom artystyczny wykonawców był bardzo wysoki. Komisja w składzie: Iwona Kołodziejczuk, Iwona Garbarz, Henryk Wasiura, Józef Skóra, Marek Biszczan wyłoniła nagrodzonych i wyróżnionych.
W kategorii wiekowej 6-9 lat nagrody otrzymali: Magdalena Gomułka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu, zespół z Przedszkola Miejskiego nr 12 w Zamościu.
Wyróżniono: Magdę Wojciechowską ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu, zespół „Takie cztery aniołki”.
W kategorii wiekowej 10-13 lat nagrody otrzymali: Patrycja Kamieniecka ze Szkoły Podstawowej nr 2, zespół „Śpiewaki” z parafii Miłosierdzia Bożego w Zamościu, zespół „SP nr 7” z Zamościa.
Wyróżniono: zespół „Jedność” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu, zespół „Wesołe aniołki” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu.
W kategorii wiekowej 14 i powyżej: zespół z Gimnazjum nr 7 i parafii św. Tomasza Archanioła, Katarzyna Sowińska z Gimnazjum nr 2 w Zamościu, schola „Per Crucem”, zespół „Effatha” z Gimnazjum nr 1 w Zamościu.
Najliczniej reprezentowani byli na VI Festiwalu Piosenki Religijnej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu pod opieką Grażyny Orszewskiej, Edyty Gomułki, Agnieszki Wojciechowskiej i Piotra Siewienia (48 uczniów śpiewających i grających na: syntetyzatorze, skrzypcach, gitarach, fletach, bongosach).
W najbliższym czasie ukaże się płyta CD, która będzie zawierała piosenki śpiewane na festiwalu oraz materiał audiowizualny DVD z festiwalu ubiegłorocznego. Płyta będzie mogła posłużyć w przyszłości jako pomoc dla katechetów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Bez cnotliwych obywateli nawet najlepsza konstytucja nie ocali państwa” – abp Adrian Galbas na Mszy Świętej za Ojczyznę

2026-05-03 12:02

[ TEMATY ]

ojczyzna

Abp Adrian Galbas

Archidiecezja warszawska

„Bez cnotliwych obywateli nawet najlepsza konstytucja nie ocali państwa” – abp Adrian Galbas na Mszy Świętej za Ojczyznę

„Bez cnotliwych obywateli nawet najlepsza konstytucja nie ocali państwa” – abp Adrian Galbas na Mszy Świętej za Ojczyznę

"Być dziedzicem, to być odpowiedzialnym za przychodzące z przeszłości dobro, które złożono w nasze ręce" - powiedział abp Adrian Galbas podczas Mszy Świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny. Metropolita warszawski zaapelował o moralną odpowiedzialność i narodowe pojednanie.

Metropolita Warszawski przewodniczył Mszy Świętej w 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie uczestniczyli także: Prezydent RP Karol Nawrocki wraz z Małżonką, nuncjusz Apostolski w Polsce abp Antonio Guido Filipazzi, przedstawiciele Parlamentu, Rządu i Samorządów, przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego, biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz, przedstawiciele służb mundurowych, księża, osoby konsekrowane, klerycy oraz wierni świeccy.
CZYTAJ DALEJ

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie otwarte

2026-05-03 20:59

[ TEMATY ]

31 spojrzeń Maryi

Adobe Stock

Każde spojrzenie Maryi coś odsłania: Boga, człowieka, drogę. W maju zapraszamy Cię do zatrzymania się przy 31 takich spojrzeniach. Dziś zobacz jedno z nich.

Bóg nie pyta Maryi o gotowość na „małe rzeczy”. Zaprasza Ją do czegoś, co całkowicie zmienia Jej życie,a Ona się nie zamyka. Otwartość nie oznacza braku lęku, onacza decyzję, żeby nie zatrzymać Boga na progu.
CZYTAJ DALEJ

Donald Tusk na audiencji w Watykanie. Kiedy przyjmie go Leon XIV?

2026-05-04 13:35

[ TEMATY ]

premier

Donald Tusk

Papież Leon XIV

www.consilium.europa.eu

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało o najbliższych audiencjach Ojca Świętego. W czwartek 7 maja Papież przyjmie na osobnych audiencjach polskiego premiera Donalda Tuska oraz amerykańskiego sekretarza stanu Marca Rubio.

Donald Tusk po raz pierwszy spotka się Leonem XIV. Wcześniej lider Koalicji Obywatelskiej kilkakrotnie odwiedzał już Watykan zarówno jako premier, jak i przewodniczący Rady Europejskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję