Reklama

Aktualności

Papież do przyszłych dyplomatów Stolicy Apostolskiej: musicie znaleźć swe miejsce w służeniu światu

Także dyplomaci papiescy muszą odnaleźć swoje miejsce w posłudze Kościele, pojmowanego jako szpital polowy dla świata. Przypomniał o tym Franciszek słuchaczom Papieskiej Akademii Kościelnej, która kształci przyszłych dyplomatów Stolicy Apostolskiej. Spotkał się z nimi w piątek 26 maja wieczorem, w przededniu swej podróży do Genui, ale wiadomość o tym dotarła do mediów dopiero 31 bm.

[ TEMATY ]

Franciszek

dyplomacja

Grzegorz Gałązka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ojciec Święty przez półtorej godziny odpowiadał na pytania młodych księży. Mówił między innymi o posłudze Kościele, pojmowanego jako szpital polowy dla świata, podkreślając, że również dyplomaci papiescy muszą odnaleźć swoje miejsce w tak rozumianej roli Kościoła. Zaznaczył ponadto, że w centrum misji Kościoła znajduje się ewangelizacja, której nie można jednak mylić z prozelityzmem.

Ojciec Święty zachęcał przyszłych dyplomatów do bliskości z ludźmi, dialogu prowadzonego w pokorze i z łagodnością, a także do przemawiania w sposób jasny i przekonujący.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2017-05-31 19:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież podziękował za otrzymane życzenia

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty podziękował za przesłane życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Oto słowa Franciszka w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Diecezja warszawsko-praska: Pierwsze parafie neoprezbiterów 2024

2024-06-05 13:28

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Karolina Błażejczyk/diecezja.waw.pl

Księża neoprezbiterzy, którzy 1 czerwca przyjęli święcenia kapłańskie, otrzymali nominacje na swoje pierwsze parafie. Dekrety wręczył biskup Romuald Kamiński.

Na mocy decyzji podjętych przez księdza biskupa Romualda Kamińskiego:

CZYTAJ DALEJ

Rola kobiet w Kościele w centrum obrad Papieża z Radą Kardynałów

2024-06-18 20:44

[ TEMATY ]

Kościół

kobiety

@VaticanNewsPL

Zakończyła się dziś dwudniowa sesja robocza Rady Kardynałów poświęcona roli kobiet w Kościele, a także kwestii ochrony nieletnich. Kardynałowie Ambongo z Afryki i Gracias z Indii obrad podkreślają, że w Kościele jest wiele możliwości rozwoju kobiet i prłnienia przez nie różnych odpowiedzialnych funkcji.

Refleksja nie „o kobietach”, ale „z” kobietami na temat ich roli w Kościele. Watykańskie Biuro Prasowe poinformowało w komunikacie prasowym opublikowanym we wtorek późnym wieczorem poinformowało, że wczorajszymi prelegentami byli siostra Linda Pocher, która przedstawiła przemówienia, a następnie Valentina Rotondi, profesor SUPSI w Lugano i pracownik naukowy na Wydziale Socjologii i Nuffield College Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz w centrum NeuroMI Uniwersytetu Bicocca w Mediolanie, oraz Donata Horak, profesor prawa kanonicznego w Studium Teologicznym Alberoni w Piacenza, stowarzyszonym z Papieskim Uniwersytetem Angelicum.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję