Reklama

Rekrutacja na rok akademicki 2004/2005

Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein

I. Terminy: przyjmowanie dokumentów do 23 czerwca

II. Wymagane dokumenty:
- podanie o przyjęcie oraz życiorys na druku US
- świadectwo dojrzałości w oryginale, duplikacie bądź poświadczonej kopii
- dyplom ukończenia katechizacji (jeśli nie ma religii na świadectwie)
- 4 fotografie o wymiarach 37x52 mm
- świadectwo lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia studiów
- dowód opłaty egzaminacyjnej w wysokości 75 zł

Reklama

III. Egzamin wstępny
- wypowiedź na wylosowany temat z zakresu katechezy szkoły średniej
- prezentacja treści wybranej książki i artykułów z zakresu tematyki religijnej i filozoficznej
- wiadomości z zakresu aktualnych wydarzeń z życia Kościoła powszechnego i w Polsce, problematyki ekumenicznej
- rozmowa na temat motywacji podjęcia studiów teologicznych

IV. Adres:
ul. Bułgarska 30, 65-647 Zielona Góra
tel. (0-68) 454-25-22, fax (0-68) 454-25-45
http://www.teologia.edu.pl/index.htm

Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne

I. Terminy: przyjmowanie dokumentów do 23 czerwca

Reklama

II. Wymagane dokumenty:
- podanie o przyjęcie do Seminarium (pisane własnoręcznie)
- podanie o przyjęcie na Uniwersytet na formularzu US
- świadectwo dojrzałości (oryginał lub duplikat)
- metryka chrztu św. (z adnotacją o bierzmowaniu i datą I Komuni św.)
- życiorys napisany włąsnoręcznie
- dyplom lub świadectwo ukończenia katechizacji w zakresie szkoły średniej
- świadectwo moralności o dks. proboszcza i opinię od katechety
- 4 fotografie o wymiarach 37x52 mm
- świadectwo lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia studiów

III. Egzamin wstępny
- wypowiedź na wylosowany temat z zakresu ketechezy szkoły średniej
- prezentacja treści wybranej książki i artykułów z zakresu tematyki religijnej i filozoficznej
- wiadomości z zakresu aktualnych wydarzeń z życia Kościoła powszechnego i w Polsce (z ostatniego roku), a także problematyki ekumenicznej
- rozmowa na temat motywacji podjęcia studiów seminaryjnych.

IV. Adres:
Gościkowo 3, 66-200 Świebodzin
tel.: (0-68) 381-10-21
http://www.seminarium.zgora-gorzow.opoka.org.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

We władzy… „ekspertów”

Przy okazji pandemii dowiedzieliśmy się, jak nisko upadła nauka i jak mocno została wzięta na smycz przez wielkie koncerny farmaceutyczne.

Wkroczyliśmy w epokę z trudem maskowanej tyranii. Jeszcze mamią nas tym, że obowiązuje ustrój demokratyczny, jeszcze twierdzą, że media służą do informowania i edukacji... ale przecież dobrze już widzimy, co się wyłania z tej dwuletniej mgły. Pysk epoki jest odrażający. Oto ci, którzy posiadają zbyt wiele, postanowili zniewolić ostatecznie tych, którzy posiadają niewiele. Ponieważ tych, którzy niewiele posiadają, jest większość, więc jest to świadoma i bezczelna tyrania mniejszości (i to nikłej) wobec ogromnej masy, która nie ma już zupełnie nic do powiedzenia. Wybory stały się atrapą, za kulisami czają się bowiem ci, którzy sprawiają, że i tak ich rozstrzygnięcia muszą być zgodne z wcześniej przyjętym scenariuszem. Pozorna demokracja państw narodowych została całkowicie wydrążona przez pasożyta finansów. Wielkie korporacje, banki i fundusze poruszane są niewidzialnymi nićmi, które wiodą do ciągle tych samych dłoni. Wielkie pieniądze skupiane są w coraz węższych kręgach i prowadzą na szczyt finansowej piramidy. Tam już nie liczy się sama chęć zysku i posiadania, tam są bowiem ci, których nic już nie limituje – oni mają wszystko i mogą mieć jeszcze więcej, jeśli zechcą. Oni zresztą – po przeczytaniu tego felietonu – uruchomią wszelkie sprężyny, aby jego autor został zupełnie zamilczany lub też przedstawiony w psychiatrycznym świetle. Ogromna koncentracja kapitału sprawia, że posiadający go ludzie przypisują sobie boskie atrybuty. Starają się zapanować nad całą resztą mieszkańców naszej planety, której zasoby zgromadzili w swoich rękach. Gdyby jednak wszystko się wydało, gniew milionów zmiótłby ich z powierzchni ziemi, maskują zatem, kluczą, ukrywają swoje intencje i... konsekwentnie powiększają swoją – niczym niekontrolowaną – władzę. Edukację ustawili tak, że każdy przejaw zdrowego myślenia tępiony jest drwiną, śmiechem, izolacją. Po prostu nie wolno tak myśleć i już! Nie wolno patrzeć im na ręce. Oni mają zarządzać nami jak „Partią Zewnętrzną” z Roku 1984 Orwella, mają mieć wszelkie potencje do podejmowania decyzji ważących na naszym losie.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa Hamburga

2021-09-15 19:08

[ TEMATY ]

biskup

Niemcy

papież Franciszek

rezygnacja

flickr.com/episkopatnews

Franciszek nie przyjął rezygnacji Stefana Heßego z urzędu arcybiskupa Hamburga. Mimo naruszenia obowiązków w zakresie postępowania w przypadkach przemocy seksualnej arcybiskup pozostaje na swoim stanowisku. Oświadczenie nuncjatury apostolskiej w Berlinie ogłosiła 15 września Konferencja Biskupów Niemieckich w Bonn.

55-letni obecnie Heße, były szef personalny i wikariusz generalny archidiecezji kolońskiej, zawiesił swoje obowiązki służbowe po przedstawieniu 18 marca raportu o przestępstwach seksualnych w Kolonii i na ręce papieża zgłosił gotowość ustąpienia z urzędu. Obecnie Watykan postanowił, że Heße, który od 2015 jest arcybiskupem Hamburga, mimo krytyki pod jego adresem, pozostanie na stanowisku.

CZYTAJ DALEJ

Od niewolnika do dziecka

2021-09-20 08:40

Norbert Polak

Dla przybyłych do Mogiły Krzyż Chrystusa jest częścią ich życia

Dla przybyłych do Mogiły Krzyż Chrystusa jest częścią ich życia

Na placu św. Jana Pawła II u ojców cystersów w Krakowie-Mogile 19 września odbyła się Msza św. z okazji trwającego tam odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.

Była to centralna uroczystość tygodniowego wydarzenia. Homilię wygłosił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel. W nauczaniu podkreślił, jak wielka różnica zachodzi między niewolnictwem i wyzwoleniem w ludzkim rozumieniu a wolnością, którą obdarza Chrystus: - Mam dla ciebie jeszcze jedną propozycję. Przyjdź do mojego domu i korzystaj ze wszystkiego, co posiadam, ponieważ chcę cię uczynić moim dzieckiem. Czy chcesz, abym był dla ciebie Ojcem? (...) To, co się dzieje, da się wytłumaczyć tylko przez miłość tego nowego pana do ciebie. Odkrywasz, że on czeka na to, abyś powiedział po raz pierwszy do Niego „Ojcze, Tatusiu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję