Reklama

7 lat kapłaństwa

W dzień w którym w Kościele wspominamy Najświętsząj Maryję Pannę Wspomożenia Wiernych do zelowskiego kościoła zjechali się kapłani, którzy tego dnia obchodzili 7. rocznicę święceń kapłańskich.
24 maja 1997 r. w łódzkiej archikatedrze piętnastu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego przyjęło z rąk abp. Władysława Ziółka święcenia kapłańskie.
Byli to: ks. Adam Janiszewski, ks. Andrzej Jastrzembski, ks. Mariusz Jersak, ks. Michał Kijański, ks. Piotr Kotas, ks. Roman Kurzdym, ks. Andrzej Partyka, ks. Zbigniew Pawlik, ks. Maciej Rojkowicz, ks. Krzysztof Rybicki, ks. Łukasz Szmit, ks. Paweł Szubert, ks. Andrzej Wasiak, ks. Stanisław Ziętek i ks. Wojciech Żelewski.
Mszę św. w intencji kapłanów odprawił miejscowy proboszcz ks. kan. Kazimierz Ciosek.
W wygłoszonym słowie Bożym nawiązał do słów modlitwy Pana Jezusa w Wieczerniku: „Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, (...) aby tak jak My stanowili jedno” (J 17, 11).
„Przez okres tych siedmiu lat posługi kapłańskiej pogłębia się wasza jedność z Bogiem, to okres budowania jedności Kościoła, a wszystko to zawdzięczać możecie nieustannej modlitwie naszego Pana i Mistrza” - powiedział Kaznodzieja.
Podczas Mszy św. modlono się za cały Kościół święty, Księży Jubilatów i za ich rodziców i bliskich. Modlono się za dusze zmarłych kapłanów związanych z zelowską parafią, a szczególnie śp. ks. Józefa Stanka i ks. Zdzisława Młynarskiego.
Opiece Pana Boga powierzono Ojca Świętego, aby w zdrowiu i sile mógł przewodzić Kościołem na całym świecie.
Siódma rocznica święceń kapłańskich dla zelowskich wiernych i przybyłych kapłanów była okazją do dziękowania Panu Bogu za niezwykłą łaskę - dar kapłaństwa, tym bardziej, że dwóch spośród nich jest szczególnie związanych z parafią, tj. ks. Andrzej Jastrzembski obecny wikariusz i ks. Mariusz Jersak pochodzący z Zelowa.
Niech Jezus Chrystus obdarza i umacnia Jubilatów swoją łaską na dalsze lata kapłańskiej posługi.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Postawić wszystko na Maryję - "Archidiecezjanie na Jasnej Górze"

2021-09-17 19:46

ks. Łukasz Romańczuk

Abp Józef Kupny

Abp Józef Kupny

W ramach Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę odprawiona została Msza św., której przewodniczył ks. abp Józef Kupny.

Licznie zgromadzeni duchowni, siostry zakonne i wierni, wsłuchując się w homilię, mogli usłyszeć słowa dotyczące Matki Bożej, w kontekście Jej osoby w wydarzeniach z Kany Galilejskiej. Nie zabrakło także odniesienia do ostatniej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz M. Elżbiety Róży Czackiej. - Prymas Tysiąclecia kochał to miejsce i które w czasach, gdy komuniście chcieli zniszczyć i uciszyć Kościół. Kiedy wydawało się, że nie ma dla Kościoła w Polsce żadnego ratunku, Prymas wszystko postawił na Maryję. Dziś mówi się, że nowy błogosławiony uratował Polskę przed potopem komunistycznego reżimu. Zrobił to odnawiając wiarę w naszym narodzie - podkreślił metropolita wrocławski.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do samozniszczenia

2021-09-16 20:53

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

rodzina

małżeństwo

homoseksualizm

Vatican News/AFP

Benedykt XVI

Benedykt XVI

Również człowiek ma naturę, która została mu dana. Jej naruszanie bądź negowanie prowadzi do samozniszczenia – ostrzega Benedykt XVI w refleksji na temat konsekwencji przemian, jakie zachodzą w pojmowaniu małżeństwa i rodziny.

Papież Senior napisał tę analizę w związku z publikacją wyboru jego tekstów, które ukazały się dzisiaj we Włoszech w zbiorze pod tytułem: „Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja”. Książkę wstępem opatrzył Papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Papież: synod to nie wymiana opinii, lecz słuchanie Ducha

2021-09-18 16:12

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP

W procesie synodalnym nie chodzi o gromadzenie różnych opinii, lecz o wsłuchanie się w Ducha Św. – mówił Papież podczas spotkania z przedstawicielami rzymskiej diecezji. Franciszek postanowił się z nimi spotkać w Watykanie, aby w ten sposób przygotować swoją diecezję na pierwszy etap procesu synodalnego, który ma miejsce właśnie na szczeblu lokalnym.

Papież zaznaczył na wstępie, że głównym zadaniem synodu jest właśnie wsłuchiwanie się w głos Boga, rozpoznanie Jego obecności, Jego przejścia i tchnienia życia. Franciszek przypominał, że tematem synodu jest właśnie synodalność.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję