Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków: Modlitwa o pokój dla Europy

We wtorek 11 lipca odbędzie się wydarzenie ewangelizacyjne zatytułowane “CHRYSTUS NA BARCE. MODLITWA O POKÓJ DLA EUROPY”. Celem akcji będzie wezwanie do modlitwy o pokój w intencji Europy. Bulwary wiślane w okolicy Zamku Królewskiego na Wawelu zamienią się w centrum ewangelizacyjne Krakowa. Z naszym przesłaniem chcemy dotrzeć do całej Europy, której potrzebna jest modlitwa o pokój. We wtorek Bulwar Czerwieński zamieni się w Bulwar modlitwy o pokój dla Europy, tak ważny i potrzebny w dzisiejszych czasach.

Niech wspólna modlitwa będzie Bożą iskrą odnowy naszego kontynentu. Niech nasza obecność będzie świadectwem wiary dla tych Europejczyków, którzy porzucili życie z Bogiem z różnych powodów. Twórzmy lepsze dzisiaj i lepsze jutro dla następnych pokoleń. Wyjdźmy z naszych domów, bądźmy razem. Mówimy "nie" terroryzmowi i zarazem "tak" Europie Pokoju. Pragniemy, by Europa powróci do swoich korzeni chrześcijańskich.

Organizatorem inicjatywy jest wspólnota "Chrystus w Starym Mieście" oraz zespół muzyczny "Jaspis". Wydarzenie rozpocznie się Mszą Św., która odbędzie się na barce “Nimfa” (przystań Wawel) o godz. 19:00, homilię wygłosi bp Damian Muskus OFM. Następnie o godz. 20:30 będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem poprowadzonym przez zespół Jaspis. Uczestnicy wydarzenia znajdować się będę przed barką, na Bulwarze Czerwieńskim. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski. Będą obecne relikwie pierwszego stopnia błogosławionych męczenników - o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/437270079991666

2017-07-10 18:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziękczynienie za wakacje

Niedziela rzeszowska 39/2019, str. 3

[ TEMATY ]

KSM

wydarzenie

Ks. Tomasz Nowak

Ks. Tomasz Ryczek, nowy duszpasterz młodzieży

Ks. Tomasz Ryczek, nowy duszpasterz młodzieży

Tegoroczny Diecezjalny Dzień Młodych odbył się po raz piąty. Przyświecało mu hasło „Święty spokój”. W sobotę 7 września spotkała się młodzież zrzeszona w katolickich ruchach i stowarzyszeniach na Diecezjalnym Dniu Młodych. Spotkanie było okazją do podsumowania wakacyjnych rekolekcji oraz wprowadzenia w systematyczną pracę w ciągu roku.

CZYTAJ DALEJ

Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził 1,5 mln zł zadośćuczynienia dla syna rtm. Pileckiego za krzywdy doznane przez ojca

2023-02-08 13:36

[ TEMATY ]

Pilecki

ipn.gov.pl

Rotmistrz Witold Pilecki

Rotmistrz Witold Pilecki

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w środę wyrok w sprawie zadośćuczynienia dla syna rtm. Pileckiego. Sąd przyznał mu 1,5 mln zł.

Wniosek w tej sprawie wpłynął do sądu rok temu. Andrzej Pilecki, syn rotmistrza Witolda Pileckiego, wystąpił o kwotę 26 mln zł zadośćuczynienia i odszkodowania od Skarbu Państwa za krzywdę doznaną przez jego ojca. Proces w tej sprawie ruszył przed Sądem Okręgowym w Warszawie w listopadzie 2022 r.

CZYTAJ DALEJ

Komunikat bpa T. Lityńskiego w związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-08 17:18

[ TEMATY ]

zbiórka

bp Tadeusz Lityński

komunikat

trzęsienie ziemi

ks. Rafał Witkowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i w Syrii bp Tadeusz Lityński skierował komunikat do diecezjan, w którym zwraca się z prośbą o wsparcie dla poszkodowanych przez kataklizm.

W niedzielę 12 lutego w kościołach i kaplicach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbędzie się zbiórka na rzecz osób, które ucierpiały w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Wtedy też zostanie odczytany wiernym poniższy komunikat. Na łamach "Niedzieli" można się z nim zapoznać już wcześniej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję