Reklama

Niedziela Częstochowska

Spotkanie z „Niedzielą” w parafii pw. Św. Brata Alberta w Częstochowie

[ TEMATY ]

Niedziela

ARCHIWUM KS. SŁAWOMIRA WOJTYSKA

,„Z „Niedzielą” w Rok Wiary”- pod takim hasłem odbyło się 21 października spotkanie reakcji tygodnika katolickiego „Niedziela” z parafią pw. Św. Brata Alberta w Częstochowie, w dzielnicy Kiedrzyn.


W ramach spotkania podczas wszystkich Mszy św. okolicznościową homilię wygłosił ks. Mariusz Fukacz zastępca redaktora naczelnego „Niedzieli”. Wierni po każdej Mszy św. mogli również zapoznać się i nabyć publikacje „Niedzieli”, szczególnie przygotowane na Rok Wiary.


Reklama

Spotkanie z „Niedzielą” było również okazją do podziękowania za pontyfikat bł. Jana Pawła II oraz za zaangażowanie wspólnoty parafialnej w promocję ewangelizacji przez media i dzieł „Niedzieli”.


W homilii ks. Mariusz Fukacz przypomniał, że trwający w Kościele Rok Wiary jest „czasem pogłębienia naszej więzi z Chrystusem”- Jako chrześcijanin muszę odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest dla mnie wiara i jakie miejsce w moim życiu zajmuje Jezus- mówił ks. Frukacz.


Redaktor „Niedzieli” nawiązał do obchodów Tygodnia Misyjnego i wskazał na rolę mediów katolickich w ewangelizacji i misji Kościoła- „Niedziela” jako tygodnik katolicki uczestniczy w realizacji nakazu misyjnego Chrystusa, by iść na cały świat i głosić Ewangelię. „Niedziela” idzie do was, do waszych rodzin z dobrym słowem prawdy, miłości i sprawiedliwości. Czasem jest to bardzo trudne słowo prawdy, a nie słowo sensacji, czy też słowo taniej popularności- mówił ks. Frukacz.


Reklama

Nawiązując do liturgii słowa ks. Redaktor przypomniał, że „wielkość człowieka buduje się przez służbę wobec innych”- Dzisiejsza Ewangelia należy do Ewangelii niewygodnych, będących w konfrontacji z logiką tego świata, który docenia tych, którzy potrafią przepychać się łokciami, mają władzę i nie zważając na godność innych zmierzają do własnego celu- podkreślił Kaznodzieja.


Ks. Mariusz Frukacz wskazał również na przykład bł. Jana Pawła II „jako człowieka wielkiej służby wobec drugiego człowieka”- To był człowiek pokory i służby, i dlatego wielki- mówił ks. Frukacz.

- Spotkanie z „Niedzielą” w naszej parafii ma ważny wymiar duszpasterski. Dobra prasa katolicka powinna znaleźć się w naszych rodzinach. „Niedziela” to taki przewodnik na Rok Wiary. Cieszę się, że nasze rodziny zainteresowały się także „Moim Pismem Tęcza”. To bardzo ważne, by dzieci w naszych rodzinach miały kontakt z dobrą prasą katolicką- powiedział „Niedzieli” ks. kan. Sławomir Wojtysek proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta.

Podczas spotkania z parafią ks. Mariusz Frukacz, w imieniu redaktora naczelnego „Niedzieli” ks. inf. Ireneusza Skubisia przekazał Medal „Mater Verdi” dla Księdza Proboszcza i wspólnoty parafialnej za promocję ewangelizacji przez media i dzieł „Niedzieli”.

2012-10-22 09:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiana na stanowisku redaktora „Niedzieli Podlaskiej”

Niedziela podlaska 36/2016, str. 3

[ TEMATY ]

Niedziela

Niedziela

Graziako/Niedziela

Ks. Marcin Gołębiewski – nowy redaktor odpowiedzialny „Niedzieli Podlaskiej”

Ks. Marcin Gołębiewski –
nowy redaktor odpowiedzialny
„Niedzieli Podlaskiej”

Decyzją biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa 1 września 2016 r. nowym redaktorem odpowiedzialnym „Niedzieli Podlaskiej” został mianowany ks. Marcin Gołębiewski. Zastępuje on ks. Mariusza Boguszewskiego, który blisko 6 lat pracował na tym stanowisku

Ksiądz Marcin Gołębiewski urodził się 9 kwietnia 1983 r. Pochodzi z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Stoczku. W 2002 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drohiczynie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp. Antoniego Dydycza 21 czerwca 2008 r. w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Przez dwa kolejne lata posługiwał jako wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach. W 2010 r. został skierowany na studia specjalistyczne z zakresu katechetyki na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie, gdzie uzyskał licencjat, a obecnie przygotowuje pracę doktorską.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski do chorych: krzyż mówi nam o miłości

2021-09-17 16:36

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

chorzy

Karol Porwich /Niedziela

– Krzyż mówi nam o miłości, która jest darem dla nas – powiedział abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że miłość Boga do człowieka przybrała kształt daru, którym jest Jego Jednorodzony Syn. Przyjęcie tego daru, którym jest Jezus Chrystus, jest warunkiem zbawienia człowieka.

CZYTAJ DALEJ

O. Bartoszewski o kard. Wyszyńskim: to był człowiek wiary, nadziei i miłości

2021-09-18 23:53

Instytut Prymasa Stefana Wyszyńskiego

O. Bartoszewski o kard. Wyszyńskim: to był człowiek wiary, nadziei i miłości Prymas Tysiąclecia wszystko, co spotykało go w życiu, postrzegał w świetle Opatrzności Bożej – powiedział w wywiadzie dla „Echa Katolickiego” o. Gabriel Bartoszewski OFMCap, promotor sprawiedliwości, a następnie wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym kard. Stefana Wyszyńskiego.

O. Bartoszewski wyjaśnił, że na „positio super virtutbus”, czyli dokumentację o heroiczności cnót, których udowodnienie było zadaniem procesu, składały się materiały z przesłuchań różnych osób reprezentujących wiele środowisk, np. lekarzy, osobistości kultury, hierarchów Kościoła i zwykłych ludzi, oraz teologiczna ocena pism prymasa. – „Te dane stanowią fundament niezbędny do beatyfikacji. Podkreślę, iż po przestudiowaniu dokumentacji ośmioosobowa komisja teologów jednogłośnie orzekła, że kard. Wyszyński praktykował cnoty heroiczne. Nie mieli żadnych wątpliwości ani zastrzeżeń, więc to o czymś świadczy” – zaznaczył o. Bartoszewski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję