Reklama

Niedziela Małopolska

Odznaczeni kapłani z Mistrzejowic

W czwartek 5 października w kościele św. Maksymiliana w Krakowie – Mistrzejowicach koncelebrowana była Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył Metropolita krakowski arb Marek Jędraszewskiego. Po Eucharystii w dolnym kościele mistrzejowickiej świątyni odbyła się niecodzienna uroczystość nadania państwowych odznaczeń przez Podsekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP - Wojciecha Kolarskiego.

[zdjecie id="66536"][/zdjecie]

Miejsce nie było przypadkowe, bo właśnie w tym tzw. „kościele solidarnościowym” odprawiane były i są do dzisiaj w każdy pierwszy czwartek miesiąca słynne „Msze za Ojczyznę”, w których uczestniczył m.in. bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Pośmiertnie odznaczeniami nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę uhonorowani zostali Sługa Boży Ks. Józef Kurzeja - Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski oraz a ks. Mikołaj Kuczkowski - Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ponadto, za szczególne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce odznaczono jeszcze Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski Stanisława Zająca, a Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski - Zbigniewa Bielawskiego i Halinę Smagowicz.

Więcej w „papierowym” wydaniu Niedzieli Małopolskiej

2017-10-08 10:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Złoty Krzyż Zasługi dla ks. prał. Wenancjusza Roga

Niedziela świdnicka 10/2017, str. 4-5

[ TEMATY ]

odznaczenia

Marek Zygmunt

Od lewej: proboszcz ks. kan. Andrzej Walerowski, dziekan dekanatu Świebodzice ks. kan. Józef Siemasz, ks. prał. Wenancjusz Róg, bp Ignacy Dec, wicewojewoda dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński oraz wójt Dobromierza Jerzy Ulbin

Od lewej: proboszcz ks. kan. Andrzej Walerowski, dziekan dekanatu Świebodzice ks. kan. Józef Siemasz, ks. prał. Wenancjusz Róg, bp Ignacy Dec,
wicewojewoda dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński oraz wójt Dobromierza Jerzy Ulbin

Jeden z najbardziej znanych i cenionych kapłanów nie tylko naszej diecezji, ale również i całej metropolii wrocławskiej ks. prał. Wenancjusz Róg otrzymał Złoty Krzyż Zasługi przyznany mu przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za wybitne zasługi zarówno w posłudze duszpasterskiej, jak i w działalności patriotycznej i społecznej.

CZYTAJ DALEJ

Andrzej Bobola uprosił mi uzdrowienie

2022-12-08 21:45

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

Karol Porwich/Niedziela

św. Andrzej Bobola

św. Andrzej Bobola

Nawet najnowocześniejsze terapie medyczne, rodem z filmów sci-fi, mogą zawieść. Tak było w przypadku Idy Kopeckiej z Krynicy.

U czterdziestodwuletniej kobiety niespodziewanie pojawiły się potworne bóle, promieniujące na całe ciało. Nawet nadrobniejszy dotyk był dla niej niczym cios wymierzony przez zawodowego boksera, a każdy, nawet najmniejszy wysiłek fizyczny przysparzał zmęczenia, jakby wspinała się na Mount Blanc.

CZYTAJ DALEJ

Meksyk: dziewięć lat przygotowań do 500. rocznicy objawień w Guadalupe

2022-12-09 17:05

[ TEMATY ]

rocznica

Meksyk

Matka Boża z Guadalupe

Graziako

Cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe

Cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe

W 2031 roku przypadnie 500. rocznica objawień Matki Bożej w Guadalupe. Kościół katolicki w Meksyku rozpoczyna dziewięcioletnią nowennę przygotowująca do tego wielkiego jubileuszu. Ma ona na celu pogłębienie rozumienia Wydarzenia z Guadalupe (Acontecimiento Guadalupano).

Do udziału w nowennie zaproszeni są katolicy na całym świecie, gdyż kult Matki Bożej z Guadalupe „przekracza granice”. Dlatego nazwano ją Międzykontynentalną Nowenną Guadalupiańską. Skupiona będzie na pięciu „liniach działania”: stała formacja, badania, promowanie pobożności, masowe upowszechnianie oraz produkcja twórcza.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję