Reklama

Zaproszenia

Gospel i GOSPELOWNIA

Utwory pełne radości i spontaniczności rozbrzmiewają na scenach Poznania i wielu miast Polski już od wielu lat. Przy tej muzyce nie można spokojnie usiedzieć w ławce. Muzyka GOSPEL porywa do tańca, do wspólnego śpiewania i uwielbiania Boga, nawet tych, którzy nie mieli z nim wcześniej „po drodze”. Ta muzyka zaraża każdego. Jesienią w Poznaniu świętowane będzie szczególne wydarzenie Gospel – XX-lecie chóru Gospel Joy oraz XV Poznańskie Warsztaty Gospel, pod nazwą :

[ TEMATY ]

zaproszenia

Archiwum organizatorów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

GOSPELOWNIA, czyli pierwsza edycja Ogólnopolskiego Festiwalu już w ostatni weekend listopada w Poznaniu.

Dlaczego taka nazwa? „Wyszła” spontanicznie, kiedy Ekipa organizacyjna zgromadzona pod szyldem Gospel Joy zebrała się na spotkaniu strategicznym. Może warto otworzyć formułę Warsztatów Gospel i dodać konkurs chórów? Pytanie zadała prawdopodobnie Oleńka Rogala – filar organizacyjny Warsztatów. Doświadczenie pokazuje, że chór szlifuje się właśnie wtedy, kiedy robi to, do czego został powołany – czyli wychodzi z sali prób i śpiewa na scenie. Nie ma wzrostu bez wyzwań i właśnie takie stawia udział w różnego rodzaju przeglądach i konkursach. Tak więc połączenie słów „Gospel” i „hurtownia” dobrze się zgrały – wizją jest, aby powstawało jak najwięcej chórów, aby rosły i muzycznie zalały Polskę. Bo kto śpiewa, ten dwa razy się modli.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Konkurs chórów rozpocznie się w piątek w okolicach południa. W Jury zasiądą dyrygent i członkowie brytyjskiego chóru UP Mass Choir, bardziej znani z występu w Britain Got Talent jako Gospel Singers Incognito. Peter George, Emma O’Connor oraz Josie Nugent to zarówno doświadczeni wokaliści, jak i nauczyciele śpiewu, więc liczymy na to, że dobrze wpiszą się w polski gospel. Wesprze ich w tym Agnieszka „Baca” Górska-Tomaszewska – dyrygentka chóru Gospel Joy.

Reklama

W sobotę i niedzielę do tej radosnej czwórki dołączy David Daniel – jeden z najbardziej zasłużonych dla naszego kraju angielskich instruktorów. Jak sam mówi – kocha Polskę i uwielbia do niej przyjeżdżać. Był na jednych z pierwszych poznańskich warsztatów i bardzo często jeździ z Gospel Joy po Polsce, aby organizować warsztaty w mniejszych miejscowościach. Wszyscy instruktorzy wspólnie poprowadzą ponad 250 osobowy tłum w trzygłosowej harmonii. Gospelownia zakończy się koncertem finałowym, na którym oprócz koncertu wykonanego przez chór warsztatowy, wystąpi również zwycięski chór z piątkowego konkursu.

W sobotę wieczorem natomiast, również w ramach Festiwalu – chór Gospel Joy przygotował prawdziwą ucztę, której zawartość jest owiana tajemnicą. Zwiastun został wypuszczony w połowie września i nosi tytuł „Napełniaj mnie”. Na singlu występuje Natalia Niemen i zachwyca interpretacją utworu kanadyjskiego producenta, Coreya Butlera. A to dopiero początek.

Gospel jest muzyką, obok której nie można przejść obojętnie. Wielu uczestników wraca każdego roku, mówiąc, że czekają na ten weekend, aby móc znów poczuć szczególną atmosferę tego wydarzenia. Dotyka ich to, że mogą stać ramię w ramię z ludźmi z całej Polski i śpiewać na chwałę Boga. I choć pochodzą z różnych miejsc, mają różne doświadczenia i często są w różnym wieku – wspólnie stwarzają coś niesamowitego, co zostaje w pamięci na długie lata.

GOSPELOWNIA

• 24 listopada – konkurs chórów

• 25-26 listopada – XV Poznańskie Warsztaty Gospel

• 25 listopada – koncert Gospel Joy

• 26 listopada – koncert Finałowy Warsztatów Gospel oraz laureata Konkursu

• 26 listopada – Warsztaty Gospel dla dzieci

Projekt GOSPELOWNIA jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa oraz Urząd Miasta Poznania

Zapisy i więcej informacji na www.gospeljoy.pl w zakładce Warsztaty

2017-11-02 10:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: Rekolekcje z o. Leonem Knabitem

[ TEMATY ]

rekolekcje

zaproszenia

Marcin Konik-Korn

Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” zaprasza na rekolekcje wielkopostne w kościele bł. Anieli Salawy w Krakowie, przy ul. Kijowskiej 29. Rozpoczynają się w piątek 20 lutego o godz. 18. W sobotę o godz. 10 rano. Zakończenie w niedzielę 22 lutego, Mszą św. o godz. 12. Poprowadzi je o. Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca, asystent kościelny „Odrodzenia”.
CZYTAJ DALEJ

Św. Szarbel ciągle działa. Dwie kobiety zgłaszają cud uzdrowienia za jego przyczyną

2026-01-27 08:07

[ TEMATY ]

Szarbel Makhlouf

św. Szarbel

Adobe Stock

Od początku 2026 roku odnotowano dwa nowe cuda przypisywane św. Szarbelowi Makhlouf - jeden w Stanach Zjednoczonych i jeden w Libanie - każdy z nich wiązał się z uzdrowieniem kobiet wbrew wszelkim oczekiwaniom medycznym - czytamy w ewtnnews.com.

Czczony przez wiernych jako „doktor nieba”, św. Szarbel, libański mnich i kapłan maronicki, jest obecnie autorem tysięcy odnotowanych cudów. Od pustelni w górach Libanu po sale szpitalne na całym świecie, jego wstawiennictwo wciąż dociera do potrzebujących, przekraczając granice, kultury i pokolenia.
CZYTAJ DALEJ

Uczniowie na medal

2026-01-28 17:04

[ TEMATY ]

Częstochowa

Orszak Trzech Króli

Karol Porwich / Niedziela

– Ludzie młodzi są nadzieją, przyszłością Kościoła i świata” – podkreśla s. Millena Banach przy okazji podsumowania Orszaku Trzech Króli w Częstochowie

W Zespole Szkół im. gen. W. Andersa w Częstochowie w dniach 27-28 stycznia miało miejsce podsumowanie tegorocznej edycji częstochowskiego orszaku. Wydarzenie odbyło się pod patronatem i z udziałem metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo. Pierwszy dzień przeznaczony był dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, a w drugim dniu przybyli najmłodsi jego uczestnicy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję