Reklama

Przemyscy laureaci „Mater Verbi”

Niedziela przemyska 41/2004

Już po raz ósmy pracownicy, czytelnicy i przyjaciele tygodnika katolickiego Niedziela spotkali się na dorocznej pielgrzymce u Matki Słowa na Jasnej Górze. Wymiar tegorocznego spotkania był nader wymowny. Pielgrzymka odbyła się w przeddzień Dnia Środków Społecznego Przekazu poświęconego w tym roku mediom w rodzinie, jak również w roku 150. rocznicy ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Ów podwójny charakter spotkania - bliski treściom promowanym przez Niedzielę - znalazł swe odzwierciedlenie w programie pielgrzymki.
Tuż po uroczystej Eucharystii w Jasnogórskiej Bazylice, wzorem lat ubiegłych odbyło się spotkanie redaktora naczelnego ks. Ireneusza Skubisia z uczestnikami pielgrzymki. W Auli o. Kordeckiego zaprezentowano również osiągnięcia tygodnika i podkreślono multimedialny charakter Niedzieli. Jak co roku przyznane zostały medale Redaktora Naczelnego „Mater Verbi” dla osób szczególnie zaangażowanych w tworzenie i promocję Niedzieli. Przemyska edycja tygodnika pochwalić się może dwoma laureatami tegorocznej nagrody „Mater Verbi”, a są nimi: Romana Trojniarz i Józef Ledochowski. Pani Romana od siedmiu lat pracuje w edycji przemyskiej Niedzieli. Z troską i systematycznością dba o nadsyłanie tekstów, o regulowanie niezbędnych należności. Pan Józef, natomiast, z wrodzoną sobie uczciwością i solidarnością w wykonywanej pracy od dwóch lat zajmuje się kolportażem Niedzieli: świeże numery tygodnika odbiera już w Kielcach. Pan Józef sprawuje również funkcję gospodarza domu redakcyjnego, jak też pełni obowiązki związane z funkcjonowaniem Domu Katolickiego „Roma”.
Laureatom nagrody serdecznie gratulujemy i dziękując za ich dotychczasowy wkład i poświęcenie w promowanie katolickiego pisma, zapraszamy do jeszcze owocniejszej współpracy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polska upamiętnia 120. rocznicę urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia

2021-08-03 11:26

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

kard. Wyszyński

Instytut Prymasowski

Prymas Wyszyński z Ojcem

Prymas Wyszyński z Ojcem

"Jestem związany z Zuzelą sercem. Każdy człowiek jest przecież związany sercem i uczuciem z miejscem swojego urodzenia. Tutaj, w tej rodzinie parafialnej podwójnie się narodziłem: z ciała i krwi mej Matki i z Chrystusowej Krwi w sakramencie chrztu" - tak mówił w 1971 roku kardynał Stefan Wyszyński.

Dziś cała Polska upamiętnia 120. rocznicę urodzin Prymasa Tysiąclecia, który za nieco ponad miesiąc zostanie ogłoszony błogosławionym. Prymasowskie urodziny uświetnią wystawy, piknik rodzinny, przedstawione zostaną również kulisy filmu fabularnego.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Piknik z okazji urodzin prymasa Stefana Wyszyńskiego odbędzie się we wtorek w Warszawie

2021-07-29 17:21

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Warszawa

piknik

Reprodukcja Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Bachledówka. Prymas Wyszyński z kard. Karolem Wojtyłą i o. Jerzym Tomzińskim

Bachledówka. Prymas Wyszyński z kard. Karolem Wojtyłą i o. Jerzym Tomzińskim

Warsztaty edukacyjne, teatrzyk dla dzieci i spacer miejski śladami Prymasa Tysiąclecia są w programie pikniku, który z okazji 120. rocznicy urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego zorganizuje we wtorek Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Piknik urodzinowy przy Krakowskim Przedmieściu, w sąsiedztwie pomnika Prymasa Tysiąclecia, jest skierowany głównie do najmłodszych – czytamy w informacji na Twitterze.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: wiara w Jezusa nie może być przedmiotem targów

2021-08-04 10:16

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Kiedy mówi się o Ewangelii i jej możliwych zakłóceniach, nie idzie się na kompromisy: wiara w Jezusa nie jest towarem, o który trzeba się targować” – powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Po tradycyjnej lipcowej przerwie Ojciec Święty wznowił audiencje ogólne. W sierpniu odbywają się one w auli Pawła VI.

Franciszek wygłosił dziś trzecią z kolei katechezę na temat Listu do Galatów. Podkreślił w niej całkowite skoncentrowanie św. Pawła na misji ewangelizacyjnej, której Apostoł poświęca się całych sił. Dlatego zrozumiały jest jego smutek, gdy dostrzega, że adresaci jego przepowiadania zamiast przyjąć głoszone przezeń przepowiadanie, myślą o przyjęciu jakiejś innej „ewangelii”, orędzia wypaczającego prawdziwą Ewangelię, łudząc się, że jest ono komplementarne względem orędzia Pawła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję