Reklama

Pielgrzymka zaufania przez ziemię

Lizbona - Taizé,
28 grudnia 2004-1 stycznia 2005

Czym się kieruję wyruszając w tak daleką drogę na spotkanie z innymi chrześcijanami? Czy jestem gotów podjąć podobny wysiłek, by spotkać się z tymi, z którymi stykam się na co dzień?
Z kim chciałbym wyruszyć w tę drogę? Czy w moim najbliższym otoczeniu nie ma młodych ludzi, którzy mieliby ochotę przeżyć ze mną ten kolejny etap pielgrzymki zaufania, doświadczyć w ten sposób Kościoła i otwartości na innych?
Czy mógłbym czasem znaleźć chwilę na cichą modlitwę, posłuchanie Boga i zastanowienia się, w jaki sposób pielgrzymka zaufania wpisuje się w moje codzienne życie?
Moja lokalna wspólnota jest miejscem, z którego wyruszam na pielgrzymkę i do którego wracam. Jak od początku przygotowań pogłębić więzi z różnymi grupami z mojej parafii?
- Oto kilka pytań i sugestii, które mogą pomóc w przygotowaniach do udziału w Pielgrzymce Zaufania przez Ziemię. Na przełomie roku 2004 i 2005 z młodymi ludźmi z różnych stron świata będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, jak być człowiekiem pokoju i zaufania. Ugoszczą nas rodziny i parafie Lizbony.
Wszyscy, którzy chcą przyjechać, zobowiązują się do uczestnictwa w całości proponowanego programu, ze szczególnym uszanowaniem tego, co ofiarują parafie i rodziny, które będą nas gościć. Od uczestników oczekuje się też otwartości na osoby, które przyjadą z innych krajów.
Zapisy od 1 października do 15 listopada 2004 r., po włączeniu się w obowiązkowe przygotowania w punktach przygotowań działających przy parafiach lub duszpasterstwach. Program przygotowań opracowuje Taizé i rozsyła do punktów. Po 15 listopada br. osoba odpowiedzialna za punkt może odmówić przyjęcia na spotkanie zarówno osobom indywidualnym, jak i całym grupom. Podobnie w przypadku nie uczestniczenia w przygotowaniach. Lista punktów w całej Polsce została opublikowana pod koniec września w internecie na stronach polskich Taizé: www.taize.fr

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O błogosławionym kapelanie Armii Krajowej

Wojenne losy ks. porucznika Stefana Wyszyńskiego i jego udział w Powstaniu Warszawskim przedstawia nowy film pt.: „WYSZYŃSKI - zemsta czy przebaczenie”.

Produkcja opowiada historię księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego - kapelana Armii Krajowej, działającego w okresie Powstania Warszawskiego pod pseudonimem „Radwan III".

CZYTAJ DALEJ

Nieznane fakty z udziału ks. Wyszyńskiego w Powstaniu Warszawskim

2021-07-31 21:32

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Powstanie Warszawskie

Archiwum Instytutu Prymasa Wyszyńskiego

Ks. Stefan Wyszyński asystuje przy operacjach w szpitalu polowym, przenosi rannych na własnych barkach, pierze bandaże, udziela sakramentów rannym powstańcom, prowadzi prowizoryczne pogrzeby poległych - to mało znane obrazy z życia przyszłego kardynała i Prymasa Tysiąclecia. Podczas Powstania Warszawskiego ks. Wyszyński był kapelanem w okręgu wojskowym AK Żoliborz-Kampinos.

Z chwilą wybuchu Powstania Warszawskiego ks. Stefan Wyszyński pracował jako kapelan zakładu dla niewidomych w podwarszawskich Laskach. Jednocześnie był kapelanem miejscowych oddziałów powstańczych pod pseudonimem Radwan III i m.in. współtworzył szpital dla powstańców w Laskach. Podobno powierzono mu także opiekę nad termometrem, które to urządzenie pewnego razu zgubił. Pomogła dopiero interwencja św. Antoniego – termometr znalazł się w ulubionych kwiatach ks. Stefana, czyli nasturcjach.

CZYTAJ DALEJ

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

2021-08-04 09:35

[ TEMATY ]

Maryja

Matka Boża Nieustającej Pomocy

Foto: Monika Książek

Chyba każdy z katolików słyszał kiedyś o szczególnym nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jej obraz kojarzy większość z nas. Cały świat w środę ucieka się pod Jej obronę. Skąd tak właściwie wziął się ten wielki kult?

W ciągu ostatnich 150 lat obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy stał się drogi milionom chrześcijan, umacniając ich wiarę i modlitwę. Uważany jest nawet za jeden najbardziej znanych i kochanych obrazów Maryi na świecie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję