Reklama

Alumni I roku seminarium w Łagowie

Dar i tajemnica

4-25 września odbył się w Łagowie Lubuskim zjazd integracyjno-rekolekcyjny kandydatów do Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 41/2004

W tym roku formację rozpoczęło szesnastu kandydatów: Piotr Bartoszek z parafii pw. Trójcy Świętej w Gorzowie, Stanisław Dereń z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wicinie, Wojciech Dura z parafii katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie, Dawid Janus z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, Sebastian Kazimirski z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach, Paweł Krynicki z parafii pw. św Stanisława Kostki w Poznaniu, Łukasz Marczak z parafii pw. św. Marii Magdaleny z Nowego Miasteczka, Paweł Mydłowski z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z Lubięcina, Bartosz Orlicki z parafii konkatedralnej pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze, Dominik Orlicki z parafii konkatedralnej pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze, Tomasz Pastuła z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Lesznie Górnym, Piotr Straszewski pw. św. Mikołaja w Głogowie, Łukasz Tarasiuk z parafii pw. św. Marcina w Grębocicach, Michał Tobis z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze, Kamil Wiącek z parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli, Patryk Zawiślak z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach.
Podczas pobytu pod opieką wychowawcy ks. Zbigniewa Kobusa, ojca duchownego ks. Piotra Grabowskiego, diakonów Dominika Kozaka i Adama Żygadło oraz kleryka Łukasza Szuwikowskiego jako nowo przyjęci alumni poznawaliśmy zasady życia seminaryjnego. Już trzeciego dnia odwiedził nas biskup diecezjalny Adam Dyczkowski, a dwa dni później ks. kan. Benedykt Pacyga, który podzielił się z nami historią swojego życia kapłańskiego. Konferencję wygłosił również rektor seminarium ks. dr Ryszard Tomczak. Poza modlitwą i pracą niemałą część czasu przeznaczyliśmy na aktywny wypoczynek, budując tym samym naszą wspólnotę. Każdego dnia dzieliliśmy się radością powołania, odkrywając kolejno postacie biblijne, które odpowiedziały na wezwanie Boga.
W czasie naszego pobytu uczestniczyliśmy także w dożynkach w Sieniawie i Łagowie, poznając tradycje polskiej wsi oraz spotykając się z jej mieszkańcami.
W ostatnim tygodniu ojciec duchowny przeprowadził trzydniowe rekolekcje połączone ze spowiedzią generalną i szeregiem konferencji, których mottem były słowa z Księgi Samuela: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha”.
Należy także wspomnieć o ks. kan. Norbercie Nowaku, proboszczu parafii w Łagowie, oraz wikariuszu Andrzeju Jańci, którzy okazali nam swoją pomoc i gościnę podczas naszego trzytygodniowego zjazdu w domu rekolekcyjnym, mieszczącym się przy plebanii. Składamy również nasze podziękowania mieszkańcom Łagowa za ich życzliwość, pomoc, a przede wszystkim za modlitwę.
W imieniu wszystkich rozpoczynających formację prosimy o modlitwę u progu realizacji drogi powołania.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Piknik z okazji urodzin prymasa Stefana Wyszyńskiego odbędzie się we wtorek w Warszawie

2021-07-29 17:21

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Warszawa

piknik

Reprodukcja Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Bachledówka. Prymas Wyszyński z kard. Karolem Wojtyłą i o. Jerzym Tomzińskim

Bachledówka. Prymas Wyszyński z kard. Karolem Wojtyłą i o. Jerzym Tomzińskim

Warsztaty edukacyjne, teatrzyk dla dzieci i spacer miejski śladami Prymasa Tysiąclecia są w programie pikniku, który z okazji 120. rocznicy urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego zorganizuje we wtorek Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Piknik urodzinowy przy Krakowskim Przedmieściu, w sąsiedztwie pomnika Prymasa Tysiąclecia, jest skierowany głównie do najmłodszych – czytamy w informacji na Twitterze.

CZYTAJ DALEJ

Wstęp do Muzeów Watykańskich od 6 sierpnia tylko z przepustką Covid-19

2021-07-30 12:01

[ TEMATY ]

muzea

Włodzimierz Rędzioch

Od 6 sierpnia wstęp do Muzeów Watykańskich możliwy będzie tylko po okazaniu przepustki Covid-19 - ogłosiła w piątek dyrekcja placówki. Tym samym zastosowano tam przepisy wydane przez włoski rząd, który wprowadził ten obowiązek przy wstępie do wielu miejsc.

Rząd Mario Draghiego zapowiedział, że od 6 sierpnia tzw. Green Pass będzie wymagany przy wejściu do kin, teatrów, muzeów i innych placówek kultury, a także między innymi do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, siłowni, parków rozrywki i na basen. To przepustka wydawana na podstawie zaświadczenia o szczepieniu, wyleczeniu z Covid-19 lub negatywnego wyniku testu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję