Reklama

Świadectwo

Moc modlitwy różańcowej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jestem nauczycielką w liceum i smuci mnie, gdy na egzamin dojrzałości młodzież przychodzi z maskotkami, słonikami... Przecież to są zabobony, grzech przeciw I przykazaniu. Ja przed każdym egzaminem idę do spowiedzi, na Mszę św., Bogu oddaję swoje troski, radości i kłopoty. Modlę się z ufnością do Bożej Opatrzności. Duch Święty dodaje wtedy zdolności, mądrości, pilności i zdrowia oraz sił w nauce. Oto dowód: 15 lat temu mój syn zdawał egzamin wstępny na medycynę. Trochę wcześniej, 19 czerwca zmarł mój tatuś. Gdy syn pojechał na egzaminy, ja nie mogłam znaleźć sobie miejsca w domu i wybrałam się do mamy. Obie z mamą też nie umiałyśmy się uspokoić, bo to i niedawna śmierć taty, i teraz te egzaminy wstępne... Poszłyśmy na cmentarz, stanęłyśmy nad grobem, wyjęłyśmy różańce i zaczęłyśmy się modlić. Ja bardzo prosiłam tatę, że jeśli może, to niech się wstawia do Boga za swoim wnukiem. Syn pierwszego dnia zdawał język niemiecki i chemię, a drugiego fizykę i biologię. Kiedy wrócił do domu, miał czekać dwa tygodnie na wyniki egzaminów. Zapytałam go jak się czuje? Odpowiedział: „Myślę, mamo, że zdam, bo pierwszego dnia szło mi ciężko, wiem, jakie błędy popełniłem. Za to drugiego dnia szło mi jak z płatka”. To był ten dzień, gdy my z mamą modliłyśmy się w jego intencji na różańcu. Wielka jest moc modlitwy różańcowej. Wiara góry przenosi. I jeszcze jedno - my modliłyśmy się we dwie. A Pan Jezus powiedział: „Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20). Pamiętajmy o tym.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bóg leczy naród od środka

2026-08-02 09:34

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

Adobe Stock

Rozdziały 30-31 Księgi Jeremiasza tworzą tzw. Księgę Pocieszenia. To zwarty zbiór wyroczni nadziei w dziele proroka kojarzonego głównie z zapowiedziami sądu. Polecenie otwierające jest znamienne: „Napisz w księdze wszystkie słowa, które ci powiedziałem”. Słowo utrwalone na piśmie zyskuje trwałość niezależną od osoby proroka. Może towarzyszyć ludowi na wygnaniu, gdy głos Jeremiasza już nie dosięga (por. rolę zwoju w Jr 36).
CZYTAJ DALEJ

„Panie, ratuj mnie!”

2026-08-02 09:28

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

Adobe Stock

Konfrontacja Jeremiasza z Chananiaszem rozgrywa się w czwartym roku Sedecjasza (594/593 przed Chr.), krótko po pierwszej deportacji. W Jerozolimie fermentują plany antybabilońskiej koalicji, a Jeremiasz - zgodnie z poleceniem z rozdziału poprzedniego - chodzi z drewnianym jarzmem na szyi, ogłaszając, że poddanie się Nabuchodonozorowi jest w tej godzinie wolą Boga. Chananiasz z Gibeonu przemawia w świątyni językiem czystej pociechy. W ciągu dwóch lat jarzmo zostanie złamane, wrócą naczynia świątynne i król Jechoniasz. Jego mowa niesie ulgę - i dlatego jest groźna. Fałszywe proroctwo rzadko kłamie wprost. Częściej mówi to, co lud pragnie usłyszeć.
CZYTAJ DALEJ

Zaczyna się szczyt pielgrzymkowy na Jasnej Górze

2026-08-03 18:02

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymki

Karol Porwich/Niedziela

W sierpniu zapowiedziano przyjście na Jasną Górę 193 grup z 80 tys. pątników. W lipcu dotarło 45 grup z 10 tys. osób. Kulminacją pielgrzymek będą dni poprzedzające święta: Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia i Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia.

Zgłoszone na sierpień grupy są w większości piesze, ale będą także rowerowe czy rolkowe.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję