Reklama

Niedziela Rzeszowska

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizowało ferie dla 250 dzieci

„Słuchając Ewangelii w otoczeniu pięknej, bieszczadzkiej przyrody łatwiej jest zrozumieć prawdę o wielkości, dobroci i miłości Pana Boga” – mówił ks. Bogdan Janik, dyrektor Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach, podsumowując zorganizowane w ośrodku zimowiska. Podczas ferii w Myczkowcach odpoczywało 243 dzieci z sześciu dekanatów diecezji rzeszowskiej oraz z Kałusza na Ukrainie.

[ TEMATY ]

Caritas

Rzeszów

ferie

Caritas

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W województwie podkarpackim ferie zimowe rozpoczęły się 27 stycznia. Podczas pierwszego tygodnia ferii w ośrodku Caritas wypoczywało 125 dzieci z dekanatów: Czudec, Frysztak i Nowy Żmigród oraz dzieci z Kałusza na Ukrainie. Kierownikiem turnusu był Jan Lewandowski, a kapelanem – ks. Stanisław Szczepanik, wikariusz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rzeszowie. 1 lutego uczestników zimowiska odwiedził m.in. bp Jan Wątroba. Z tej okazji uczestnicy zimowiska zaprezentowali jasełka „Dobro zawsze zwycięża”. Dodatkowo dzieci z Kałusza z Ukrainy przygotowały występ muzyczny nawiązujący do ich rodzimej kultury.

W drugim tygodniowym turnusie uczestniczyło 118 dzieci z dekanatów: Boguchwała, Nowy Żmigród i Sokołów Młp. oraz dzieci z domu dziecka w Rzeszowie. Kierownikiem turnusu był Tadeusz Nizioł, a kapelanem ks. Radosław Banaś – wikariusz parafii Świętej Trójcy w Czudcu. 8 lutego dzieci odwiedził m.in. bp Edward Białogłowski. Grupa uczestników zimowiska zaprezentowała gościom przedstawienie pt. „Przyjaźń, miłość i rodzina to najpiękniejsza kraina”.

Na każdym z turnusów opiekę nad dziećmi sprawowało kilkunastu wychowawców. W codziennym programie był czas na zabawę i edukację. Do atrakcji zimowiska należał m.in. pokaz ratowania podczas załamania lodu w zbiorniku przeciw pożarowym przygotowany przez Państwową Straż Pożarną. Pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej z Rzeszowa, w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, przeprowadzili lekcję historii pt. „Drogi do niepodległości”. Były też prelekcje Policji, przewodników górskich oraz nauka jazdy konnej w znajdującej się na terenie ośrodka stadninie. (tn)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2018-02-10 12:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z papieskim błogosławieństwem

Niedziela rzeszowska 44/2023, str. I

[ TEMATY ]

Rzeszów

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Karolina Jaworska

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Stypendyści w żółtych chustach i kiermasze kremówek po Mszach świętych w rzeszowskich kościołach to niektóre znaki charakterystyczne tegorocznego Dnia Papieskiego.

Słowa „Cywilizacja Życia” były hasłem XXIII Dnia Papieskiego obchodzonego w całej Polsce 15 października. Dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” było to ważne wydarzenie, ponieważ w tym czasie zbierano fundusze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin z małych miejscowości. Dzięki tej pomocy stypendyści mają możliwość rozwoju, poznawania inspirujących ludzi, a także pogłębienia relacji z Bogiem.

CZYTAJ DALEJ

PWT we Wrocławiu za życiem

2024-04-22 17:05

Adobe Stock

Wrocław: Uchwała Papieskiego Wydziału Teologicznego w sprawie ochrony życia

Apelujemy do parlamentarzystów RP o uwzględnienie takich zapisów prawnych, które – zgodnie z obowiązującą Konstytucją RP – zapewnią „każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”, a matkom spodziewającym się dziecka najwyższej jakości opiekę medyczną” – czytamy w przyjętej dziś przez aklamację uchwale Senatu wrocławskiej uczelni teologicznej.

CZYTAJ DALEJ

Słowo abp. Adriana Galbasa SAC do diecezjan w związku z nominacją biskupią

2024-04-23 12:39

[ TEMATY ]

Abp Adrian Galbas

Karol Porwich/Niedziela

Abp Adrian Galbas

Abp Adrian Galbas

Nasze modlitwy o wybór Biskupa przyniosły piękny owoc. Bp Artur nie jest tchórzem i na pewno nie będzie uciekał od spraw trudnych - pisze abp Adrian Galbas.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję