Reklama

Modlitwa

Szturm do nieba

– Błagamy Boga o miłosierdzie! Daj nam, Boże, dobrych kapłanów. Daj Częstochowie świętych kapłanów. Daj, bo ich potrzeba, bo nam ich potrzeba... Daj też powołania, bo nam potrzeba sióstr, które serce oddają Bogu i człowiekowi. Daj nam, Boże, świętych kapłanów – mówił abp senior Stanisław Nowak w parafii pw. św. Wojciecha BM w Częstochowie podczas „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”

[ TEMATY ]

modlitwa

powołanie

Modlitwa serc i stóp kapłańskich

Beata Pieczykura/Niedziela

Dziś 26 lipca „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” pielgrzymowała na terenie dekanatu św. Wojciecha BM w Częstochowie. Szlak wiódł z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel i zakończył się w kościele pw. św. Jadwigi Królowej.

Zobacz zdjęcia: Szturm do nieba

Wszystkie sprawy i intencje, które kryją się w kapłańskich sercach, z wiarą i miłością złożono na ołtarzu podczas celebracji Najświętszej Ofiary w parafii pw. św. Wojciecha BM o godz. 14., której przewodniczył i homilię wygłosił abp senior Stanisław Nowak. Wśród koncelebrasów byli m.in. ks. prał. Marian Duda i ks. prał. Stanisław Iłczyk, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Częstochowie. Ksiądz Proboszcz zaprosił wiernych do udziału w Eucharystii: – Modlimy się razem; niech Pan zasieje ziarno, z którego wyrosną kłosy powołań kapłańskich i zakonnych w służbie Kościołowi.

Reklama

W homilii abp Nowak przypomniał, że żniwo wielkie, ale robotników mało i wołał o świętych kapłanów oraz dobre, gorliwe i święte siostry. Dlatego zachęcał księży i wiernych do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W nawiązaniu do wspomnienia św. Anny i św. Joachima, rodziców Najświętszej Maryi Panny, abp. Nowak podkreślił, że rodzice i dziadkowie są powołani do wychowania młodych do małżeństwa, a w szczególny sposób do wychowania do kapłaństwa; są powołani do przygotowania młodych do kapłaństwa, aby ci byli zdatni pójdź do służby Bożej. W tym kontekście Ksiądz Arcybiskup z mocą powiedział: – Nikt tak dużo nie daje człowiekowi, jak ojciec i matka. Nie będziemy mieli powołań kapłańskich, jak nie będzie dobrych, odpowiedzialnych i świętych rodziców.

Abp Nowak wraz z duchowieństwem z dekanatu św. Wojciecha BM oraz wiernymi wyruszył na pątniczy szlak, zarówno o własnych siłach lub na wózku inwalidzkim. Ponadto 29 lipca abp Nowak będzie pielgrzymował w dekanacie miedźnowskim, w parafii Popów będzie celebrował Mszę św. o godz. 11.30. W dni, kiedy nie wędruje, wspiera modlitwę stóp i serc i trwa na adoracji Najświętszego Sakramentu w jednym z częstochowskich kościołów.

Błagalnie wznoszone do nieba ręce kapłanów podtrzymują świeccy w nich wołaniu, aby Pan żniwa posłał robotników na swoje żniwo, a także w prośbie, aby rodziny były otwarte na głos Chrystusa i wspierały tych, którzy pragną pójść za Nim i poświęcić dla Niego swoje życie, aby zabrakło nigdy głosicieli Dobrej Nowiny, szafarzy Bożych tajemnic i świadków nieskończonej Miłości zanurzonych w Sercu Jezusa.

WSZYSTKIE MATERIAŁY O "MODLITWIE SERC I STÓP KAPŁAŃSKICH W INTENCJI POWOŁAŃ" ZNAJDZIESZ TUTAJ TUTAJ

2018-07-26 21:28

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”: 5 sierpnia, dekanat osjakowski

Niedziela, 5 sierpnia to kolejny dzień „Modlitwy serc i stóp...”. Tym razem kapłani pielgrzymowali dwiema trasami przez dekanat osjakowski ( sumie ponad 40 km). Pierwsza rozpoczęła się o 6.00 rano w Ostrówku k. Wielunia, w parafii pw. Przenajświętszej Trójcy., skąd wyszedł ks. Szymon Gołuchowski i pielgrzymował z ks. Markiem Batorem.

O godz. 9.00 w Szynkielowie w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęto drugi odcinek trasy Mszą św. pod przewodnictwem abp. seniora Stanisława Nowaka. W koncelebrze brali udział ks. Zbigniew Trała i ks. Marian Duda. Po Mszy św. pielgrzymi wyruszyli do Konopnicy, gdzie nawiedzili kościół pw. św. Rocha, następnie do miejscowości Chorzyna Dąbrówki do kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Tam spotkali się z ks. Szymonem Gołuchowskim, idącego z Radoszewic, z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

CZYTAJ DALEJ

Ksiądz na wakacjach

Niedziela małopolska 34/2010

[ TEMATY ]

ksiądz

wakacje

Karol Porwich/Niedziela

Każdemu należy się wypoczynek - także kapłanom. W wielu naszych parafiach słyszymy w wakacje, by nie zapominać o Bogu. To hasło dotyczy przede wszystkim obecności na Mszach św., ale także pewnego moralnego poluzowania, które można zaobserwować na rozmaitych turnusach wczasowych, kolonijnych, czy sanatoryjnych. Wszystkie te sprawy nie dotyczą jedynie świeckich, ale także kapłanów, którzy poza tym, że naznaczeni wyjątkowym sakramentem - są takimi samymi ludźmi jak świeccy...

CZYTAJ DALEJ

Sierra Leone znosi karę śmierci

2021-07-24 18:11

[ TEMATY ]

śmierć

Sierra Leone

Graziako

Większość parlamentarzystów w Sierra Leone zagłosowała za zniesieniem kary śmierci. Aby decyzja ta stała się obowiązującym prawem wymagany jest jeszcze podpis prezydenta Juliusa Maady Bio.

Ostatnie egzekucje w tym afrykańskim kraju wykonano w 1988 r. Życie straciło wówczas 24 żołnierzy skazanych na śmierć pod zarzutem zorganizowania zamachu stanu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję