Reklama

Kard. Józef Glemp

Kościół wizytek otwarty do wieczora – warszawiacy żegnają Prymasa

[ TEMATY ]

kard. Józef Glemp

PATRYK KORZENIECKI/PL.WIKIPEDIA.ORG

Kościół będzie otwarty tak długo, jak długo będą w nim ludzie – zapowiedział bp Tadeusz Pikus na zakończenie Mszy św., która rozpoczęła trzydniowe uroczystości pogrzebowe kard. Józefa Glempa. Każdy może dziś przyjść do kościoła sióstr wizytek, a w sposób szczególny będą go żegnać grekokatolicy, Neokatechumenat i klerycy.

Warszawiacy modlą się w klasztornym kościele, podchodzą do wystawionej przy ołtarzu trumny z ciałem kard. Józefa Glempa, niektórzy składają kwiaty. Wielu przyklęka przy trumnie i w ten sposób oddaje hołd zmarłemu Prymasowi.

Jeszcze dziś w świątyni sióstr wizytek o godz. 15 zostanie odprawiona grekokatolicka liturgia żałobna pod przewodnictwem bp. Włodzimierza Juszczaka. W nabożeństwie wezmą udział duchowni Kościoła greckokatolickiego w Polsce oraz grekokatoliccy klerycy z seminarium duchownego w Lublinie.

O godz. 18 siostry wizytki odśpiewają nieszpory. Natomiast o godz. 19 Prymasa-seniora pożegnają członkowie Neokatechumenatu, a o godz. 20.30 warszawscy seminarzyści – poinformował KAI ks. Aleksander Seniuk, rektor kościoła wizytek na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

2013-01-26 13:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Iść przez życie bez oklasków świata

Być wielkim człowiekiem i godzić się na to, by „iść przez życie bez oklasków świata”, umieć dziękować i przepraszać... Tak, jest to możliwe w przypadku ludzi z misją, nieprzeciętnych, którzy nie zabiegają o swoją sławę, gdyż dla nich liczy się największa Miłość, której służą, i dzieło, do którego są powołani

Sylwetkę takiego wyjątkowego człowieka odkrywa Milena Kindziuk, warszawska dziennikarka „Niedzieli”. Napisała ona pierwszą biografię kard. Józefa Glempa - obecnie już prymasa seniora - który przez ostatnie ćwierćwiecze był liderem Kościoła w Polsce i jedną z najważniejszych postaci życia publicznego.

CZYTAJ DALEJ

Wiedeń: Adwent poezją pisany

2022-12-02 11:52

[ TEMATY ]

kalendarz adwentowy

Materiał prasowy

Współczesne wiersze sióstr zakonnych i kapłanów polskich treścią kalendarza adwentowego

Adwent to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Jego „duchowe przesłanie [...] kieruje naszą uwagę ku ponownemu przyjściu Pana w chwale, na końcu dziejów” – mówił Benedykt XVI w I Niedzielę Adwentu w 2008 r., wyjaśniając dalej w swojej homilii: „Adwent to […] uczczenie pamiątki pierwszego przyjścia wcielonego Pana z myślą o Jego ostatecznym powrocie, a jednocześnie uznanie, że obecny pośród nas Chrystus jest naszym towarzyszem drogi w życiu Kościoła, który sprawuje tę tajemnicę.

CZYTAJ DALEJ

XIX Pielgrzymki Duszpasterstwa Przedsiębiorców

2022-12-02 16:29

Małgorzata Pabis

    W najbliższą niedzielę – 4 grudnia – do bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybędzie XIX Pielgrzymka Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT.

    Mszy świętej sprawowanej o godz. 10.30 przewodniczył będzie bp Jan Zając, kustosz Honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję