Reklama

Kamienica

Rekreacja i formacja

J. M.
Edycja gnieźnieńska 44/2001

Pod patronatem Niedzieli Gnieźnieńskiej w Kamienicy odbył się Parafialny Turniej Sportowo-Formacyjny. Po kilkudniowych przygotowaniach dzieci i młodzież z miejscowości przynależnych do parafii mogły rywalizować w innych dyscyplinach sportowych i w konkurencjach rekreacyjno-zabawowych. Parafialny Turniej rozpoczęto Mszą św., którą celebrował ks. Bogdan Łabędzki - proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli, natomiast służbę przy ołtarzu pełnili uczestnicy Turnieju. Ksiądz Proboszcz w homilii wyjaśnił znaczenie uczestnictwa w zdrowym stylu życia, a także wspomniał o Papieskim Dniu Misyjnym. Po zakończonej Eucharystii uczestnicy zebrali się na placu przyparafialnym, gdzie animator Turnieju przedstawił zasady i regulaminy obowiązujące w poszczególnych dyscyplinach i konkurencjach. Otwarcia Turnieju dokonał ks. Bogdan Łabędzki. Rywalizację rozpoczęto na krótkich dystansach, w których zwycięzcami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali: I grupa: Hubert Wekwerth, II grupa - Dawid Majewicz, III grupa - Krzysztof Momot. W rozgrywkach warcabowych najlepsza była Weronika Ciesiółka, która również odniosła zwycięstwo w strzelectwie z broni sportowej.

Podczas podsumowania Turnieju Ksiądz Proboszcz wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy poszczególnych dyscyplin otrzymali nagrody książkowe.

Reklama

Patriarcha Bartłomiej u papieża

2019-09-17 17:09

vaticannews.va / Watykan (KAI)

W południe papież Franciszek spotkał się z ekumenicznym patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem, duchowym zwierzchnikiem Kościołów prawosławnych.

Massimo Finizio / pl.wikipedia.org

Gości on w Rzymie w związku z międzynarodowym kongresem na Papieskim Instytucie Wschodnim, którego sam jest absolwentem. Tematem kongresu jest prawo kanoniczne Kościołów wschodnich.

Spotkanie odbyło się w „braterskiej atmosferze” i zakończyło się wspólnym obiadem w Domu św. Marty. Wcześniej, na zaproszenie bp. Marcello Semeraro, sekretarza Rady Kardynałów, Bartłomiej przemówił do jej członków, obradujących w Watykanie. Podkreślił wartość synodalności w Kościele prawosławnym i zapewnił kardynałów o swej modlitwie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Radom: XII Konferencja Wolontariatu Hospicyjnego „Mocni duchem”

2019-09-18 14:27

Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu zaprasza na XII Ogólnopolską Konferencję Wolontariatu Hospicyjnego pod hasłem „Mocni duchem”. Konferencja rozpocznie się 11, a zakończy 13 października 2019 r. Prelegentami będą profesorowie i wykładowcy akademiccy mający doświadczenie w posłudze chorym, a także wolontariusze medyczni i niemedyczni, lekarze, pielęgniarki, i specjaliści różnych dziedzin.

maxlkt/pixabay.com

Organizatorzy zapraszają wolontariuszy i pracowników z polskich i zagranicznych hospicjów, duszpasterzy hospicyjnych, osoby konsekrowane, alumnów WSD, studentów i młodzież, wszystkich, którym bliska jest sprawa służby chorym pozostającym pod opieką hospicyjną i ich rodzinom.

Zgłoszenia uczestników będą przyjmowane do 7 października 2019 r.

Kontakt: ks. Marek Kujawski SAC, Hospicjum Królowej Apostołów ul. Wiejska 2, 26-600 Radom tel./fax.48 36 68 144, 667 090 213, 605 980 214.

Adres e-mail: hospes@hospicjum.radom.pl .

Miejscem konferencji będzie budynek Wyższej Szkoły Biznesu przy ul. Kolejowej 22 w Radomiu. Szczegółowy program będzie dostępny od 25 września 2019r. na stronie: www.hospicjum.radom.pl .

Redakcja „Niedzieli” objęła patronat medialny nad konferencją. AKW

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem