Reklama

"Ekonomik" najlepszy w kraju

Niedziela łomżyńska 44/2001

To jest pewien fenomen w skali kraju. Drugi raz - rok po roku - Spółdzielnia Uczniowska "Ekonomik" z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce okazała się najlepszą w Polsce. W 2000 r. zdobyła pierwsze miejsce w kraju, zaś w 2001 r. utrzymała swoją pozycję lidera w skali ogólnopolskiej. W tym roku podobnie jak w poprzednim do konkursu przystąpiło 271 spółdzielni uczniowskich w pionie szkół średnich. Spółdzielnia Uczniowska "Ekonomik" okazała się najlepsza.

5 października br. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie odbył się Sejmik Spółdzielni Uczniowskich z całego kraju. W trakcie obrad Sejmiku Ogólnopolska Komisja Konkursowa Krajowej Rady Spółdzielczości Uczniowskiej ogłosiła wyniki konkursu, w wyniku którego wyłoniono najlepszą spółdzielnię uczniowską w Polsce - została nim Spółdzielnia Uczniowska "Ekonomik" z ZSZ nr 4 w Ostrołęce. Przedstawiciele zwycięskiej Spółdzielni " Ekonomik" odebrali Puchar Ministra Edukacji Narodowej wraz z dyplomem oraz nagrody rzeczowe za zajęcie I miejsca. Puchar Ministra Edukacji Narodowej odebrali w Krakowie: Michał Orzoł - prezes Zarządu, Aneta Dziełak - członek Zarządu, Paweł Gołota - przewodniczący Rady Nadzorczej wraz ze swym opiekunem - dr. Kazimierzem Parszewskim oraz mgr. Witoldem Młodzińskim, który reprezentował instytucję patronacką SU "Ekonomik" PSS "Społem" w Ostrołęce.

Pełnomocnik Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej ds. Spółdzielni Uczniowskich Michał Zaremba skierował do dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 - mgr. Konrada Dzwonkowskiego list gratulacyjny, w którym czytamy m.in.: "(...) pragniemy pogratulować wspaniałej młodzieży i ich opiekunom - rozsławiającym idee krzewienia spółdzielczości uczniowskiej w kraju i województwie. Stosowany przez nich praktyczny marketing spółdzielczy jest wzorem do naśladowania, a zarazem świetnie promuje miasto Ostrołękę i województwo mazowieckie w skali ogólnopolskiej" .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uwielbienie zrywa kajdany

2020-02-22 17:45

Grzegorz Kryszczuk

Jedność małżeńska wyraża się także we wspólnej modlitwie i zaufaniu

Eucharystia, konferencje i uwielbienie – tak wyglądało pierwsze spotkanie małżeńskie organizowane przez wrocławską Odnowę w Duchu Świętym.

Wydarzenie, które zgromadziło 30 małżeństw, odbyło się 22 lutego w parafii pw. Świętej Rodziny. - Otwieramy się na cały Kościół. Bóg pokazuje nam, że ma to być dzieło, które porusza parafie. W obecnym kryzysie rodziny, gdzie widać dużo rozwodów, wychodzimy z pewną inicjatywą wspierającą sakramentalny węzeł małżeński – opowiadają Katarzyna i Tomasz Węgrzyn, koordynujący oboje projekt Odnowa Rodzinom.

Konferencję "Wpatrując się w Świętą Rodzinę - miłość małżeńska pobłogosławiona", wygłosił ks. Piotr Jakubuś, proboszcz parafii. Wspomniał w niej m.in. o przykazaniu miłowania swojego bliźniego, które powinno być najważniejsze dla naszego codziennego życia. - Prawdziwie kochać drugiego człowieka to pozwolić przybić się do Krzyża. Rezygnuję wtedy z pewnych rzeczy, które mogą być przejawem mojego egoizmu – kontynuował ks. Jakubuś.

Koncepcja spotkań małżeńskich zrodziła się w Odnowie w Duchu Świętym. Jednak jest ona skierowana do wszystkich, którzy żyją w różnych wspólnotach i charyzmatach. - Pragnę podkreślić, że jesteśmy otwarci też na osoby rozwiedzione oraz przygotowujące się bezpośrednio do sakramentu małżeństwa. Staramy się nie ograniczać Ducha Świętego – dodaje Tomasz Węgrzyn. Kolejne spotkanie odbędzie się 28 marca w parafii Matki Bożej Bolesnej przy ul. Tatarakowej 1. Gośćmi będą Joanna i Norbert Dawidczykowie, którzy opowiedzą o komunikacji w małżeństwie.

CZYTAJ DALEJ

Szarańcza pustoszy wschodnią Afrykę. Sceny jak z Księgi Wyjścia

2020-02-23 16:58

[ TEMATY ]

Afryka

szarańcza

źródło:vaticannews.va

Przywódcy kościelni we wschodniej Afryce wzywają do podjęcia pilnych działań w związku z niszczycielską inwazją szarańczy. Owady te od grudnia pustoszą siedem krajów tego regionu. Skala zjawiska jest ogromna. „Takiej plagi nie było od 70 lat. Rozgrywają się sceny jak te z Księgi Wyjścia” – czytamy w lokalnej prasie.

Owady doszczętnie niszczą pola uprawne i pastwiska dla zwierząt. Stawką jest zapewnienie żywności dla milionów ludzi. „Szarańcza zagraża życiu i bezpieczeństwu żywnościowemu całych narodów. Wzywamy rządy oraz społeczność międzynarodową do zwiększenia wysiłków w walce z tym kataklizmem” –zaapelował anglikański abp Kenii Jackson Ole Sapit.

Szarańcza pojawiła się w tym kraju w grudniu, w hrabstwie Wajir na północny wschód od Somalii. Rój przyleciał z Etiopii. Od tego czasu owady rozprzestrzeniły się w 17 kenijskich hrabstwach. W zeszłym tygodniu inwazja szarańczy w pobliżu kościoła w Embu spowodowała przerwanie nabożeństwa.

„Ludzie wyszli, aby zająć jej przeganianiem. Spryskujemy je, ale młode owady wciąż wykluwają się ze złożonych jaj” – wyjaśnia Jacob Nzoka, urzędnik Caritas w diecezji Kitui.

W połowie lutego szarańcza dotarła do Sudanu Południowego, kraju gdzie ok. sześć milionów ludzi cierpi głód z powodu zmian klimatycznych, ale także ze względu na przedłużające się konflikty. Szacuje się, że przez Ugandę do kraju przedostał się rój liczący około 2 tys. dorosłych osobników. „Ludzie są załamani, płaczą i proszą Boga o ratunek. Nie dość, że nie udało nam się rozwiązać naszych problemów politycznych, to jeszcze cierpimy przez tę straszną plagę...” – powiedział ks. James Oyet Latansio, sekretarz generalny Rady Kościołów Sudanu Południowego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję