Reklama

Krótko...


Edycja warszawska (st.) 13/2005

Nieporęt, miasto nad Zalewem Zegrzyńskim, podjął partnerską współpracę ze słowackim miastem Strážske. Obejmować ona będzie kulturę, turystykę, sport, oświatę, ochronę środowiska oraz promocję kontaktów między społecznościami lokalnymi oraz podmiotami gospodarczymi. 5-tysięczne Strážske położone jest w północno-wschodniej Słowacji w bezpośredniej bliskości największego zbiornika wodnego tego kraju.

Polscy luteranie przekazali w Warszawie na rzecz ofiar tsunami 133425 zł. Pieniądze zebrane zostały podczas zbiórek organizowanych w parafiach. Rada Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przekazała całą kwotę Caritas Polska, która organizuje pomoc przede wszystkim dla dzieci, które straciły jedno lub oboje rodziców.

Młodzież z gimnazjum w Drelowie już po raz drugi gościła w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce. Przedstawiła ona spektakl nawiązujący do losów polskich unitów na Podlasiu. Proboszcz parafii ks. prał. Mieczysław Stefaniuk pochodzi z Drelowa, miejscowości tak bardzo związanej z Bł. Męczennikami Podlaskimi. W miejscowej świątyni znajduje się obraz przedstawiający ich męczeństwo.

Reklama

W Wieliszewie odbędą się 9 i 10 kwietnia Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich. Będzie to największa impreza kulturalna organizowana w tej miejscowości. Przewiduje się uczestnictwo 450 osób z całego kraju reprezentujących m.in. domy kultury, zespoły folklorystyczne, uczelnie.

Dziesięciolecie istnienia obchodzi w tym roku Radio Niepokalanów. Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się 12 marca od Mszy św. w bazylice w Niepokalanowie. Rozgłośnia nadaje nieprzerwanie od 1 marca 1995 r. Można ją słuchać na dwóch częstotliwościach: od Łodzi do Warszawy na 102,7 FM, oraz w Łodzi i jej najbliższych okolicach na 98,6 FM. Początki Radia Niepokalanów sięgają 1938 r. Wtedy to 8 grudnia z nadajnika Stacja Polska 3 - Radio Niepokalanów wyemitowano pierwszą audycję. Św. Maksymilian, założyciel Niepokalanowa i inicjator powołania rozgłośni planował jej rozwój, lecz wybuch wojny uniemożliwił te plany.

Reklama

Francja: pogrzeb Vincenta Lamberta

2019-07-13 17:38

pb (KAI/lefigaro.fr) / Longwy

W Longwy w północno-wschodniej Francji odbył się pogrzeb Vincenta Lamberta. Uroczystość miała charakter prywatny i wzięli w niej udział zarówno ci członkowie jego rodziny, którzy opowiadali się za odłączeniem go od aparatury karmiącej go i nawadniającej, jak i ci, którzy byli temu przeciwni.

42-letni mężczyzna, który po wypadku w 2008 r. był sparaliżowany, żył przez 11 lat w stanie minimalnej świadomości. Na wniosek żony i lekarzy, wbrew prośbom rodziców, którzy chcieli go przenieść do ośrodka opieki, francuski wymiar sprawiedliwości wydał zgodę na jego uśmiercenie. Zmarł 11 lipca, dziewięć dni po tym, jak został odłączony od sztucznego nawodnienia i odżywiania.

W piątek 12 lipca, na wniosek prokuratury, która wszczęła śledztwo w sprawie przyczyny śmierci Lamberta, dokonano autopsji zwłok zmarłego. Jej wyniki mają być podane do wiadomości. Wieczorem ciało Lamberta przekazano jego żonie Rachel.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Wspaniały czas z Bogiem

2019-07-15 18:13

Anna Majowicz

Dziś (15.07) przed południem w Dobroszycach zakończyło się 26. Salwatoriańskie Forum Młodych. Emilia Chrzanowska z Kiełczowa już po raz drugi uczestniczyła w tej największej wakacyjnej akcji organizowanej przez apostolat RMS-u. Z nami dzieli się swoim świadectwem:

Anna Majowicz
Siostry Emilia i Natalia Chrzanowskie

,,W Dobroszycach gromadzimy się w imię Jezusa Chrystusa. To 10-dniowe spotkanie z Bogiem i wspaniałymi ludźmi. Kiedy tu przyjeżdżam czuję stałą obecność Pana Boga. Jest z nami na jutrzni, na śniadaniu, w pracach codziennych, które tu wykonujemy, podczas warsztatów, w których pozwala nam się rozwijać, ale przede wszystkim widzę Go w drugim człowieku. Cudowna jest każda Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. To wspaniały czas. Jestem pewna, że za rok tu powrócę". 

Zobacz zdjęcia: 26. Salwatoriańskie Forum Młodych w Dobroszycach
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem